Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingoje, kaip ir visoje šalyje, didėja besipriešinančių policijos pareigūnams skaičius. Jų būtų mažiau, jei tvarkos pažeidėjas prieš iškeikdamas, grasindamas ar sužalodamas policijos pareigūną, pagalvotų, jog taip gali „užsidirbti“ ir keliolikos tūkstančių litų baudą.

Kretingos rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojas, laikinai einantis viršininko pareigas, Andrius Grabys akcentavo, kad nukentėjusieji policijos pareigūnai gauna išmokas, kurios visais atvejais yra išieškomos iš tvarkos pažeidėjo.

Nuo to, kaip pasipriešinta policijos pareigūnui, nusižengimai gali būti vertinami pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą arba Baudžiamąjį kodeksą. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už pasipriešinimą policijos, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnui ar policijos rėmėjui, einantiems jiems pavestas viešosios tvarkos saugojimo pareigas, numato nuo 100 iki 500 Lt baudą arba administracinį areštą iki 30 parų. Jei žmogus pasipriešino valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, panaudodamas ar grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą, jis pagal Baudžiamąjį kodeksą gali būti nubaustas laisvės atėmimu iki trejų metų.

Pasipriešinančių policijos pareigūnams ar valstybės tarnautojams mūsų rajone vis daugėja. Administracinės nuobaudos skirtos: 2004 m. - 44 asmenims, 2005 m. – 60, pernai – 79, per šių metų pirmąjį pusmetį – 44 asmenims.

Šiemet nukentėjo Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnai ir Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio patrulis. Abiem atvejais pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Per paskutiniuosius trejus metus buvo sužaloti trys policijos pareigūnai. Pareigūnui, nukentėjusiam 2004 m., išmokėta daugiau kaip 17 tūkst. Lt išmoka. Maždaug po 21 tūkst. Lt dydžio išmoką buvo išmokėta dviem pareigūnams, nukentėjusiems pernai ir užpernai. Visos išmokos yra išieškomos iš pareigūną sužalojusių asmenų. Išmokos dydis priklauso nuo policijos pareigūno algos dydžio ir sužalojimo.

“Dažniausiai policijos pareigūnams spontaniškai pasipriešina neblaivūs, agresyvūs jaunuoliai. Tačiau tuo metu jie nepagalvoja, kokios laukia pasekmės už tai, kad savo jėgą pademonstravo prieš draugus. Gavęs teistumą jaunas žmogus vėliau turi problemų įsidarbindamas, siekdamas karjeros.

Jei žmogus mano, kad policijos pareigūnas elgiasi neteisėtai, vis tiek turėtų pirma paklusti jo reikalavimams, o vėliau tokį pareigūną apskųsti vadovybei, prokuratūrai. Santykius galima išsiaiškinti civilizuotai“, - dėstė A.Grabys.

Jo teigimu, policijos pareigūnai tvarkos pažeidėjus pirma įspėja, o tik tada, kai nurodymo nepaisoma, imasi veiksmų. „Pasitaiko, kad girtus žmones po renginio ir namo parvežame, kad jie nebūtų apiplėšti ar sumušti“, - sakė A.Grabys.

Anot Kretingos rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojo, policijos pareigūnams būti iškeiktiems – jau įprasta. Jie, net ir koneveikiami, veikdami įstatymo vardu, privalo išlikti santūrūs, nes apsimėtymas žodžiais gali išprovokuoti dar didesnį konfliktą.

Pernykštės Kretingos policijos komisariato apklausos duomenimis, 32,3 proc. mūsų rajono gyventojai atsakė manantys, kad policininko profesija yra gerbiama, priešingos nuomonės buvo 41,7 proc. apklaustųjų.

Nors policijos pareigūnams rengiami psichologiniai kursai, kaip kovoti su stresu ir elgtis stresinėse situacijose, tačiau nėra sistemos, kaip jiems padėti kasdien pašalinti įtampą.

Policijos komisariate nėra psichologo, kuris policininkams padėtų pašalinti per dieną susikaupusias blogas emocijas, pyktį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas