Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Per dešimt šių metų mėnesių Kretingos rajone kelių eismo nelaimėse žuvo 10 žmonių. 168 avarijos padarytos, kai vairuotojai nepasirinko saugaus važiavimo greičio. Iš jų 48 buvo neblaivūs. Siekdamas stabilizuoti nebevaldomą padėtį šalies keliuose, Seimas ketina įteisinti naujus Saugaus eismo įstatymo pataisymus. Juose numatyta, kad pradedantys vairuotojai dvejus metus važinės tik su laikinais pažymėjimais. Siūlymas vairuotojo pažymėjimą išduoti nuo 17 metų atmestas.

Laikini vairuotojų pažymėjimai į nuolatinius bus pakeisti tik tuomet, kai vairuotojai po dvejų metų vairavimo stažo išklausys papildomus mokymus. Bus atsižvelgiama ir į tai, ar per tą laikotarpį žmogus nepadarė jokių pažeidimų. Kai kurie Seimo nariai siūlė, kad bandomasis laikotarpis būtų pradedamas skaičiuoti iš naujo, jei vairuotojas per dvejus metus pažeidžia keturias ar daugiau saugaus eismo taisyklių. Tikimasi, kad nauji teisės aktai įpareigos jauną žmogų gatvėje elgtis saugiai.

„Laikini vairuotojo pažymėjimai yra dar nepakankamai išdiskutuotas dalykas. Kas važinėjo be teisių, tas ir važinės. Kas draskėsi keliuose – tas ir toliau elgsis taip pat. Mano nuomone, skaudžius įvykius keliuose galbūt gali sustabdyti tik sugriežtinta atsakomybė už vairavimą išgėrus, neprisegtus saugos diržus, greičio viršijimą ir kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Yra trys pagrindinės priežastys, dėl kurių įvyksta visuomenę šiurpinančios kelių eismo nelaimės. Visų pirma – nesaugus greitis, vairavimas be teisių ir girtumas. Tai užkirsti gali tik griežtos baudos“, - įsitikinęs Kretingos rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio viršininkas Tomas Mikelkevičius.

Jei Seimas pritars, neblaiviems vairuotojams bus skiriamos baudos iki 3 tūkst. litų bei atimami vairuotojų pažymėjimai iki trejų metų. Policijos pareigūnams pakliuvęs neblaivus antrą kartą, žmogus neteks teisės vairuoti ketveriems metams. Be to, bus konfiskuojamas automobilis.

Vairuotojams, važiuojantiems be saugos diržo, siūloma mėnesiui atimti vairuotojo pažymėjimą bei skirti baudą iki 200 litų.

Leistinas alkoholio kiekis kraujyje mažinamas nuo 0,4 iki 0,2 promilės.

„Sugriežtinta atsakomybė yra vienas iš būdų užkirsti kelią nelaimėms. Kita vertus, ar valstybė botago principu – griežtumu – sugebės pažaboti vairuotojus? Tiesą sakant, nežinau. Jei žmonės neturės pakankamai sąmoningumo, pagarbos kitiems eismo dalyviams ir, svarbiausia, atsargumo, keleiviai bei vairuotojai keliuose mirs ir toliau. Kai kiekvienas išmoks rūpintis savimi ir esančiu šalia, situacija keisis į gera. To valstybė neišmokys ir įstatymais nepakeis. Turi keistis mūsų pačių mentalitetas, svarbu auklėjimas šeimose, tėvų pavyzdys“, - mano T.Mikelkevičius.

Jo nuomone, tai, kad vairuotojo pažymėjimas nebus išduodamas nuo 17 metų, yra sveikintinas dalykas. Pagal statistiką, daugiausia avarijų padaro jauni arba mažą vairavimo stažą turintys vairuotojai. „Mirtys keliuose - absurdiškos. Kad ir šios vasaros įvykis Kretingos rajone: 20-metė mergina, turinti menką vairavimo patirtį, išgėrusi, važiuodama didžiuliu greičiu, nesuvaldo automobilio ir žūva. Mašina yra padidinto pavojaus šaltinis, todėl 17-metis nėra subrendęs tapti visateisiu eismo dalyviu“, - sakė T.Mikelkevičius.

Kol minėti Saugaus eismo įstatymo pataisymai dar tik svarstomi, Kelių transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo taisyklėse jau nustatyta, kad nuo kitų metų sausio 1 dienos techninė apžiūra senesniems negu 13 metų automobiliams bus privaloma kasmet. Naujesnių automobilių savininkai techninę mašinų apžiūrą turės atlikti kas dvejus metus. Šis taisyklių pakeitimas apims apie 70 procentų visų Lietuvoje registruotų automobilių.

„Regitros“ duomenimis, Lietuvoje yra daugiau negu 1,4 milijono automobilių. Didžiuma jų – senesni negu 10 metų.

Senesniems negu 13 metų automobiliams, kuriems šiemet buvo atlikta dvejus metus galiojanti techninė apžiūra, jos kitais metais atlikti nereikės.

Šiuo pakeitimu valstybė ketina paskatinti žmones pirkti naujesnius automobilius bei sumažinti nelaimingų atsitikimų dėl netvarkingų mašinų.

„Vakarų Europos šalyse buvo atlikta apklausa, kuria buvo siekiama išsiaiškinti, kas sukelia daugiausia nelaimių keliuose. Didžioji dalis apklaustųjų manė, kad nelaimės dažniausiai kyla dėl prastų kelių bei techniškai netvarkingų automobilių. Mūsų šalyje ši apklausa parodė visiškai skirtingus duomenis. Lietuviai kelių bei automobilių tvarkingumui nesuteikia reikšmės. Žinoma, pas mus nelaimės įvyksta dažniausiai dėl girtumo ir greičio. Civilizuotame pasaulyje negali būti tiek mirčių keliuose. Todėl raginu: na ir kas, kad važiuojate pagrindiniu keliu. Duokite kelią kvailesniam. Jei einate pėsčiomis – nelaukite, kad jus saugotų vairuotojai. Savo saugumą užsitikrinkite patys – nešiodami atšvaitus, eidami tik kelkraščiu. Policijos pareigūnai, valstybė, krūvos naujų įstatymų visų neapsaugos. Tai galime padaryti tik mes patys“, - kalbėjo T.Mikelkevičius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas