Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įstatymų kūrimas nuo ligos neapsaugo

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Sveikata
  • 2007-09-07

Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymas nustato, kad privalomai gali būti gydomi įvairiomis visuomenei pavojingomis ligomis sergantys žmonės. Tačiau kartais realiame gyvenime pritaikyti įstatymą būna sudėtinga.

Su tuo susidūrė Žalgirio seniūnijos žmonės, kurie sunerimę, kad jų seniūnijoje yra žmogus, sergantis tuberkulioze, bet jo niekas negali priversti gydytis.

- Aš kalbėjau su šiuo žmogumi, tačiau jis nesutinka važiuoti gydytis, ir mes nieko nepadarome: negalime įsodinti į automobilį ir nuvežti gydytis, - sakė Žalgirio seniūnijos seniūnas Povilas Šližius.

Savivaldybės gydytojams savivaldybėse buvo pavesta sudaryti Būtinojo hospitalizavimo ir izoliavimo komisijas. Ši komisija, nusprendusi, jog pacientui tikrai reikalingas privalomasis gydymas, pateikia dokumentus teismui. O teismas gi nusprendžia, pritarti komisijos sprendimui ar ne.

- Mūsų rajone tokia komisija buvo sudaryta, tačiau vėliau atšaukta, nes nuvežti ligonį iki ligoninės nėra problemų, - sakė rajono Savivaldybės gydytoja Vanda Verbutienė.

Pasak V.Verbutienės, daugiau problemų kelia migruojantys asmenys. Jei jie nėra nuolatiniai mūsų rajono gyventojai – nieko su jais negalima daryti.

Anot gydytojos, žmogus, dėl kurio sunerimę seniūnijos gyventojai, 2004 metais gydėsi. Gal žmogus ir yra išsigydęs, tačiau jis pas medikus nesilanko, todėl šiandien apie jį konkrečiai nieko negalima pasakyti.

Jokūbavo bendruomenės slaugytoja Dalia Sungailienė sakė, jog išvežti žmogų gydyti - pakankamai sudėtinga. Tai ji patyrė, išveždama gydyti pacientą su psichikos negalia. Jai gražiuoju teko įkalbėti pacientą vykti į ligoninę. O minėtasis žmogus, dėl kurio nerimauja aplinkiniai, ne vieną kartą yra pažadėjęs pats nuvykti į Klaipėdos tuberkuliozinę ligoninę, bet pažado taip ir netesi. Jėga jo išvežti be teismo sprendimo negalima.

Pasak Klaipėdos tuberkuliozinės ligoninės vyriausiosios gydytojos Virginijos Daukšienės, jei žmogus serga atvira tuberkulioze, reikia veikti pagal minėtąjį Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymą. Tada pacientą gydytis pristato policija.

- Dažnai būna, jog išsamiau pasikalbėjus su pacientu, žmogus supranta gydymosi svarbą ir sutinka gydytis,- sakė V.Daukšienė. Alytuje baigiamos įrengti patalpos, skirtos prievarta gydomiems pacientams. Čia bus gabenami pacientai iš įvairių Lietuvos regionų.

Tuberkuliozės gydymas brangus. Lovadienis kainuoja 100 litų. Vienam mėnesiui vieni vaistai kainuoja per 500 litų. O gydant tuberkuliozę, reikia kelių rūšių tokių brangių vaistų. Vaistai įtraukti į kompensuojamųjų vaistų sąrašą. Kad tuberkuliozė - rimtas susirgimas, rodo ir tai, jog nedarbingumo lapelis gali būti išduodamas iki 6 mėnesių.

Ypač sunku išgydyti sergančius atsparia tuberkuliozės forma.

Tarp besigydančių tuberkuliozę yra ir pacientų, kurie penkias dienas per savaitę atvyksta į tuberkuliozinę ligoninę išgerti vaistų, stebint gydytojams. Kiekvienas pacientas gauna paketą maisto ir du autobuso talonus. Tačiau, pasak vyr. gydytojos, nuo praėjusių metų Vyriausybė nutraukė šį finansavimą, ir Klaipėdos savivaldybė turėjo ieškoti vidinių resursų.

Kretingoje nuo 2006 metų vasario mėnesio nebelikus pulmonologo, šeimos gydytojai pacientus gali siųsti gydytis į Klaipėdą.

Praėjusiais metais Lietuvoje užregistruoti 2 tūkst. 365 asmenys, susirgę tuberkulioze.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas