„Kretingos“ ir „Raseinių“ dvikova baigėsi kretingiškių pergale.

Kretingos „Kretinga“, treniruojama Arimanto Mikaločiaus sužaidė dar dvejas sėkmingas rungtynes Regionų krepšinio lygos (RKL) A divizione. Po pergalių prieš dvi pajėgias komandas mūsiškiai su 17 pergalių ir 5 pralaimėjimais pakilo į II vietą turnyro lentelėje.

Vasario 26 d. „Kretingos“ komanda namuose 89:66 (22:19; 22:23; 25:16; 20:8) nesunkiai nugalėjo turnyrinės lentelės kaimynus Raseinių „Raseinius“ ir juos aplenkė (16 pergalių, 7 pralaimėjimai). Pirmoje rungtynių pusėje vyko atkakli kova ir komandas skyrė tik du taškai (20 min. 44:42), bet po pertraukos „Kretinga“ suaktyvino gynybą ir, besibaigiant rungtynėms, netgi įgijo triuškinamą 29 taškų persvarą (38 min. 89:60) ir iškovojo svarbią dėl padėties turnyrinėje lentelėje pergalę, jau septintą iš eilės namų aikštėje.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Domininkas Matutis (5/6 tritaškiai) – 19, Vytautas Šarakauskas (5/7 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 23 naud. balai) – 17, Rokas Šimkevičius (6/9 dvitaškiai, 7 rez. perdavimai, 4 per. kamuoliai, 18 naud. balų) – 15, Edgaras Danys, Justas Grikštas (8 atk. kamuoliai) ir Tadas Maželis – po 7, Tadas Budrys (3/4 dvitaškiai) – 6, Rytis Zabita (10 naud. balų) ir Karolis Opulskis – po 4, Kornelijus Stonkus (1/2 tritaškiai, 5 rez. perdavimai) – 3.

Vasario 27 d. „Kretingos“ komanda išvykoje 92:83 (19:19; 25:24; 25:22; 23:18) nugalėjo Kauno rajono „Omegą“ (11 pergalių, 9 pralaimėjimai). Rungtynės prasidėjo apylygiai, bet, įpusėjus antram kėliniui, „Kretinga“ po K. Opulskio dvitaškio sugebėjo įgyti 13 taškų pranašumą (14 min. 34:21), kurį iki pertraukos šeimininkai sumažino iki minimalaus – 44:43. Po pertraukos ir toliau vyko lygi kova, komandos keitėsi sėkmingomis atakomis ir nė vienai komandai nepavyko susikrauti didesnės persvaros. Likus žaisti 2 min., kretingiškiai po T. Maželio baudos metimų susikrovė 16 taškų persvarą (38 min. 91:75), ir rungtynių nugalėtojas abejonių nebekėlė. „Kretinga“: Tadas Maželis (5/6 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 27 naud. balai) ir Rytis Zabita (11 atk. kamuolių, 10 išprov. pražangų, 33 naud. balai) – po 21, Justas Grikštas (7 atk. kamuoliai) – 17, Rokas Šimkevičius (4/4 baudos, 8 rez. perdavimai) – 13, Domininkas Matutis – 12, Tadas Budrys (7 atk. kamuoliai) – 5, Karolis Opulskis – 4, Kornelijus Stonkus – 2, Edgaras Danys

Trenerių dvikova. Nuotr. dešinėje – „Kretingos“ vyriausiasis treneris Arimantas Mikaločius.

Kretingos krepšinio klubo gynėjo Roko Šimkevičiaus komentaras apie savaitgalio rungtynes: „Savaitgalį, manau, galima vertinti labai gerai. Pirmiausia, penktadienį įveikėme vieną turnyro lyderių „Raseinius“ – su šia komanda žaisti visada sunku. Pirmi du kėliniai vyko taškas į tašką, tačiau antroje pusėje dėl geros gynybos ir komandinio žaidimo pavyko pasiekti pergalę gan solidžiu skirtumu, kas irgi gali būti labai svarbu. Šeštadienį vykome į Kauną, kur susitikome su Kauno rajono „Omega“. Manau, tai viena geriausių lygos komandų ir nereikėtų žiūrėti į turnyrinę lentelę, nes jie dabar IX vietoje – sezono pabaigoje bus kur kas aukščiau. Į aikštę vėlgi išėjome labai susikaupę, ir pirmas kėlinys vyko taškas į tašką, antro kėlinio viduryje dėl zoninio aikštės spaudimo pavyko šiek tiek atitrūkti (13 taškų), tačiau kėlinio pabaigoje varžovams pavyko pataikyti kelis tritaškius, ir į pertrauką išėjome pirmaudami vos vienu tašku – 44:43. Antroje pusėje taip pat vyko įnirtinga kova, tačiau ketvirtą kėlinį jau pirmaujant 7 taškais, Tadas Klimavičius (buvęs Lietuvos rinktinės ir Kauno „Žalgirio“ puolėjas) gavo penktą pražangą, o tada pratrūko visa „Omegos“ komanda. Jie gavo dvi technines pražangas, vienas oponentas išvarytas iš aikštės. Sumetę baudas pirmavome 12 taškų, per likusį laiką varžovai dar bandė gelbėtis tritaškiais, bet mes šaltu protu ir ilgindami atakas išlaikėme persvarą. Savaitgalis pavyko, ir pagaliau vėl laimėjome išvykoje po kelių skaudžių pralaimėjimų ir sugrįžome į antrą vietą turnyro lentelėje, esame tuo labai patenkinti. Taip pat noriu pasidžiaugti ir tuo, kad žaidžiame labai nesavanaudišką krepšinį ir per abejas savaitgalio rungtynes atlikome net po 27 rezultatyvius perdavimus.“

Artimiausias rungtynes „Kretingos“ komanda žais kovo 5 d. išvykoje su Tauragės „Taurage“ (13 pergalių, 9 pralaimėjimai), o kovo 6 d. namuose priims Kėdainių komanda „SC-Ateitis“ (12 pergalių, 9 pralaimėjimai).