Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius nuotoliniu būdu susitiko su Tiekėjų gatvėje įsikūrusių įmonių vadovais, kad aptartų galimybę šioje gatvėje įvesti dujotiekį. Susitikimą, kuriame dalyvavo ir ESO atstovė Irena Norkienė, inicijavę verslininkai norėjo išgirsti, kokios pagalbos jie galėtų sulaukti iš rajono Savivaldybės, be to, priimti sprendimą skubintų ir numatyta Tiekėjų gatvės rekonstrukcija.

Verslininko Sigito Ivanausko pastebėjimu, Tiekėjų gatvėje yra įmonių ir įstaigų, kurios dujas turi, tačiau, preliminariais duomenimis, šioje gatvėje yra per 10 įmonių, kurios taip pat suinteresuotos dujotiekiu. „Mums svarbu žinoti, ką reikia padaryti, kad būtų galima prisijungti prie dujotiekio: ar mums, verslininkams, reikia sudaryti bendrą vartotojų grupę, o gal esama varianto, kai sąmatą, visų vardu pateikusi paraišką, sumoka Savivaldybė?“ – svarstė verslininkas.

Kaip paaiškino ESO atstovė ir posėdyje dalyvavęs rajono Savivaldybės direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis, paraišką kiekvienas vartotojas turėtų teikti atskirai, tačiau projektas būtų rengiamas vienu sykiu.

„Mums būtina žinoti, kiek kiekvienas vartotojas suvartos dujų, kad galėtume numatyti, kokių įrenginių gali reikėti. Darbus būtų galima pradėti nuo to momento, kai įmokas sumokės paskutinis vartotojas. Kiekvienas jų neįvykdęs įsipareigojimo suvartoti tam tikrą kiekį dujų mokės baudą už nesuvartotą dujų vienetą“, – kalbėjo I. Norkienė.

Verslininkų pastebėjimu, suskubus dujotiekį būtų galima turėti jau rugsėjį ar spalį.

Savo kolegas verslininkus Evaldas Rumbutis kvietė labai gerai apsispręsti, nes nuo to priklauso, kiek laiko truktų įvesti dujas, kiek tai kainuotų, taip pat išsakė nuomonę, kad reikia tikslesnių duomenų, galinčių lemti galutinį apsisprendimą, o P. Černeckis siūlė ryžtis pirmam žingsniui – pateikti paraiškas.

S. Ivanauskas pastebėjo, kad ESO neturėtų kilti klausimų, bus vartotojas ar ne: „Mūsų įmonė su 8 tūkst. 700 kv. m ploto būtų lygi 58-ių namų gyvenvietei, manau, bet koks operatorius imtųsi tokio vartotojo, ir diskusijų neturėtų kilti.“

Verslininkas Petras Kiminius gi atkreipė dėmesį į tai, ar esama aiškios metodikos, tvarkos, kaip, verslo įmonėms įsivedus dujas, mokėtų tie, kurie pareikštų norą jungtis vėliau. „Kaip dalintumėmės tais kaštais? Ar bus aišku, kiek sklypų liks nedujofikuotų?“ – klausė jis. Jam pritaręs Dainius Danušis pastebėjo, kad jungtis „po visko“ yra naudingiau, juolab kad, kaip paaiškino ESO atstovė, verslininkai negautų jokios kompensacijos už investuotas lėšas, jeigu prie įrengtos sistemos vėliau jungtųsi kiti vartotojai.

Bendru sutarimu rajono meras ir verslininkai numatė susitikti po kelių savaičių, kai galutinai paaiškės, kiek vartotojų savo verslo įmonėse norėtų įsivesti dujas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas