Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Palangos savivaldybės administracija išdavė leidimą kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijos darbams, kuriuos tikimasi pradėti jau ateinančiais metais.

Daugiau kaip prieš 60 metų statytas kino teatras taps Vakarų Lietuvos regiono kino ir medijų traukos, sklaidos ir edukacijos centru. Atsiras dvi profesionalų kiną rodančios salės, lauko kinas, audiovizualinių menų kultūros centras su skaitykla ir mediateka, ekspozicijų erdvės, audiovizualinio darbo ir rezidencijų studijos. Čia vyks kino kultūros sklaidos ir edukacijos veiklos, kino menininkų rezidencijos, bus bendradarbiaujama su vietos kultūros žmonėmis ir kūrybininkais. Naujasis filmotekos centras iš viso užims apie 1 tūkst. 400 kvadratinių metrų.

Rekonstrukcijos projekto autoriai pastatą suprojektavo suskirstydami jį į pagrindines funkcines grupes: kino teatrą, edukacines ir ekspozicijų erdves, administraciją ir rezidentūras. Kiekviena pagrindinė funkcija turės autonomišką patekimą ir galės funkcionuoti nepriklausomai nuo likusio pastato.

Dabartinė kino salė bus apsukta 180 laipsnių kampu. Tai leis po salės tūriu sukurti kokybišką, šviesią visuomeninę erdvę ir ją atverti į Rąžės upės vingį ir prie jo augančius medžius. Mažoji salė ir rezidencijos suprojektuotos buvusios katilinės vietoje.

Pirmajame pastato aukšte numatomas vestibiulis, edukacijų ir ekspozicijų erdvė, didžioji ir mažoji kino salės, kavinė. Antrajame – audiovizualinių menų kultūros centras, administracinės patalpos, rezidencijų korpusas, galerija ir didžiosios salės projektorinė. Sanitarinių mazgų blokas bei patalpos, skirtos pastatui aptarnauti ir rekvizitui sandėliuoti, atsiras požeminiame aukšte.

Numatoma kūrybiškai pritaikyti ir rekonstruojamo pastato prieigas: rytinėje dalyje sukurti lauko terasą su kino ekranu – kino kiemelį, vizualiai ir funkciškai sujungtą su naujai įrengiama kino teatro vestibiulio erdve. Kino kiemelis peraugs į kiemo erdvę – aikštelę, kurioje bus automobilių stovėjimo vietos bei galimybė atviroje erdvėje rengti vasaros kino festivalius pastatant laikiną ekraną.

Regioninės filmotekos, į kurią transformuojamas Palangos kino teatras „Naglis“, infrastruktūros sukūrimo veiksmus inicijavo Kultūros ministerija, kartu su Lietuvos kino centru ir bendrovė „Lietuvos kinas“.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas