Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sukčiai apsimeta socialiniais darbuotojais

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Teisėtvarka
  • 2007-09-11

Pastaruoju metu mūsų šalyje plinta naujas sukčiavimo būdas. Socialinėmis darbuotojomis prisistatančios moterys apgaule paima pinigus iš garbaus amžiaus žmonių.

Kretingos rajono policijos komisariato Organizacinio poskyrio viršininkė Danutė Rudienė teigė, kad mūsų rajone kol kas į policiją nesikreipė nė vienas tokiu sukčiavimo būdu apgautas žmogus.

Policijos departamentas pranešė, kad pas vienišus garbaus amžiaus žmones atvažiuoja dvi moterys, kurios prisistato socialinėmis darbuotojomis. Viena moteris lieka automobilyje, o kita bendrauja su senoliais, jų paklausia, kokios pagalbos šiems reiktų. Dar moteris pasiteirauja, ar santaupos laikomos namuose, ir šeimininkų paprašo pinigus atnešti, kad galėtų nusirašyti banknotų serijos numerius.

Kai garbaus amžiaus žmonės, patikėję gerais ketinimais, vykdo prašymus, viešnia stebi, kur slepiami pinigai. Informaciją apie slaptavietę trumpam išėjusi į lauką ji perduoda automobilyje likusiai bendrininkei. Grįžusi atgal ir sugalvojusi kokią nors priežastį, moteris senolius išvilioja iš namų. Tuo metu bendrininkė pinigus pavagia.

Organizacinio poskyrio viršininkė Danutė Rudienė pataria nepažįstamų žmonių į savo namus neįsileisti. Jei atėjusieji prisistato kokių nors tarnybų atstovais, jie turi pateikti tai įrodančius dokumentus. Žmonės, kurie abejoja, ar socialiniu darbuotoju prisistatęs žmogus nemeluoja, gali paskambinti į savo seniūniją ir pasitikslinti informaciją. Jei į namus atėjo apsimetėlis, reikia pranešti policijai.

Anot D.Rudienės, įtariai reikėtų žiūrėti ir į prekeivius. „Jie gali būti vagių žvalgai. Žmogus, pirkdamas siūlomą prekę, eina atsinešti pinigų ir taip parodo, kur laikomi pinigai.

Jei žmogus prekeivį sutiko kieme, jis, eidamas į namus, nepažįstamam žmogui parodo, kur slepiami namų raktai. Žmonės, susigundę pažiūrėti, kokios prekės siūlomos, gali tapti sukčių aukomis.

Daugiausia sukčių aukų buvo prieš dvejus metus

Daugiausia sukčiavimo atvejų mūsų rajone buvo prieš dvejus metus. Tuomet žmonės dažniausiai pakliūdavo į telefoninių sukčių pinkles. Tuomet buvo sukčiauta ir užsisakius prekes iš katalogo, bet už jas nesumokėjus.

D.Rudienė prisiminė ir vieną kone anekdotinį sukčiavimo atvejį, nutikusį ne mūsų rajone. Pas žmones atėjęs sukčius sakydavo, kad jis dideliais kiekiais verda naminę degtinę. Sukčius žmonių prašydavo paskolinti tuščią dujų balioną, žadėdamas jį grąžinti pilną ir dar pridėti dešimt litrų naminės degtinės.

Sukčius šiuo būdu buvo susirinkęs apie 200 tuščių dujų balionų, kuriuos pardavė metalo supirktuvėse.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas