Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pretenduoja į lietuviškuosius „Oskarus“

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2013-02-22

Sceninės kūrybos pakilimą išgyvenantis Kretingos Egidijaus Radžiaus teatras šiemet triumfuoja: Lietuvos mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ iš 11 nominacijų kretingiškiai pretenduoja net į 3 apdovanojimus.

Režisierius ir aktorius Nerijus Gedminas jau kelintą sykį patenka tarp pretendentų į lietuviškuosius mėgėjų teatro „Oskarus“.

Visiems trims apdovanojimams pristatytas garsiausias praėjusių metų Egidijaus Radžiaus teatro režisieriaus Nerijaus Gedmino sukurtas spektaklis pagal Dmitrijaus Lipskerovo pjesę „Upė ant asfalto“. Pats režisierius N.Gedminas pretenduoja į lietuviškąjį „Oskarą“ – Pjero statulėlę – už ryškiausią užsienio dramaturgijos spektaklį. Aktorė Aina Norgilaitė, sukūrusi Kanifolijos vaidmenį, pristatyta apdovanojimui kaip ryškiausia aktorė, o visa teatro komanda – Nerijus Gedminas, Steponas Viluckas ir Rūta Kumpytė - už ryškiausią spektaklio scenografiją.

„Tai – geriausi mūsų teatro laimėjimai, nes anksčiau tebuvome pristatomi pavieniams apdovanojimams, ir dažniausiai - tik už epizodinius vaidmenis“, - kretingiškių galimybe būti įvertintiems aukščiausiais Lietuvos mėgėjų teatro apdovanojimais pasidžiaugė N. Gedminas.

Prieš kelerius metus už spektaklio „Kuprotas oželis“ sukurtus epizodinius vyro ir moters vaidmenis buvo pristatyti du kretingiškiai – aktorė Liuda Grikpėdienė ir N. Gedminas, tačiau apdovanojimą skyrė tik N. Gedminui. Jis taip pat buvo pristatytas apdovanojimui už ryškiausią vyro vaidmenį, kurį suvaidino kolegos kretingiškio režisieriaus Tomo Jašinsko sukurtame monospektaklyje „Pamišėlio užrašai“, tačiau šios nominacijos nepelnė.

„Šiemet tikimės parvežti į Kretingą bent vieną iš trijų nominacijų, už kurias esame pastebėti, - kuklinosi N. Gedminas. – Tačiau šis renginys nėra sporto varžybos, ir nėra taip svarbu būtinai laimėti, - gerai ir tai, jei esi pastebėtas“.

Teatro šventė „Tegyvuoja teatras“ rengiama jau 8 metus ir vis kitame Lietuvos mieste, - šiemet ji įvyks kovo 30 dieną Alytuje. Bus paskelbti 45 diplomantai, tačiau atskirose nominacijose tebus apdovanota tik 11 teatro meno kūrėjų. Visi kūrėjai, pristatyti apdovanojimams, gauna diplomus, o nugalėtojai – Pjero statulėlę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas