Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Kada Šventosios vandenys atslūgsta, o soduos žydi astros ir saulainės, kai pasipuošia pievos žaluma, kada saulelė ryto spinduliais nudažo stogus, o varpinės šešėlis šventoriuj pailgėja, kai vasara perkopia savo zenitą – į mūsų dvarą šventė atkeliauja...“, – tokia iškilminga oracija į Laukžemės centrinėn aikštėn susirinkusius švęsti XV jubiliejinės Žolinės šventės miestelio gyventojus ir svečius prabilo renginio vedėjai.

Reta galimybė pasivaikščioti ir nusifotografuoti su dvariškiais.

Iškilminga ir įmantri buvo ne tik įžanginė oracija, bet ir visos šventės metu skambėjusios renginį vedusių Kretingos rajono kultūros centro Laukžemės skyriaus vedėjos Aidos Mikutienės bei Egidijaus Radžiaus teatro režisierių Donato Žilinsko ir Nerijaus Gedmino kalbos. Iškilminga ir neįprasta buvo dvarų epochos žydėjimą atkartojanti šventės scenografija, į baronienės, barono bei ceremonmeisterio personažus persikūnijusių renginio vedėjų rūbai. Itin puošniai atrodė šešios laukžemiškių šokėjų poros, žiūrovus stebinusios choreografo Aurimo Andrijausko sukurtais į Renesanso laikus nukeliančiais šokiais.

„Jau penkioliktą kartą čia, Laukžemės dvare, pasitinkame visus kasmetinėj puotoj, Žolinės išvakarėse. Ši šventė simbolizuoja gamtos turtų gausą ir vešėjimą, o kartu ji yra neatsiejama nuo krikščioniškųjų tradicijų, mat rugpjūčio 15-oji laikoma Mergelės Marijos Ėmimo Dangun diena. Krikščioniškasis pasaulis šią dieną mini Mišiomis, o vienas seniausių lietuviškų Žolinės papročių – augalų ir derliaus šventinimas bažnyčioje“, – priminė baronienė Aida ir pakvietė atvykusius šventėn paskanauti naujo derliaus duonos, kurią dalijo taip pat Renesanso epochos rūbais pasidabinę jaunuoliai ir merginos.

Norintieji galėjo patys susikomponuoti Žolinės puokštę.

Prie Renesanso tradicijų savo kalbas derino ir svečiai: Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Danutė Skruibienė, Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys Almantas Skruibys, Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus bei Darbėnų seniūnijos seniūno pavaduotoja Bernadeta Litvinienė, pasveikinę visus su jubiliejine švente.

Po oracijų bei prakalbų vieni šventės svečiai liko klausytis nuotaikingos Klaipėdos liaudiškos muzikos kapelos „Martvežiai“ programos, kiti pasklido po aikštę, virtusią stilizuotu dvaro laikų kiemu: mėgavosi arbata, kava bei saldumynais bendruomenės kavinėje, grožėjosi čia eksponuojamais plungiškės Kristinos Bertašienės mezginiais, fotografavosi kartu su dvariškiais ir dvaro damomis, nuo saulės prisidengusiomis K. Bertašienės kurtais nėriniuotais skėčiais, bei rašė sveikinimus ir linkėjimus Laukžemės bendruomenei tam skirtoje lentoje. Linkėta visko, o svarbiausia – išlikti tokiems pat linksmiems, kūrybingiems ir svetingiems.

Kas tik norėjo, galėjo pasidaryti Žolinės puokštę – žiedų ir žalumynų žavios merginos buvo priskynusios apsčiai. O pavargę nuo smagių rungčių ar tiesiog praalkę turėjo progos įvertinti Šventosios medžiotojų klubo narių išvirto šiupinio, į kurį virėjai sakė įdėję morkų, svogūnų, kopūstų, pomidorų, paprikos, agurkų ir, žinoma, šernienos.

Bendruomenės šventė nebūtų šventė, jeigu jos metu nenuskambėtų sveikinimai jubiliejinių gimtadienių šiemet sulaukusiems ir dar sulauksiantiems Rimai Petrauskienei, Alfonsui Meškauskui, Aušrai Urbonienei, Romui Karčiauskui, Birutei Baužienei, Vaidai Buivydienei, Robertui Šilgaliui, Gerdai Mėtai Baužienei, Sauliui Baužai ir Nijolei Šauklienei. Sveikinimų sulaukė ir patys jauniausi bendruomenės tėvai Danutė ir Donatas Stonkai, kurie šiemet susilaukė dukters.

Nuoširdžių padėkų sulaukė visi šventės organizatoriai, dalyviai bei rėmėjai, kurių dėka šventės svečiai išvydo ir teatralizuotą Laukžemės kolektyvų programą „Dvaro Žolinė“, galėjo klausytis „Martvežių“, grupės „Husarai“, dainininkės Astos Pilypaitės ir Alytaus choro „De-Žavu“ dainų bei linksmintis gegužinėje su gyvo garso grupe „Ilex“.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas