Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Saugaus eismo komisijos pirmininkas Povilas Černeckis Automobilių kelių direkcijos planą, kaip galėtų organizuoti eismą ties sudėtinga Rožyno g. ir Topolių aklg. sankryža, pavadino netinkamu ir pasiūlė, jo manymu, gyventojams priimtinesnį.

Antradienį įvykusiame Kretingos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos posėdyje patenkinti beveik visi gyventojų prašymai, išspręstas rebusas ir dėl keistos vadinamos Rožyno g. bei Topolių aklg. sankryžos.

Siūlomas planas neįtiko, pateikė savo

Kretingos rajono savivaldybę pasiekė Automobilių kelių direkcijos raštas, kuriame išdėstyta, kaip ji planuoja pakeisti eismo organizavimą ties sudėtingomis Rožyno ir Topolių gatvių sankryžomis.

Komisijos pirmininko Povilo Černeckio manymu, direkcijos sprendimas – netinkamas, dėl to jis prašęs dar palūkėti, nepradėti įgyvendinti, nes gyventojai tokiu nebūtų patenkinti: parvažiuojant nuo Palangos pusės ir sukant į Rožyno gatvę, taip pat parvažiuojant nuo Šiaulių ir sukant į Topolių gatvę, automobiliai susigrūstų į vieną juostą, o tai – nesaugu. Jeigu, kaip siūlo direkcija, parvažiuojant nuo Palangos, prieš sankryžą su Topolių aklg., būtų pastatytas ženklas, rodantis kryptis tiesiai ir į dešinę, pasinaikintų posūkis į kairę, tai yra į Rožyno gatvę, tuomet gyventojai turėtų važiuoti pro „Maximos“ kiemą arba pro gyvenamąjį kvartalą. O parvažiuojant nuo Šiaulių būtų leidžiama judėti visomis kryptimis, bet problema – išvažiuoti iš Rožyno gatvės, nes pagal pateiktą schemą galimas posūkis tik į dešinę.

„Sukeltume žmonėms dar daugiau nepatogumų, nepritariu šiam sprendimui. Su Kelių direkcija esam sutarę, kad į komisijos argumentus atsižvelgs“, – sakė jos pirmininkas. Jis pasiūlė tarpinį variantą – posūkius palikti kaip dabar ir papildomai padaryti dar ir horizontalų ženklinimą linija, kurią vis atnaujintų, kad būtų aiškiai matyti.

Sprendimas priimtas vienbalsiai.

Prie šviesoforo – nesusipratimai

Samanta Savickaitė kėlė šviesoforo, reguliuojančio mašinų srautą nuo „Norfos“ Šventosios gatvėje miesto link. Kretingiškė teigė ne vieną kartą pastebėjusi, kad nuo šio prekybos centro iki pirmojo šviesoforo susidaro mašinų spūstis, mat, sustojus prie STOP linijos, per ilgai neužsidega žalia šviesa. Informacijos, kad prie sensoriumi reguliuojamo šviesoforo būtina privažiuoti arčiau, nėra.

Kaip sakė Policijos komisariato atstovas Aurelijus Jankauskas, Kelių eismo taisyklės (KET) aiškiai nurodo, kad mašina turi sustoti būtent toje vietoje, kur nurodyta STOP linija, o ne atokiau. Lentelė su informacija, kaip reguliuojamas šviesoforas, galbūt galėtų atsirasti, tačiau šis kelias yra krašto kelias, todėl ir rūpintis turėtų jo savininkė Automobilių kelių direkcija.

Komisijos nariai Antanas Puodys bei Konstantinas Skierus iškėlė ir kitą problemą: privažiavus prie pat STOP linijos, norint pamatyti, ar jau užsidegė žalia, reikia pasilenkus žiūrėti į viršų, nes nesimato. K. Skieraus manymu, sensorius nuo STOP linijos galėtų būti truputį patrauktas. Bet, pasak A. Jankausko, vairuotojai turėtų žiūrėti į kairėje esantį šviesoforą, o ne į tą, kurį norint pamatyti, reikia pasilenkti.

„Kadangi aš netoli tos vietos gyvenu, daug kartų pravažiuoju, pačiam ne kartą teko išlipti iš mašinos ir nežinantiems ties STOP linija laukiantiems vairuotojams paaiškinti, kaip tas šviesoforas veikia. Manau, informacinė lentelė praverstų“, – sakė vicemeras Dangiras Samalius. KET lentelių nenumato, A. Jankauskas svarstė, galbūt ir kitų galimybių pasiūlytų šviesoforo eksploatuotojai?

Vis dėlto komisija apsisprendė kreiptis į Automobilių kelių direkciją konkrečiai dėl lentelės.

Sutarė dėl greičio ribojimo kalniukų

Ne pirmą kartą Saugaus eismo komisija svarstė galimybę Kretingos miesto Dvaro gatvėje įrengti greičio ribojimo kalniukus, kadangi ne tik dienomis, bet ir naktimis nuo tvenkinių važiuojantys automobiliai, sukdami į Dvaro g., šį posūkio manevrą, kaip teigė vienas gyventojų, padaro net „praslysdami ratais“. „Nekalbu apie padangų kaukinimo triukšmą, tačiau ten nėra šaligatvių, žmonės vaikšto ta pačia asfaltuota kelio danga. Negi turi įvykti skaudi nelaimė?“ – retoriškai klausė kretingiškis. Jo nuomone, kalneliai problemą išspręstų.

Tačiau, P. Černeckio teigimu, greitį ribojantys kalneliai kartais tampa kaimynų nesantaikos priežastimi – tie, ties kurių namais jie įrengti, ne visada patenkinti, nes girdi mašinų keliamą triukšmą. A. Puodys dėl to abejojo, sakė, kad sunkiasvorės mašinos pro ten nevažiuoja, o lengvieji automobiliai tiek netriukšmauja.

„Aš toje gatvėje gyvenu, esmė čia – kad nuo tvenkinių sukdamas į kairę, jaunimėlis tikrai „degina“ padangas. Kalniukai ribotų momentinį greitį“, – sakė K. Skierus. Kanelius reikėtų įrengti Dvaro g. iš rytų pusės ir dar vienus – Parko g. iš šiaurės pusės, už paskutinio gyvenamojo namo.

„Aš – ne prieš, bet pirmiausia reikėtų suderinti su gyventojais“, – sutiko P. Černeckis. Toje gatvėje gyvenantis bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorius Rimantas Žiaušys abejojo, kad kas nors bus nusistatęs prieš, nes su kai kuriais kaimynais ir anksčiau apie tai yra šnekėję.

Dauguma komisijos narių balsavo už tai, kad kalneliai būtų įrengti, D. Samalius susilaikė.

„Milda“ ginasi nuo svetimų mašinų

Patenkintas degalinę „Milda“ valdančios bendrovės „Eniris“ prašymas teritorijoje pastatyti kelio ženklus, žyminčius stovėjimo ribotą laiką vietas, taip pat tris rezervuotas vietas, skirtas degalinės darbuotojams, ir geltona ištisine linija pažymėti vietas, kuriose draudžiama sustoti ir stovėti. Įmonė patvirtino, kad visa tai atliks iš savo lėšų.

Šiuo metu situacija degalinėje – probleminė, nes jai priklausanti teritorija nuolat užstatoma ne klientų, tiekėjų ar darbuotojų, o svetimais automobiliais, kurie stovi itin ilgai, pasitaiko, kad net metus. Be to, kai kurie asmenys, degalinės aikštelėje išrikiuoja skelbimais apkabinėtus automobilius, kuriuos nori parduoti. Kaip teigė bendrovės direktorius Robert Kozak, užstačius įvažiavimą, į teritoriją nebegali patekti sunkiasvorės transporto priemonės, neįmanoma užtikrinti saugumo reikalavimų, nes neįvažiuotų nė gaisrinės mašinos.

„Posėdžio išvakarėse specialiai nuvažiavau ten pasižiūrėti – aštuonios svetimos mašinos stovėjo! Kuriam verslininkui tai patiktų?“ – stebėjosi Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė.

Kelio ženklų nebus, sniegą valo tiek, kiek reikia

Nepatenkintas liko Vydmantų seniūnaičio Mariaus Žalimo prašymas vieną kelio ženklą, iki 30 km per valandą ribojantį greitį, pastatyti šios gyvenvietės Liepų gatvės pradžioje, o kitą – išvažiavus iš Rąžės gatvės.

Nors seniūnaitis tikino, kad gyvenvietė auga – statomi nauji namai, daugėja jauno amžiaus gyventojų, turinčių mažamečių vaikų, intensyvėjantis eismas kelia pavojų jų saugumui, komisija laikėsi vieningos nuomonės.

„Išvažiuojamojo posėdžio metu situaciją matėme vietoje, manau, likim prie ankstesnės savo pozicijos“, – kalbėjo komisijos pirmininkas P. Černeckis, pridūręs, kad ateityje ten dar kartą bus galima nuvažiuoti ir pasižiūrėti. D. Samalius priminė, kad toje gatvėje yra įrengti greitį ribojantys kalniukai.

„O vaikai tokiose vietose ir neturi žaisti“, – akcentavo A. Jankauskas.

A. Puodys pareiškė gavęs Kretingos miesto Klaipėdos gatvės gyventojų nusiskundimų, kad, kelininkų sniego valytuvai, o po to dar šaligatvius valantys „Kretingos komunalininko“ traktoriukai užverčia šalutinius įvažiavimo ir išvažiavimo kelius. „Žmonės, rytą atsikėlę, sako nebegalintys išvažiuoti. Gerai būtų, kad traktoriukai sniegą pastumdytų ir ties daugiabučių kiemais“ – svarstė komisijos narys.

Bet seniūnė G. Liobikienė atkirto neturinti tiek pajėgumų. „Esu patenkinta, kaip šiemet dirba komunalininkai – visos miesto sankryžos švarios, nuvalytos, pėsčiųjų takai – irgi“, – sakė ji. Seniūnei antrino K. Skierus: „Seniai taip švariai begyvenom snieguotą žiemą“. Bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktoriaus R. Žiaušio nuomone, panašių nesusipratimų, apie kuriuos kalbėjo A. Puodys, nebūtų, jeigu rajono taryba patvirtintų sniego valymo mieste tvarką.

Kretingos seniūnė Sigita Riepšaitė perdavė „Akmenos“ sodininkų bendrijoje gyvenančių žmonių prašymą užtikrinti saugų eismą per geležinkelį Putinų gatvės link. Draudžiamieji ženklai yra, tačiau, kad nereikėtų daryti vingio, vis tiek pro čia vaikštoma. „Šįryt pati įsitikinau, matėsi pėdos sniege“, – sakė S. Riepšaitė.

Komisija nutarė raštu kreiptis į bendrovę „Lietuvos geležinkeliai“.

Saugaus eismo komisija atsižvelgė į Jono Baltoko prašymą ir vasario 27 d. leido kelioms valandoms riboti eismą Bajorų geležinkelio viaduku – čia jis žada filmuoti vaizdo klipą. Filmavimo komanda aklinai uždaryti kelio nesiruošia, automobiliai kas 15–20 minučių bus praleidžiami. Eismui sustabdyti J. Baltokas prašė 2 kelio ženklų. Juos jis galės išsinuomoti iš bendrovės „Kretingos komunalininkas“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas