Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Susitiko mokytojai ir muziejininkai

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kultūra
  • 2007-11-27

Kretingos muziejuje įvyko konferencija „Muziejus – mokyklai“. Konferencijoje dalyvavo Žemaitijos zonos muziejininkai, pedagogai, Kultūros ministerijos atstovas Romanas Senapėdis, Lietuvos muziejų asociacijos Švietimo sekcijos valdybos pirmininkė Nideta Jarockienė, Lietuvos muziejų atsakingoji sekretorė, informacinio leidinio “Lietuvos muziejai“ redaktorė Lolita Valužienė.

Kretingos muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja Nijolė Vasiliauskienė buvo apdovanota Kultūros ministerijos padėkos raštu.

N.Jarockienė supažindino su Lietuvos muziejuose vykdoma edukacine veikla. Muziejuose edukacinės programos kuriamos mokyklinio amžiaus vaikams. Todėl muziejininkų ir mokytojų mokymas, anot N.Jarockienės, turėtų būti tolygus. Muziejų vykdoma edukacinė veikla suteikia puikią galimybę naudojantis sukauptomis vertybėmis mokytis muziejaus aplinkoje.

2005 metais šalies muziejuose buvo surengti 8 tūkst. 586 edukaciniai užsiėmimai, kuriuose dalyvavo beveik 185 tūkst. dalyvių, o 2006 metais buvo surengti 9 tūkst. 488 edukaciniai užsiėmimai, kuriuose dalyvavo per 200 tūkst. žmonių.

Šalies muziejuose vykdoma edukacinė veikla skiriasi savo įvairove. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziejus garsus savo šiuolaikinio meno programomis, Šiaulių „Aušros“ muziejuje galima išmokti susiremontuoti dviratį, o Fotografijos muziejuje – pasidaryti retro stiliaus nuotrauką.

N.Jarockienė pastebėjo, jog iš visų savivaldybėms priklausančių muziejų Kretingos muziejus lankomas labiausiai.

Konferencijos dalyvius su Kretingos muziejaus edukacine veikla supažindino Informacijos ir edukacijos skyriaus vedėja Janina Dauneckienė.

1996 metais muziejuje buvo parengta pirmoji edukacinė programa „Etninė kultūra“. Pritaikant naujas darbo formas, programa vykdoma ir šiandien. Parengtuose abonementuose - pradinių klasių moksleiviams „Tavo gimtasis miestas“ ir vyresniųjų klasių moksleiviams „Tavo gimtasis kraštas“ - numatyta daug temų, susijusių su etnokultūros propagavimu: „Senoji lietuvių skulptūra ir dailė“, „Žemaičių troba“, „Buitis ir verslai“, „Žemaičių kryžiai“ ir kt.

Tais pačiais metais buvo įkurta ir „Žemaitoka-muziejėnoka“mokyklėlė, kuriai vadovauja muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja Nijolė Vasiliauskienė. Mokyklėlė - keturmetė, ir jau išleistos dvi kartos. Prie mokyklėlės įsteigtas ir lėlių teatras.

2007 metais muziejaus vyr. specialistė etnografė Milda Slipkuvienė organizavo konferenciją “Žemaičių tautinis kostiumas“. Muziejaus dailininkė Inga Idaitė parengė projektą „Pasidaryk pats – viskas iš drobės“.

Vedami įvairūs užsiėmimai „Grafų Tiškevičių kultūrinis palikimas“, „Žiemos sodo augalai“, „Dvarų menas“ ir kt.

Parengtas projektas „Senasis Kretingos dvaro parkas – gyvoji istorija“. Jo tikslas – išleisti lankstinuką apie parką, parengti turistinį maršrutą ir išmokyti vaikus vesti ekskursijas, daryti herbariumus ir kt.

Didelio susidomėjimo sulaukė ekskursijų vadovės Romos Luotienės parengta programa „Vienuolynų kelias. Kretingos vienuolynai“.

Prie Kretingos muziejaus veikia ir folklorinis ansamblis „Volungėlė“, kuriam vadovauja Rimantas Žižys. Muziejuje įkurtas ir klubas “Kretingos krašto ainiai“.

Kretingiškių muziejininkų veiklą įvertino ir Kultūros ministerija – padėkos raštus R.Senapėdis įteikė Informacijos ir edukacijos skyriaus vedėjai Janinai Dauneckienei, bei Etnografijos skyriaus vedėjai Nijolei Vasiliauskienei.

Kretingos muziejaus padėkos raštais už bendradarbiavimą apdovanotas tautodailininkas Adolfas Viluckis, Jurgio Pabrėžos gimnazijos direktorė Biruta Mikienė, Marijono Daujoto vidurinės mokyklos direktorius Gerardas Trumpis ir kt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas