Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pagailo sužeisto suopio

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gamta
  • 2007-08-17

Kretingiškiai Vytautas ir Milda Paulauskai, užvakar važiuodami Petrikaičių kaimo link, ant kelio surado sužeistą paukštį. Paukštis V.Paulauskui pasirodė esąs retas, todėl jį pasiėmė. Dabar žmogus nežino, ką su tuo paukščiu daryti: ar paleisti jį į laisvę, ar kažkam atiduoti.

Kretingos maisto ir veterinarijos tarnybos gydytojas Zigmantas Lekavičius (dešinėje) apžiūrėjo V. ir M. Paulauskų atrastą sužeistą paukštį ir įsitikino, kad tai – suopis.

„Kai pakėliau paukštį, jis man atrodė nematytas: nei vanagas, nei erelis. Klausinėjau žvejų ir medžiotojų – niekas tokio paukščio nebuvo matęs, - Kretingos maisto ir veterinarijos specialistams tvirtino V.Paulauskas. – Kai paukštis išskečia sparnus, jų apimtis – kaip ištiestos abi mano rankos. Paukštis yra sužeistas į galvą, ten žiojėja kraujinga žaizda. Namie naktį jis prabuvo ramus: pratupėjo tyliai ant durų atbrailos. Tik šįryt blaškydamasis sudaužė laikrodį. Nieko nelesė, tik truputį snapu pagrabinėjo vandenį“.

Kretingos maisto ir veterinarijos tarnybos gydytojas inspektorius Zigmantas Lekavičius patikino, jog tai – gana dažnas vanaginių šeimos paukštis – suopis (lotyniškai buteo buteo). Šios šeimos yra 22 gentys ir apie 100 rūšių. Plunksnų spalva – nuo juodos iki baltos. Paukščio kūno ilgis – apie 40 cm, o su išskėstais sparnais – iki 1 metro. Suopiai yra paplitę įvairiose šalyse. Mūsų rajono miškuose suopiai – jokia naujiena. Jų perėjimo vietų itin gausu miškuose prie Kašučių bei Darbėnų apylinkėse.

Pastarasis suopio jauniklis, Z.Lekavičiaus nuomone, susižeidė įpuolęs į šakas ar elektros stulpą. M.ir V. Paulauskams jis patarė jauniklį kurį laiką palaikyti pas save uždarius į narvą. Kai paukštis išalks, jam duoti palesti mėsos. Veterinarijos specialistas V.ir M.Paulauskams pažadėjo pasirūpinti suopio jaunikliu: „Tokių laukinių paukščių geriau nelaikyti namie, nes neprognozuotina jų elgsena. Apgijusius geriau išleisti į laisvę. Paprastai toli nuo juos prijaukinusių šeimininkų jie nė nebeskrenda. Gal toks suopis saugotų namus ir daržus nuo pelių“, - samprotavo specialistas. Įprastai sužeistus paukščius priglausdavę kaimo turizmo sodybos “Vienkiemis” šeimininkai šįsyk suopio atsisakė.

Kretingos maisto ir veterinarijos tarnybos gydytoja gyvūnų gerovei Dalia Baužienė patikino, jog pagal Europos konvenciją laukinių gyvūnų laikymas namuose yra netoleruotinas. Laukiniai gyvūnai turėtų gyventi laisvėje.

Lietuvoje, D.Baužienės duomenimis, tik Kaune yra įkurtas laukinių gyvūnų gelbėjimo ir reabilitacijos skyrius. Į jį surenkami, gydomi ir vėl į laisvę paleidžiami gyvūnai, tarp jų - ir paukščiai. „Ši tarnyba turi specialų transportą bei patalpas. Veterinarijos tarnybos rajonuose yra tarsi tarpininkai, kurie jiems praneša apie sužeistą žvėrį ar retą paukštį. Jie patys atvyksta pas gyvūną priglobusį žmogų“, - teigė gydytoja.

Jeigu žmogus priglobė sužeistą žvėrį ar paukštį, jis gali skambinti Kretingos maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams tel. 78599. Su atvykusiu specialistu bus aptarta, kiek būtina ir tikslinga gyvūną gabenti gydyti į Kauno gyvūnų gelbėjimo ir reabilitacijos skyrių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas