Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Permainų pilnas Rugsėjis

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės
  • 2018-09-04
Įkurtuvių juostelę perkirpo (iš kairės) vicemerė Danutė Skruibienė, pirmokų mokytoja Sotera Martusevičienė, meras Juozas Mažeika ir brolis Astijus.

Vakar Rugsėjo skambutis į Kretingos rajono mokyklas pašaukė 4 tūkst. 640 moksleivių, tarp jų 408 – pirmąkart.

Atidarė pirmąją pirmokų klasę

Pranciškonų gimnazijos pirmokai susitiko drąsiau, jau būdami pažįstami, o kai kurie ir spėję susidraugauti rugpjūčio pabaigoje šioje viešosios įstaigos statusą turinčioje ugdymo įstaigoje įvykusioje pirmosios pradinukų klasės atidarymo šventėje.

Mažiesiems gimnazijoje įrengtos naujos patalpos, kuriose – ne tik spalvinga klasė, bet ir žaidimų kambarys, atskira skaitykla. Pasak direktoriaus pavaduotojos Rūtos Jankuvienės, pradinukams bus taikomas pailgintos dienos modelis, kurio esmė – taip vadinamos neskubančios mokyklos kūrimas. Mokiniai čia ne tik mokysis, bet ir bus lavinami neformaliojo ugdymo užsiėmimuose: žais šachmatais, dainuos, šoks, mokysis anglų kalbos, kurs robotus ir tyrinės gamtą klasėje įrengtoje gamtos mokslų laboratorijoje. Daug dėmesio bus skiriama dvasiniam ugdymui – kiekviena diena prasidės malda, vadinama „Ryto ratu“, mokiniai turės galimybę pabuvoti artėjančiuose Šiluvos atlaiduose, vyks mažųjų rekolekcijos bei kiti sielovados užsiėmimai.

Klasėje mokysis 23 mokiniai. Kadangi norinčiųjų buvo apie 50, anot R. Jankuvienės, priėmimo komisijai teko nelengva užduotis būsimuosius pirmokus atrinkti. „Pagrindinis kriterijus buvo tėvų suinteresuotumas dalyvauti savo vaikų ugdyme ir mokyklos bendruomenės gyvenime“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė pavaduotoja. Mokslas bus mokamas, per metus pirmokų tėvai mokės 240 eurų.

Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos šventėje dalyvavo ir bendruomenę pasveikino Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas (priekyje) ir Lietuvos Seimo narys Antanas Vinkus (kairėje).

Padaugėjo mokinių

Naujųjų mokslo metų pradžios proga sveikindama savo vadovaujamos ugdymo įstaigos bendruomenę, Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorė Asta Burbienė pasidžiaugė, kad šiemet sulaukė 30-čia moksleivių daugiau. „Į mokyklos suolą iš viso jūsų susės 470. Vadinasi, mes esame patrauklūs, esam populiarūs“, – iškilmingos ceremonijos, vykusios gimnazijos kiemelyje, metu sakė ji.

Nuvilnijus pritariantiems plojimams, direktorė kalbėjo apie tai, kad prabėgusi karšta vasara į praeitį nusinešė nerūpestingas atostogų dienas, o dabar reikės kibti į darbus. Nauja tai, kad jau nuo šio rugsėjo abiturientai galės pasirinkti, kokius norės laikyti brandos egzaminus. Naujovė tebėra ir pernai I–XII klasėms įdiegti programavimo moduliai. Be to, nuo šių mokslo metų trečiose gimnazijos klasėse tarp pasirenkamųjų dalykų figūruoja ir teatro menas, kurio moko Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas. Šiuo metu yra suformuota visa 15-os moksleivių grupė, ateityje norinčių gal bus daugiau.

„Be išugdytų viešojo kalbėjimo savybių šiandieninis žmogus jau neapsieina. Teatro menas padeda skleistis jaunų žmonių minčiai, raiškai bei kūrybiškumui“, – neabejojo A. Burbienė.

Gimnazijos Rugsėjo šventėje dalyvavęs ir bendruomenę pasveikinęs Lietuvos Seimo narys Antanas Vinkus, moksleiviams linkėdamas už brandos egzaminus kitąmet gauti kuo daugiau šimtukų, direktorei įteikė rašiklių su Lietuvos 100-mečio simbolika rinkinį – pokštavo, kad mokytojai dabar turės, kuo rašyti gerus pažymius.

Šventinė mažųjų eisena.

Prie perėjų budės, kiek reikės

Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos pedagogų kolektyvui ir moksleiviams linkėjimų pažėręs Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas „Pajūrio naujienoms“ atviravo, kad prieš naujuosius mokslo metus jam šiek tiek neramu: daugelis mokytojų išgyvena dėl pasikeitusios ugdymo įstaigų finansavimo tvarkos, be to, nebaigta renovuoti judri Kretingos miesto Žemaitės alėja.

„Ieškojome išeičių dėl eismo saugumo. Su mūsų administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriumi, Šaulių sąjunga, „Bočių“ organizacija, Trečiojo amžiaus universitetu sutarėme, jog jų atstovai dvi savaites visame mieste, o renovuojamoje Žemaitės alėjoje iki remonto pabaigos budės ir užtikrins, kad perėjas į mokyklas einantys vaikai pereitų saugiai“, – sakė V. Domarkas.

Be nuolatinių vadovų šiuos mokslo metus pasitiko Salantų gimnazija ir vaikų lopšelis-darželis „Rasa“, Kretingos Marijono Daujoto progimnazija ir Vydmantų lopšelis-darželis „Pasagėlė“. Anot V. Domarko, konkursas į Vydmantų lopšelio-darželio direktoriaus vietą jau paskelbtas, o kitų minėtų įstaigų dar bus skelbiamas. Negalutiniais duomenimis, rajone trūksta ir kelių mokytojų.

Jaukioje klasėje mokysis 23 pirmokai.

Informatika – nuo pradinių klasių

Džiugi žinia, pasitinkant šį Rugsėjį, atskriejo į Kretingos Marijono Daujoto mokyklą: Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė sąrašą 100 Lietuvos ugdymo įstaigų, kuriose vaikai išbandys pradinio ugdymo informatikos turinį, o tame sąraše – ir Marijono Daujoto pagrindinė, nuo šios Rugsėjo 1-osios tapusi progimnazija.

Šio projekto tikslas – ugdyti mokinių informatinį mąstymą, gebėjimą spręsti problemas bendradarbiaujant, sumaniai naudojantis informacinėmis technologijomis siekti geresnių visų dalykų pasiekimų.

Projekto „Informatika pradiniame ugdyme“ paraišką rengė, o ir veiklose dalyvaus I klasės mokytoja Nijolė Meškauskienė, II klasės mokytoja Violeta Petrauskienė, III klasės mokytoja Asta Šličienė ir IV klasės mokytojas Paulius Mikaločius, komandai vadovavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raimunda Viskontienė.

Į iškilmes Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos kiemelyje vaikus atlydėjo tėvai.

Po riekę pašventintos duonos

Vėliavos pakėlimu ir Lietuvos valstybės himnu prasidėjo iškilmės Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos kiemelyje. Šią ugdymo įstaigą šiemet lankys 386 mokiniai. Į darželio grupes atėjo 47 naujokai, 27 vaikai mokysis pirmosiose klasėse.

Sveikindama ugdytinius, jų tėvus ir pedagogus, mokyklos direktorė Ieva Rukšienė linkėjo kantrybės, optimizmo, draugiškai sutarti, bendradarbiauti, gerbti vieniems kitus. Direktorė pasidžiaugė ugdytinių pasiekimais ir kad praėjusiais metais mokykloje vyko daug įvairių renginių, skirtų Lietuvos 100-mečiui paminėti, padėkojo pradinių klasių mokytojoms Birutei Bendikienei ir Renatai Šiaulienei, sutelkusioms ir kartu su ugdytiniais dalyvavusioms Vilniuje įvykusioje respublikinėje Dainų šventėje.

Tradicija tapo Marijos Tiškevičiūtės mokyklos bendruomenei kasmet Rugsėjo 1-osios rytą dalyvauti šv. Mišiose Kretingos bažnyčioje. „Iš ten kasmet mes parsinešame dovanų – pašventintos duonos, kurią įteikiame pirmokams“, – kviesdama mokytojas Gintarę Urbonienę bei Irmą Ilkevičienę paimti ir padalinti, sakė direktorė. Mažiesiems mokiniams ji pridėjo dar ir knygelių, pamokančių, kaip saugiai pereiti gatvę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas