Komandinį Klaipėdos apskrities šachmatų turnyrą, surinkę 22 taškus, laimėjo kretingiškiai Audrius Jonuševičius, Linas Lukošius, Dalius Jocys, Konstantinas Dubinskas ir Vygantas Abramovičius.

Klaipėdos apskrities šachmatų turnyre dalyvavę kretingiškiai (iš kairės): turnyro organizatorius ir vyriausiasis teisėjas Pranas Andriejaitis, Audrius Jonuševičius, Linas Lukošius, Ričardas Dalinkevičius, Dalius Jocys, Konstantinas Dubinskas ir Vygantas Abramovičius.

Keturiais taškais nuo laimėtojų atsiliko Gargždų komanda. Trečiąją vietą laimėjo palangiškiai.

Laimėtojai buvo apdovanoti bendrovės “Kretingos grūdai” įsteigtomis turnyro taurėmis, diplomais.

Asmeninėje įskaitoje, tarp 25 šachmatininkų, pirmąją vietą laimėjo gargždiškis Arvydas Mickus, antrąją ir trečiąją užėmė kretingiškiai: Dalius Jocys ir Linas Lukošius.

Šachmatų turnyre dalyvavo penkios moterys: dvi iš Salantų bei po vieną iš Skuodo, Šilutės ir Kretingos.

Dvi turnyro pirmąsias vietas laimėjo salantiškės: pirmąją – Ramunė Ruginienė, antrąją – Loreta Drungilienė. Trečiąją vietą užėmė šilutiškė Irena Grauslienė.

Klaipėdos apskrities turnyro organizatorius ir vyriausiasis teisėjas Kretingos šachmatų-šaškių klubo pirmininkas Pranas Andriejaitis teigė, kad turnyre dalyvavo aukšto lygio šachmatininkai. “Mūsų pagrindiniai konkurentai yra gargždiškiai, todėl džiaugiamės juos nugalėję”, - sakė P.Andriejaitis.

Sportininkai žaidė pagal šveicarišką sistemą, kuri vadinama “Aktyvieji arba greitieji šachmatai”: septynis susitikimus su priešininkais lemia burtai. Vienai partijai skirta 20 min., todėl varžovai turi greitai orientuotis.

Anot P.Andriejaičio, šis, ketvirtąjį kartą įvykęs, tradicinis Klaipėdos apskrities šachmatų turnyras buvo geriausiai suorganizuotas. “Pirmą kartą turnyre dalyvavo skuodiškiai. Taip pat pirmą kartą naudojomės specialia kompiuterine sistema, kuri padeda skaičiuoti taškus, nustatyti varžovus”, - pasakojo P.Andriejaitis.

Jis teigė, kad kitąmet bus stengiamasi į turnyrą pritraukti daugiau moterų.