Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Subliuško pretenzijos pažinti Kretingą kaip Venecijoje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2007-08-28
Prieplaukos, įrengtos prie Akmenos upės už europinių fondų ir rajono Savivaldybės lėšas, gresia užželti žolėmis: pernai maršrutai Akmenos upe buvo užsakyti triskart, šiemet to ir norėdamas nepadarysi – vandens turizmo maršrutų inventorius guli muziejaus sandėliuose, nes iki šiol nėra perduotas turizmo funkcijas perėmusiam Kretingos turizmo ir verslo informacijos centrui.

Pernai gegužę, minint Tarptautinę muziejų dieną, prieplaukoje prie dvaro į Akmeną iškilmingai buvo nuleistos valtys bei vandens dviračiai ir upe plukdomi šventės dalyviai. Taip Kretingos muziejus paskelbė apie prieplaukos bei vandens maršrutų atidarymą turistams. Deja, Akmenos upe pernai buvo užsakytos trys ekskursijos, šiemet – nė vienos. Akivaizdu, jog rengiant prieplaukas ir perkant inventorių, pavėjui buvo išleisti dideli pinigai.

Brangus „rožinis“ projektas

„Kretingos svečiai pasijaus kaip Venecijoje“, - džiūgavo susirinkusieji, kai Kretingos muziejuje buvo pristatytas Kretingos turizmo infrastruktūros plėtros ir poilsio zonų įrengimo projektas, o kartu – ir vandens turizmo maršrutas Akmenos upe.

Idėją plėtoti turizmą Kretingos mieste, panaudojant ir Akmenos upę bei jos pakrantes, pasiūlė Kretingos muziejaus specialistai. Jiems pritarė rajono taryba.

Parengus projektą iš ES PHARE programos buvo gautas finansavimas – per 300 tūkst. Lt. Rajono Savivaldybė skyrė 93 tūkst. Lt.

Už šiuos pinigus Kretingos mieste buvo sutvarkyti dvaro parko takai, kurių bendras plotas – per 5 tūkst. kv. m. Įrengtos trys prieplaukos – saloje prie “Vienaragio malūno”, prie muziejaus dvaro pastatų ir prie kaimo turizmo sodybos “Vienkiemis”. Nupirkta inventoriaus: 6 valtys, 3 vandens dviračiai, pastatyti 2 biotualetai: vienas – prie kaimo turizmo sodybos „Vienkiemis“, kitas – modernus vagonėlis muziejaus automobilių stovėjimo aikštelėje. Įrengtos 2 poilsio aikštelės su informaciniais stendais prie “Vienaragio malūno” ir muziejaus.

Muziejaus darbuotojai paruošė du turistinius vandens maršrutus, kuriais plaukdami žmonės sužinotų Kretingos istoriją. Iš muziejaus prieplaukos pasroviui galima plaukti į senamiestį ir prieš srovę –“Vienkiemio” link.

Aikštelę pamėgo valkatos

Prie Akmenos upės gyvenanti Ona Petrylienė, paklausta, ar dažnai mato Akmenos upe valtimis plaukiojančius poilsiautojus, tvirtino, jog pernai jaunimas labiau vandens dviračiais šėldavo vandenyje. Šią vasarą vandens dviratininkų ji nebemato. Valtimi praplaukia vos vienas kitas žmogus. Paklausta, ar ji žino, jog galima išsinuomoti valtį ir ja paplukdyti svečius, moteris purtė galvą – apie tai nieko negirdėjusi.

Pernai norintieji paplaukioti Akmenos upe dėl vandens dviračių ar valčių nuomos turėdavo kreiptis į muziejaus darbuotoją, kuri budėdavo būdelėje greta biotualeto, muziejaus mašinų stovėjimo aikštelėje.

Kretingiškis, nepanoręs skelbti pavardės, įsitikinęs, jog atidarius vandens maršrutą, nebuvo iki galo apgalvoti organizaciniai dalykai: „Sykį paplaukiojęs valtimi, grįžau po dviejų savaičių. Žiūriu, mano pavardė sąraše, kur registruojami nuomotojai, – paskutinė. Reiškia, per 2 savaites niekas daugiau valčių nenuomojo. Atėjęs išsinuomoti valties, turi pasiimti groteles į valtį, kad nesušlaptum kojų, gelbėjimo liemenę ir ratą. Plius – irklus. Reikia arklį turėti, kad vienu sykiu 300 m atstumą nuo būdelės iki prieplaukos visus daiktus nusitįstum“.

Prieplaukoje prie dvaro buvo rengiama žaidimų aikštelė vaikams. Tautodailininkas Liudas Ruginis iš medžio sukūrė krokodilą, 2 nykštukus, stalą ir suolus. Aplinkinių žmonių pastebėjimu, šią aikštelę jau pamėgo valkatos, kurie pakaitomis su buteliais būriuojasi prie stalo ir suolų nuo pat ryto. Vietoje sūpynių kyšo įbetonuoti strypai, apdaužytas stendas.

Prie pirties įrengtas turizmo maršrutų informacinis stendas pernai buvo apdegintas, po to aplankstytas. Šią vasarą jo išvis nebeliko.

Trūksta šeimininko ir reklamos

Kretingos muziejaus Informacijos ir edukacijos skyriaus vedėja Janina Dauneckienė patikino, jog pernai tik triskart buvo užsakyti maršrutai Akmenos upe. Svečiams, jos žodžiais, labai patiko plaukti Akmena: jie džiaugėsi neįprastais krantų vaizdais bei senais statiniais.

Į valtis buvo sėdama po 4 žmones, vienoje iš valčių gidas pasakojo apie pakrantės objektus. Valties nuoma 1 val. kainuoja 10 Lt, vandens dviračio – 5 Lt. J.Dauneckienės nuomone, vandens maršrutai nebuvo populiarūs todėl, kad trūko reklamos. Deja, šiemet nei valčių, nei dviračių nebeišsinuomosi nė labiausiai to norėdamas.

J.Dauneckienės žodžiais, šiemet Kretingos muziejus išvis nebevykdo turizmo funkcijų. Nuo šių metų liepos 1 dienos rajono turizmu rūpinasi viešoji įstaiga „Kretingos turizmo ir verslo informacijos centras“. Jo vadovė Snieguolė Benikienė patikino, jog centrui dar nėra perduotas vandens turizmo maršrutų inventorius, - jis tebeguli muziejaus sandėliuose.

S.Benikienė negalėjo atsakyti, koks likimas laukia prieplaukų, valčių bei paruoštų maršrutų, kuriems išleistas ne vienas tūkstantis litų. „Manau, kad projekto dalis, skirta vandens turizmo maršrutams, nėra efektyvi. Tačiau pagal projektą įrengtos pakrančių prieplaukos papuošė miestą“, - įsitikinusi S.Benikienė.

Palangos Juzė:

Panašu, kad viršininkė, kuri atsakinga už turizmą visame rajone, po prieplaukas nevaikščiojo nuo iškilmingos jų atidarymo dienos. Antraip nesakytų, kad aukštos žolės, aplamdyti stendai ir nuniokoti suolai dvaro prieplaukoje papuošė Kretingą. Keista: senieji šeimininkai, turėję grandiozinių planų, kratosi prieplaukų ir „turizmo“ jose, o naujieji nežino, ką daryti su tuo „turizmu“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas