Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas
Projekto „Atrask save“ vadovė Rūta Šulskienė tikino, kad šiuo projektu siekiama stiprinti jaunimo bendrystę ir bendrabarbiavimą. Jai pritarė ir grupės „Music chairs“ nariai: bosine gitara grojantis Deivydas Skridaila, saksofonu – Gintarė Tumaitė ir Lukas Raulinaitis bei elektrine gitara grojantis Mantas Nazarovas.

Rugpjūčio 17-ąją Kretingos muziejaus verandoje vyko grupės „Music chairs“ koncertas, per kurį skambėjo džiazo muzika. Atlikėjai, vykdydami projektą „Atrask save“, ne tik organizuoja renginius, bet ir veda edukacinius užsiėmimus mokyklose. Šią veiklą organizatoriai – Kretingos meno mokykla ir draugija „Sandora“ – ketina plėtoti ir ateityje.

Pasak projekto vadovės Rūtos Šulskienės, po pandemijos norėjosi sukurti projektą, kuris skatintų jaunimo bendravimą ir bendradarbiavimą. Jos teigimu, jaunimas noriai dalyvauja organizuodami koncertus, plėtodami edukacinius užsiėmimus. Įkvėpti projekto atlikėjai susibūrė į grupę „Music chairs“.

Projekto metu ketinama vykdyti edukacinius užsiėmimus su vaikais ir jaunimu įvairiose erdvėse, rengti seminarus ir koncertus. Praėjusią savaitę atlikėjai vedė užsiėmimą Marijos Tiškevičiūtės mokyklos darželinukams, juos supažindino su muzikos instrumentais ir muzikavo.

R. Šulskienės tikinimu, projekte taip pat dalyvauja ir Vokietijos Blankenfelde Malow savivaldybė, su kuria Kretingos savivaldybė bendradarbiauja nuo 2015 metų. Spalį grupės nariai ketina vykti į Vokietiją, kur drauge rengs koncertą.

Grupės „Music chairs“ atlikėjai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentai, studijuojantys džiazo fakultete. Gintarė Tumaitė ir Lukas Raulinaitis šioje grupėje groja saksofonu, Andrius Savčenko – pianinu, Deividas Skridaila – bosine gitara, Mantas Nazarovas – elektrine gitara, o mušamaisiais – kretingiškis Dovydas Jonas Šulskis.

G. Tumaitė tvrtino taip pat kurianti džiazo muziką, kuria atskleidžia jausmus. Atlikėjai susibūrė po karantino, ketindami groti mėgstamą muziką gatvėje Palangoje, vėliau bendras tikslas kartu muzikuoti paskatino studentus susijungti į grupę ir tapti projekto „Atrask save“ dalimi.

Kaip teigė M. Nazarovas, jam muzika svarbi, nes tai – universali kalba. „Žmonės supranta garsus, gali bendrauti muzika, vienas kitą jaučia. Žinau, kad grosiu iki gyvenimo galo“, – tikino pašnekovas.

D. Skridaila tvirtino, kad muzika svarbi, nes leidžia atskleisti, apie ką galvojama, muzika nevaržo. Ja patogu išreikšti mintis, galima pasisemti įkvėpimo.

L. Raulinaitis kadaise pajuto, kad jam patinka džiazas, tad pasirinko šią kryptį. „Muzikos pojūtis kyla iš širdies, grojant paprasčiau reikšti jausmus. Muzika man padeda, jos paklausęs ar pagrojęs pasijuntu geriau“, – teigė grupės „Music chairs“ saksofonistas.

G. Tumaitė teigė, kad ją kurti įkvepia šiuolaikinio džiazo atlikėjai. Merginai imponuoja Aviša Kohenas, Tigran Hamasyan, Esbjorn Svesson trio ir kiti. „Menas svarbus, nes menas padeda žmogui emociškai. Muzikos reikia kiekvienam, turbūt tai ir yra prasmė“, – tikino kūrėja.

„Pandemijos laikotarpiu žmonės vienas nuo kito nutolo, norisi daugiau darnaus bendravimo, bendravimo tarp kartų, mokytojų ir mokinių, kad užsimegztų glaudūs ryšiai tarp miestų, o menas yra tarsi sielos atgaiva. Dievas sukūrė žmogų kaip kūrėją, todėl ir žmogus turi kurti“, – teigė R. Šulskienė.

Linas DAUGĖLA


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas