Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Japonus nustebino vagišių smulkmeniškumas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2007-10-23
Dešimtį specialistų iš Japonijos, Darbėnų seniūnijos Mažučių kaime pradėjusių kurti japonišką sodą, nustebino, jų suvokimu, smulkmeniška ir primityvi degalų vagystė iš stovinčios technikos.

Kurti japonišką sodą į Mažučių kaimą Darbėnų seniūnijoje prieš porą savaičių atvykę landšafto specialistai iš Japonijos vieną rytą nustėro: susėdus į ekskavatorius ir buldozerį, šie nepajudėjo iš vietos. Ilgapirščiai iš statybvietėje paliktos technikos per naktį buvo išleidę dyzelinį kurą.

Iš trijų japoniškų ekskavatorių - dviejų „Cat“ ir „Hitachi“ – bei vieno buldozerio „Komatsu“ buvo pavogta apie 400 litrų dyzelinio kuro. Iš konteinerio, nuplėšę spyną, vagys išnešė ir du „Velux“ stogo langus.

Japoniško sodo 16 ha plote, Mažučiuose, sumanytojo ir šios žemės savininko Šarūno Kasmausko žodžiais, japonai buvo šokiruoti dėl šios vagystės. „Jiems nesuprantama, kaip galima vogti degalus. Juolab tokiu primityviu būdu: degalus iš bakų pirmiausia reikia patraukti burna ar nedidele pompa.

„Japonų specialistai pastebėjo ant žemės numestus bakų dangčius. Pabandė užvesti techniką, ir - nė krust, - pasakojo Š.Kasmauskas. – Mane šis įvykis labai sunervino, o japonai reagavo ramiai: tik kraipė galvas ir guodė mane“.

Apie vagystę Š.Kasmauskas pranešė policijai, kuri šį įvykį tiria. Kad statybos vietoje išvengtų vagysčių, po šio įvykio šeimininkas nusamdė saugos tarnybą.

Vagystės diena buvo kupina kontrastų. Nespėję atsipeikėti, japonai buvo itin maloniai nustebinti aplinkinių kaimo žmonių: panorę pasižiūrėti į japonus ir ką jie čia kuria, žmonės lauktuvių jiems atvežė kaimiškų dešrų ir pyrago.

Mažučių kaime, Š.Kasmausko teigimu, kuriamas didžiausias Europoje japoniškas sodas. Šioje būsimoje grožio oazėje dabar dirba dešimt japonų. Jie atlieka pradinius sodo kūrimo darbus: formuoja kalvas, vandens telkinius, upelius. Ten jau suvežta 300 tūkst. tonų lauko akmenų. Pavasarį japonų sodų specialistai teritoriją apsodins augalais.

Specialistai dirba ir per rudens darganas. Šiomis dienomis statybvietėje dirva - pažliugusi, o kojos kai kuriose vietose kone iki kelių klimpsta į molį, tačiau japonai ir tokiomis sąlygomis laikosi neįtikėtinos tvarkos. Prie vagonėlio, kuriame jie pietauja ir geria arbatą, pastatytas dubuo su švariu vandeniu. Prieš įeidami į vidų, jie švariai nusiplauna batus. Netoli vagonėlio specialiai savo ūkinėms reikmėms japonai išsikasė nedidelį šulinį.

Š.Kasmausko žodžiais, japonai dirba nuo 7.30 val. iki sutemų. Triskart per dieną jie pasidaro pertraukas. Rūko vagonėlyje ir nuorūkas meta tik į pelenines. Pabaigę darbą, statybvietėje technikos nepalieka bet kur išmėtytos. Ekskavatoriai ir buldozeris sustatyti šalia kits kito tarytum „Lego“ konstruktoriaus kaladėlės.

„Juntama japonų pagarba netgi darbo priemonėms. Ką jau bekalbėti apie pagarbą žmogui. Jų tarpusavio santykiuose, požiūryje į darbą vyrauja mums sunkiai suprantamas sutarimas ir harmonija“, - pabrėžė Š.Kasmauskas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas