Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kelininkai nespėja tvarkyti pakelių

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Gamtosauga
  • 2007-08-21

Važinėjantis rajono dviračių takais kojas nubraižo aukštos žolės. O panorėjus sustoti poilsio stotelėje, nėra kur prisėsti – žolynuose voliojasi šiukšlės. Tačiau kelininkų tarnyba teigia, kad nespėja tvarkyti pakelių ir kartais po savaitgalio Kretingos rajono keliuose surenka iki 12 kubinių metrų šiukšlių.

Žmonės palieka šiukšles ir ten, kur patys dar ne kartą grįžta.

Pasak Kretingos kelių tarnybos viršininko Artūro Meškio, pagal galiojančią tvarką žolę rajono pakelėse ir prie dviračių takų privalu nupjauti, kai ji užauga aukštesnė negu 20 centimetrų. Prie magistralinių kelių (mūsų rajone Šiauliai-Palanga) augančios žolės negali būti aukštesnės negu 20 centimetrų. Per vasarą pakeles kelininkai nupjauna kelis kartus. „Praėjusią savaitę palei dviračių takus augančias žoles jau nupjovėme. Dar kartą tai padarysime atėjus rudeniui. Daug didesnė problema yra šiukšlės pakelėse“, - mano A. Meškys.

Speciali brigada šiukšles iš pakelių surinkinėja kasdien. Dešimtys kubinių metrų šiukšlių keliauja į sąvartyną arba konteinerius kelių tarnyboje. Jas iš ten išveža komunalininkai. Tačiau net ir kiekvieną dieną dirbantys kelininkai šiukšlių nespėja rinkti.

„Ypač daug šiukšlių poilsio aikštelėje prie Kvecių miško. Autobusų stotelių šiukšliadėžėse taip pat ne visada telpa atliekos. Mašina važinėja kiekvieną dieną, tačiau brigada nespėja surinkti iš naujo primestų šiukšlių. Žmonės labai šiukšlina. Ypač daug šiukšlių pakelėse į Palangą“, - sakė A. Meškys.

Jo nuomone, šiukšlių pakelių šiukšliadėžėse susikauptų mažiau, jei į jas maišų su atliekomis nemestų pro šalį pravažiuojantys keleiviai. „Esame užklupę skuodiškius, kurie į autobusų stotelės šiukšliadėžę krovė maišą šiukšlių. Tačiau už tai negali bausti – neuždrausi šiukšlių dėti į šiukšlių dėžę“, - kalbėjo A. Meškys.

Aplinkos apsaugos agentūros vyriausiojo specialisto Broniaus Dargužo žodžiais, kartais pakelių teršėjai yra susekami ir nubaudžiami. Bauda už vieną kubinį metrą šiukšlių, paliktų pakelėje, gali būti iki dviejų šimtų litų. „Pažeidėjus susekame tada, jei gauname tikslios informacijos apie juos. Sunku juos sugaudyti, todėl kelininkams tenka daug darbo“, - pasakojo B. Dargužas.

Pasak jo, vėl populiarėjančios aplinkos tvarkymo talkos kol kas pakelėse neorganizuojamos – valomi rajono tvenkiniai, labiau lankomos miesto vietos. „Niekas dar nesugalvojo surengti savanoriškų talkų pakelėms ir poilsio aikštelėms tvarkyti. Įtraukiant į aplinkosaugą ir moksleivius, būtų ugdoma jaunoji karta. Gal pamatę, kokios netvarkingos gali būti pakelės, jauni žmonės patys mažiau bešiukšlintų“, - įsitikinęs B. Dargužas.

Kol pakelėse nespėjama rinkti šiukšlių, taršos problemą mieste turėtų padėti spręsti netrukus atsirasiantys šiukšlių rūšiavimui skirti konteineriai. Aplinkos ministerija iš gaminių ir pakuotės atliekų tvarkymo programos lėšų 48-ioms iš 60-ies Lietuvos savivaldybių nupirko 6 tūkst. 800 konteinerių už beveik 10 milijonų litų. Varpo formos ir keturkampiai konteineriai pasieks ir Kretingos rajoną. „Mano žiniomis, Savivaldybė jau gavo atliekų rūšiavimo konteinerius. Tačiau jie dar nepastatyti mieste“, - sakė bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorius Gediminas Žilys.

Palangos Juzė:

Konteinerių dar nėra. Svarbiausia – reklama. Štai centre, prie autobusų stotelės pastogės socialinė reklama ragina rūšiuoti šiukšles. Kadangi rūšiuoti žmonėms kaip ir nėra kur, šiukšles gatvėje rūšiuoja vėjas, pagavęs jas iš perpildytų šiukšliadėžių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas