Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Priėmė prevencinį sprendimą dėl asmens duomenų apsaugos

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2021-12-28

Po intensyvių diskusijų Kretingos rajono savivaldybės taryba balsų dauguma – už balsavo 13 rajono tarybos narių – patvirtino sprendimo projektą „Dėl asmens duomenų tvarkymo Kretingos rajono savivaldybės tarybos veikloje tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Nors opozicijos nariai ir gynė savo poziciją neva šis dokumentas yra perteklinis, nors ir buvo pasiūlyta balsavimą atidėti mėnesiui, nors ir buvo teigiama, kad rajono tarybos nariai nesusipažinę su dokumentu ir neišdiskutavę visuose komitetuose, savo nuomonę tarybos nariai išsakė balsuodami tiek už papildomo klausimo įtraukimą į darbotvarkę, tiek už patį sprendimo projektą.

Pasigedęs šio klausimo rajono tarybos posėdžio darbotvarkėje tarybos narys Konstantinas Skierus gerokai nustebo, kadangi sprendimo projektas buvo parengtas pagal visus reikalavimus, į sistemą įkeltas gruodžio 8 dieną, tad tarybos nariai turėję pakankamai laiko susipažinti su sprendimo projektu, tačiau kažkodėl to nepadarė. Į replikas, kad šis sprendimas yra perteklinis – neva rajono tarybos nariai ir taip puikiai žino, kaip laikytis asmens duomenų apsaugos reikalavimų, K. Skierus tvirtino, kad dokumentas – prevencinio pobūdžio, skatinantis labiau atkreipti dėmesį į asmens duomenų apsaugą, ypač kai duomenimis disponuojama per viešus rajono tarybos komitetų posėdžius.

„Mano požiūriu, sprendimo projektą parengęs už asmens duomenų apsaugą mūsų Savivaldybėje atsakingas specialistas Mindaugas Mickus tikrai nesiėmė perteklinių priemonių – dokumentas pritaikytas rajono tarybos nariams, kad jie, disponuodami asmens duomenimis, neplatintų jų tretiesiems asmenims, kurie tuos duomenis ima ir išviešina“, – motyvą, kodėl reikėjo balsuoti už sprendimo projektą, išdėstė K. Skierus.

Jis neabejojo, kad šurmulys tarp rajono tarybos opozicijos narių kilo dėl to, kad neva šis dokumentas bus taikomas rajono Savivaldybės administracijos darbe. „Tai yra administracijos direktoriaus (Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas rajono tarybos posėdyje nedalyvavo – aut. past.) siekis apriboti informaciją mums ir merui“, – teigė opozicijos narys visuomeniniam rinkimų komitetui „Kretingos kraštas“ atstovaujantis Vilius Adomaitis.

K. Skieraus pastebėjimu, Savivaldybės administracija savo darbe vadovaujasi kitu dokumentu – 2020 m. vasario 15 d. direktoriaus pasirašytu įsakymu, kuris įtvirtino taisykles dėl asmens duomenų tvarkymo, ir jo Savivaldybės darbuotojai privalo laikytis.

Ilgametis politikas ir buvęs rajono meras Juozas Mažeika kvietė kolegas nusiraminti ir paaiškino, kad bet koks teisės aktas nėra taikomas pozicijai ar opozicijai: „Galutinė išraiška – balsavimas. Jeigu balsavimo rezultatai nepriimtini, sprendimą galima apskųsti.“ Švenčių išvakarėse įvykusio rajono tarybos posėdžio darbotvarkėje neliko klausimo dėl sprendimo projekto „Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2009 m. kovo 26 d. sprendimo Nr. T2-77 „Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento“ pakeitimo“, kurį inicijavo rajono tarybos narė Vaida Jakumienė ir kuriuo rajono tarybos nariai būtų įpareigoti ne rečiau kaip vieną kartą per metus atsiskaityti rinkėjams, taip pat – iki kiekvienų metų balandžio 1 d. kiekvienas tarybos narys privalėtų pateikti savo veiklos už praėjusius metus ataskaitą rajono merui ir t. t.

V. Jakumienės teigimu, ji tokiu sprendimu siekė užtikrinti didesnį Kretingos rajono savivaldybės tarybos narių veiklos skaidrumą ir atskaitomumą. „Tačiau trijuose komitetuose išklausiusi pastabų ir kritikos, kad sprendimo projektas nebuvo apsvarstytas komisijoje Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pataisoms rengti, šį klausimą atsiėmiau. Bet idėjos neatsisakau – sprendimo projektą komisijai teiksiu“, – tvirtino politikė.

Asmens duomenų apsauga novusnexus.lt


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas