“Rados” taurė liko turnyro šeimininkių rankose

• Audronė PUIŠIENĖ
  • 2007-10-23

Praėjusį savaitgalį įvyko tradicinis tarptautinis, jau šeštasis merginų rankinio turnyras “Rados” taurei laimėti. Turnyras baigėsi aikštės šeimininkių - Kretingos rankininkių, treniruojamų Algimanto Pranaičio, pergale: jos iškovojo I vietą ir pelnė “Rados” taurę.

Kretingos rankininkių komanda, iškovojusi “Rados” taurę. Pirmas iš kairės – pagrindinis turnyro rėmėjas Juozas Matulevičius. Antrąjį kartą prie turnyro organizavimo prisidėjo ir rajono Savivaldybė, skyrusi lėšų šiam tarptautiniam sporto renginiui.

Mūsų merginų sėkmę joms nulėmė keturios pergalės: kretingiškės 21:17 sužaidė su Kauno miesto, 31:11 – su Tauragės, 17:16 – su Latvijos ir 21:17 – su Pasvalio rankininkėmis, bet paskutinę dieną 19:25 pralaimėjo perspektyviai Grodno iš Baltarusijos komandai.

“Pirmą kartą trečiąją varžybų dieną jau buvo aiškios visos vietos. Galbūt mano auklėtinės, žinodamos, kad jau užima pirmą vietą, kažkiek atsipalaidavo per žaidimą su baltarusėmis, galbūt psichologiškai nebeištempė varžybų”, - jau po turnyro svarstė komandos treneris.

Antrąją turnyrinės lentelės poziciją užėmė Kauno komanda, kuri žaidžia ir šalies moterų rankinio I lygoje, trečios buvo Latvijos sportininkės, IV v. užėmė Baltarusijos, V v. – Pasvalio ir VI v. – Tauragės komandos.

Algimantas Pranaitis teigė, jog pirmosios penkios komandos buvusios maždaug vienodo lygio, ir padėtį turnyrinėje lentelėje nulėmė pastangos aikštėje. Geriausių žaidėjų prizus Kretingos komandoje pelnė Kristina Kočkina, Gintarė Anužytė, vartininkė Odeta Lengvinaitė.

Komandas nugalėtojas, prizininkes, geriausias žaidėjas apdovanojo Juozas Matulevičius, kuris su savo žmona Rada prieš šešerius metus startavusį turnyrą išaugino iki tarptautinio renginio, išėjusio už Lietuvos sienų iki Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, Estijos.

“Šių metų turnyro tikslas buvo iš užsienio pasikviesti nežinomas, turnyre nedalyvavusias komandas, kad atsirastų naujo azarto žaisti”, - sakė teneris Algimantas Pranaitis.

Prieš turnyrą jo auklėtinės dalyvavo tarptautiniame turnyre Panevėžyje, kur tarp 8 komandų užėmė IV v. Tokią padėtį nulėmė 1 įvarčio skirtumu po pratęsimo pralaimėtas pusfinalis prieš Lietuvos čempiones – Panevėžio rankininkes bei dėl III vietos po dviejų pratęsimų tokiu pat skirtumu pralaimėtos varžybos prieš Garliavos komandą.

Kretingos rankininkės jau pradėjo sezoną ir Lietuvos čempionate. Šiandien jos susitinka su Šiaulių rankininkėmis, o pirmosios čempionato varžybos pralaimėtos Kauno miesto komandai.