Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Komentarų topas

Žibininkų kaimo gyventojai sunerimę – trys moterys serga vėžiu, o dviem vyrams nustatyta, kad jų kraujyje yra vėžinių ląstelių. Žmonės įtaria, kad jų ligos priežastis – mobiliojo ryšio operatoriaus „Bitė“ bazinė stotis. Kad pagrįstų savo nuogąstavimus, vėžiu sergantys žmonės pasikvietė Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus fizikinių tyrimų specialistą Arvydą Navajauską.

Genovaitė Šunokienė įsitikinusi, kad mobiliojo ryšio antena kenksminga Žibininkų kaimo gyventojų sveikatai. „Esame kaip mikrobangų krosnelėje“, - sakė moteris, ketinanti pagalbos kreiptis į Pasaulio sveikatos organizaciją.

Jis elektromagnetinio lauko matuokliu nustatė, kad antenos bangos higienos normos neviršija. Nors rezultatai tokie, žmonės sieks, kad antena būtų pašalinta.

Žibininkų kaimo gyventojai, pradėję aiškintis, kodėl tarp jų – tiek daug sergančių vėžiu, surado informacijos, kad tokią sveikatos būklę gali lemti mobiliojo ryšio skleidžiamos bangos. Visi vėžiu sergantieji gyvena maždaug 100 metrų spinduliu aplink mobiliojo ryšio anteną, kuri pastatyta ant vandens bokšto. Kaimynai padarė išvadą – vėžiu susirgo tie, kurie daugiausia laiko praleidžia namuose.

Dabar Žibininkų kaimo gyventojai vienas su kitu dalinasi randama informacija apie mobiliojo ryšio bangų kenksmingą poveikį, bendrauja su šios srities profesoriais. Žmonės surado straipsnių, kuriuose rašoma, kad mobiliųjų telefonų bangos veikia nervų, imuninę, endokrininę ir lytinę sistemas. Dėl mobiliojo telefono ryšio per ilgą laiką gali išsivystyti degeneraciniai nervų sistemos pokyčiai, kraujo vėžys, smegenų augliai, hormoniniai susirgimai ir kita, padažnėja kraujo, kaulų čiulpų vėžiniai susirgimai.

Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus fizikinių tyrimų specialistas Arvydas Navajauskas elektromagnetinį lauką matavo Ramutės Griciuvienės namuose, maždaug 120 metrų atstumu nuo antenos. Antrasis matavimas buvo atliktas Stanislovo Mažeikos sklype, 10 metrų atstumu nuo antenos. Visur matuoklis parodė tą patį rezultatą – nulis mikrovatų kvadratiniam centimetrui.

Trečią kartą A.Navajauskas matavo 180 metrų atstumu nuo antenos. Matuojant iš „HBH-Juozo alus“ daryklos maždaug 20 žmonių grupė skambino mobiliaisiais telefonais. Tačiau matuoklio rezultatas buvo tas pats – nulis.

Vėžiu sergantys žmonės pasikvietė Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus fizikinių tyrimų specialistą Arvydą Navajauską (dešinėje), kuris elektromagnetinio lauko matuokliu tyrė, ar kenksminga bendrovės „Bitė“ bazinė stotis. Stanislovas Mažeika (kairėje), kurio sklypas apsupa bazinę stotį, taip pat skundžiasi sveikata: jo kraujyje aptikta vėžinių ląstelių.

„Į „HBH-Juozo alus“ daryklą vasaromis atvažiuoja didelis žmonių srautas – per dieną keli tūkstančiai. Dalis jų naudojasi mobiliaisiais telefonais. Kai jie skambina, signalas eina nuo „HBH-Juozo alus“ daryklos, kuri yra įduboje, iki antenos – per mūsų namus. Esame kaip kepsniai mikrobangų krosnelėje. Jei antena būtų pakelta aukščiau, bangos eitų aukščiau namų ir mums nekenktų“, - įsitikinusi Žibininkų kaimo gyventoja Genovaitė Šunokienė, serganti Hodžkino limfoma.

„Tai – reta liga. Ja sergančiųjų visoje Lietuvoje - apie 50-70 žmonių. Susirgau jaunų -18-20 metų – žmonių liga, nors man 48-eri. Aš – netipinis atvejis“, - pasakojo G.Šunokienė.

G.Šunokienė gydytis pradėjo rugsėjo pabaigoje. Jai atlikti šeši chemoterapijos seansai. Dar tiek pat jų liko. Prieš tai kurį laiką moteris nenumanė, kodėl jai vis niežėjo odą. Savijauta ypač pablogėdavo vasaromis. „Maniau: esu kam nors alergiška, tyrinėjau, gal kokie skalbimo milteliai netinka, gal rūbai. Tačiau kad ir ką dariau, oda vis niežėjo“, - pasakojo G.Šunokienė.

Liga vystėsi toliau: rugpjūtį G.Šunokienei iki 3 cm skersmens padidėjo limfmazgiai, kurie buvo skausmingi ir sukietėjo. Atsitiktinai moteris spaudoje perskaitė straipsnį apie limfomą. Šios ligos simptomai – galvos svaigulys, dusulys, svorio mažėjimas ir kita – sutapo su G.Šunokienės savijauta. Moteris kreipėsi į gydytojus – šie nustatė Hodžkino limfomos antrą stadiją.

Sutartis galios dar 4 metus

Gyventojų teigimu, kai antena prieš 10 metų buvo statoma, niekas su jais nesitarė.

Antena pastatyta ant vandens bokšto, kuris apsuptas S.Mažeikos sklypo. „Grįžau tada iš darbo namo ir tada pamačiau, kad antena jau pastatyta. Niekas manęs apie ją neperspėjo“, - sakė S.Mažeika.

Žmonės kreipėsi į mobiliojo ryšio bendrovę „Bitė“, kad ši pašalintų savo bazinę stotį, tačiau bendrovės atstovai teigė, kad yra sudaryta sutartis su bendrove „Kretingos vandenys“.

Laikinai „Kretingos vandenų“ direktoriaus pareigas einantis Ričardas Daubara patvirtino, kad su bendrove „Bitė“ yra sudaryta sutartis, kuri galios dar ketverius metus.

„Suprantu gyventojus, bet kol nėra įrodyta, kad antena – tikrai kenksminga, mes jos nuimti negalime. Jei bus įrodymų, gerbdami savo klientus, darysim žygius, kad antena būtų pašalinta“, – sakė R. Daubara.

„Bitės“ klientų aptaranavimo jaunesnysis konsultantas Nerijus Balnys teigė, kad nė viena bazinė stotis sveikatai nekenkia. „Prieš statant stotį ją patikrina visuomenės sveikatos centro specialistai. O vėliau periodiškai taip pat visuomenės sveikatos centras atlieka tyrimus. Nė viena bazinė stotis įtakos sveikatai neturi“, - užtikrino N.Balnys.

Nors Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus fizikinių tyrimų specialistas ir nustatė, jog „Bitės“ bazinė stotis nekenksminga, gyventojai vis tiek sieks ją pašalinti. G.Šunokienė ketina kreiptis į Pasaulio sveikatos organizaciją, kad padėtį ištirtų pasaulinio lygio ekspertai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas