Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Per Kretingą vilnija Šv. Antano atlaidų ir Kretingos miesto šventės renginiai. Vienas jų – šiandien, birželio 9 d. 17 val. prie Kretingos rajono kultūros centro Vaidilos skulptūros įvyksiantis bardų muzikos vakaras „Baltas paukštis“ – jį viršum Kretingos ir Pastauninko tvenkinio skraidins mūsų krašto ir šalies dainuojamosios poezijos kūrėjai bei atlikėjai, klausytojui parengę autorinių kūrinių.

Tradiciškai bardų vakaro atlikėjus pasveikina rajono meras Juozas Mažeika (kairėje).

Šio projekto vadovė Kretingos rajono kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vita Urbonienė ir renginio scenarijaus autorė Aušrinė Zulumskytė pasidžiaugė tuo, jog kretingiškis klausytojas bei miesto svečias jau išmoko klausytis bardų muzikos, išmoko ateiti į renginį ir dvasiškai pailsėti skambant dainuojamosios poezijos kūriniams. Šiam nusiteikimui pasitarnauja ir „Balto paukščio“ vakaro erdvė – lauko koncertams pritaikyti suolai, vanduo, medžiai, žalia žolė ir Kretingai būdinga ramybė. Bet tai nereiškia, kad renginys yra statiškas. Atvirkščiai – nors ir trumpam sukurta gamtos, poezijos ir muzikos oazė kviečia girdėti vienas kitą, bendrauti, jausti.

„Bardų, arba dainuojamosios poezijos vakaras „Baltas paukštis“ užgimė prieš penkerius metus. Šios idėjos autoriai Kultūros centro direktorius Pranas Razmus ir mūsų kolegė Birutė Laučienė, iškėlę mintį, kuo išskirtiniu Kultūros centras galėtų prisidėti prie miesto šventės ir kaipgi publiką reikėtų pritraukti prie kitokių renginių – be didelio triukšmo, šurmulio, einančių į apmąstymų gylį, jaudinančių sielą. Atspirties taškas bardų vakarui surengti buvo krašto dainuojamosios poezijos kūrėjai – mums buvo svarbūs savi atlikėjai, kurie galbūt ne visada išdrįsta viešai dalintis kūryba ir būtent todėl juos reikia paskatinti, suteikti tam erdvės, pakviesti klausytoją“, – renginio ištakas prisiminė V. Urbonienė ir A. Zulumskytė.

Nors bardų vakaro tradicijai Kretingoje dar tik 5-eri, jo organizatoriai jau gali pasigirti šio renginio branda ir aukštu meniniu lygiu: Kretingos publikai bei miesto svečiams Vaidilos skulptūros papėdėje koncertavo Virgis Stakėnas, Gediminas ir Ainis Storpirščiai, Povilas Girdenis, Andrius Kulikauskas, Linas Švirinas, Mindaugas Valiukas, o šiemet po poros metų pertraukos koncertuoti sugrįš Agnė ir Giedrius Arbačiauskai, klausytojai išgirs ir visus tuos 5-erius metus „Balto paukščio“ nepaleidusias dainuojamosios poezijos atlikėjas iš Šilutės Žydrę Adomaitienę ir Liudą Kašėtienę. Šiemet klausytojus džiugins vilnietis atlikėjas Darius Žvirblis, savo autorine kūryba klausytojus sutelks ir Kretingos krašto atlikėjai, be kurių, atrodo, „Baltas paukštis“ netektų savo prasmės, – Sigutė Tamošaitytė, Raimondas Grabys, Angelė Joknytė, kuriai fleita pritars Audra Smilgė bei perkusininkas Audrius Šalnis, Rasa Lapienė-Pienė, kurios kūrybą, be A. Smilgės, papildys gitara grojantis Aurimas Stonys, bek-vokalas Veronikas Šlionskytė ir perkusininkas Rokas Šlionskis.

„Iš esmės, bardų vakaro akcentas – autoriniai kūriniai, kuriuos pats kūrėjas-atlikėjas išjaučia, užaugina, suteikia dainai sparnus“, – kviesdamos į šiandien įvyksiantį renginį – susitikimą su kūrybingais žmonėmis, kuriančiais dainoms ir žodžius, ir muziką, – kalbėjo V. Urbonienė bei A. Zulumskytė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas