Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokė savanoriško darbo su onkologiniais ligoniais

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Parapijose
  • 2007-10-23

Kretingoje tris dienas viešėjo ir savo patirtimi dalijosi Britų - lietuvių draugija. Ši draugija, bendradarbiaudama su vėžiu sergančių žmonių bendruomenėmis Lietuvoje, siekia pasidalinti savo darbo su ligoniais patirtimi.

Savo patirtimi seminare dalijosi Britų - lietuvių draugijos nariai (iš kairės) – John Nable, Wendy Howe, Madelein Mulgrew ir Helen O‘Donnell. Dešinėje – vizito-projekto tarptautinė koordinatorė Aistė Garškaitė.

„Gydytojas ligoniui pasako diagnozę, prižiūri jį, gydo. Tačiau vėžiu susirgusiam pacientui vien to neužtenka. Jam yra reikalinga dvasinė pagalba, tokių pat ligonių patirtis bei palaikymas. Todėl taip svarbu yra savanoriai, kurie tokį darbą ryžtųsi dirbti. Čia, Kretingoje, norime keistis savo patirtimi, skirta paprastiems žmonėms. Norime formuoti iniciatyvą, remti žiniomis, kurios būtų pritaikomos kuriamame Vakarų Lietuvos onkologijos centre Klaipėdoje“, - sakė Britų - lietuvių draugijos narė Madelein Mulgrew.

Pranciškonų vienuolyne seminaras vyko tris vakarus. Draugijos nariai – Wendy Howe, John Nable, Madelei Mulgrew ir Helen O‘Donnell – dešimčiai savanorių moterų pasakojo apie draugijos principus, patirtį ir savanorių darbo specifiką.

„To paties likimo žmonių patirtis yra neįkainojamas dalykas tik ką susirgusiems vėžiu. Didžiojoje Britanijoje savanoriavimas jau seniai yra įsitvirtinęs. Lietuvoje kol kas to nėra, viskas vyksta tik pačių pacientų iniciatyva“, - kalbėjo W.Howe.

Pasak jos, Vakarų Lietuvos onkologinis centras Klaipėdoje – unikalus sumanymas. Todėl centre be profesionalios pagalbos savanoriškas ligonių darbas su pacientais yra būtinas.

„Savanoryste negalima improvizuoti – teikdamas pagalbą kitiems, gali įskaudinti pats save. Todėl šis projektas su britais – puiki galimybė įtvirtinti savanoriavimą mūsų krašte. Įsisavinę programą, pritaikę savanoriavimo principus lietuviškai kultūrai, galėsime patirtimi dalintis ir su kitomis vėžiu sergančių žmonių bendruomenėmis“, - sakė brolis Benediktas.

Savanorių grupės, teikiančios pagalbą vėžiu sergantiems, suteiks galimybę ligoniams gyventi visavertį gyvenimą, šeimoje dalintis išgyvenimais, mėgautis kiekviena minute.

„Trys dienos apmokymams nėra daug. Tačiau mes dar sugrįšime, kad bendradarbiavimas tęstųsi“, - pažadėjo Britų - lietuvių draugijos nariai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas