Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Švietimo naujienos

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2007-08-28

Įsteigta išlyginamoji klasė

Nuo rugsėjo 1 dienos Simono Daukanto vidurinėje mokykloje mokytis galės pradėti išlyginamosios klasės mokiniai.

Kaip teigė šios mokyklos direktorė Adelė Jonauskienė, prašymų mokytis išlyginamojoje klasėje mokykla dar nesulaukė. “Tačiau jeigu vaikų bus, klasė veiks”, - kalbėjo mokyklos vadovė.

Norą, kad dukra mokytųsi lietuvių kalbos, yra pareiškę vienos mergaitės, trečiokės, grįžusios iš Rusijos, tėvai. Tačiau jeigu ir nebus daugiau pageidaujančių mokytis išlyginamojoje klasėje, mergaitė vis tiek bus mokoma lietuvių kalbos.

Užsieniečių ir Lietuvos Respublikos piliečių, atvykusių ar sugrįžusių gyventi į Lietuvą, mokymo tvarką išlyginamosiose klasėse Švietimo ir mokslo ministerija patvirtino prieš dvejus metus. Išlyginamosios klasės komplektuojamos steigėjui nusprendus. Mūsų rajono taryba sprendimą steigti išlyginamąją klasę priėmė tik šiais metais.

“Daugėja ne tik išvykstančių į užsienį, bet ir grįžtančių. Dalis šeimų grįžta su vaikais, kurie yra nelankę lietuviškos mokyklos ar visiškai nesimokę lietuvių kalbos. Įsteigus išlyginamojo mokslo klasę, tokiems vaikams suteikiama galimybė mokytis lietuvių kalbos”, - apie būtinybę įsteigti išlyginamąją klasę kalbėjo rajono Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Laimutė Dieliautaitė.

Vaikai, visiškai nemokantys lietuvių kalbos, jos išlyginamojoje klasėje mokysis vienerius metus. Mokiniui padarius pažangą, II pusmetį per lietuvių kalbos pamokas pradedamos integruoti Lietuvos istorijos, geografijos, pilietinio ugdymo žinios.

Kaip sakė L.Dieliautaitė, į išlyginamąją klasę priimami bet kokio amžiaus vaikai.

Iki šiol norą mokytis lietuvių kalbos pareikšdavo vos vienas kitas mokinys, kuris su tėvais dažniausiai grįždavo iš buvusių sovietinių respublikų.

Yra numatyta ir mokymosi tvarka, kai vaikas, mokęsis lietuviškoje mokykloje, išvyksta į užsienį, o po to – vėl sugrįžta. “Tokiu atveju mokykloje patikrinamos vaiko žinios, pagal kurių lygį ir nusprendžiama, kokioje klasėje mokinys gali mokytis toliau”, - paaiškino L.Dieliautaitė.

Pirmokų pasai – beveik pusei tūkstančio moksleivių

Rugsėjo 1-ąją mūsų rajono mokyklose 470-čiai pirmokų bus įteiktas Lietuvos pirmoko pasas.

Lietuvoje pirmoko pasas bus įteiktas maždaug 35 tūkst. pirmokų.

Lietuvos pirmoko pase – Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus, švietimo ir mokslo ministrės Romos Žakaitienės sveikinimo žodžiai pirmokams, trumpi duomenys apie mūsų valstybę, valstybės simbolius, šventes, Lietuvos himnas, žymiausios istorijos datos ir pan.

Į tikrą asmens dokumentą panašus Lietuvos pirmoko pasas rugsėjo 1-ąją teikiamas nuo 2004 m. Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva. Dokumentą, pabrėžiantį mokinio statusą, pirmokai kartu su mokytojais pildo visus metus, pažymėdami svarbiausius klasės, mokyklos įvykius ir pan.

Kaip informavo Švietimo ir mokslo ministerija, šiais metais pirmoko pase bus pateikiama trumpų patarimų apie saugų eismą, o kartu su pasais bus padalinti ir atšvaitai.

Kartu su kolegomis aptarė švietimo aktualijas

,p>Respublikos apskričių, savivaldybių švietimo skyrių vedėjai švietimo aktualijas aptarė Vilniuje įvykusioje konferencijoje “Pasitinkant naujuosius mokslo metus”.

Šioje konferencijoje dalyvavo ir mūsų rajono Švietimo skyriaus vedėja Dalia Martišauskienė.

Kolegos kartu su švietimo ir mokslo ministre Roma Žakaitiene bei ministerijos specialistais aptarė svarbiausias darbų kryptis, kurios susijusios su 2007-2013 m. ES struktūrinės paramos įsisavinimu. Šis paramos periodas sutampa ir su Valstybinės švietimo strategijos nuostatų įgyvendinimo antruoju etapu.

Ministrė atkreipė dėmesį į tai, jog savivaldybių mokyklų tinklo pertvarka turi būti vykdoma atsakingai, išsamiai diskutuojant su vietos bendruomenėmis.

Skyrių vadovai naujienų parvežė ir į savo rajonus. Viena jų – nuo rugsėjo 1 d. skirtos lėšos dar dviem savaitinėms valandoms apmokėti mokytojui už vadovavimą klasei.

Eksperimento tvarka nuo rugsėjo 1 d. dvylikoje Lietuvos mokyklų įvedamas etatinis mokytojų darbo apmokėjimas, prie kurio siekiama pereiti nuo 2008 m.

Konferencijos dalyviams taip pat buvo pristatyti Profesinio mokymo bei Švietimo įstatymo straipsnių pakeitimų projektai, pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo ir brandos egzaminų gairių 2008-2012 m. projektas, naujos mokytojų darbo apmokėjimo sistemos įgyvendinimo programos vykdymas ir t.t.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas