Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Paveldo vertybės sertifikatas – Kretingos rajono kultūros centro vadovės Kristinos Rimienės rankose.

Kretingos rajono kultūros centre įvykusios liaudiškos muzikos kapelų šventės „Grok, žemaiti!“ metu Kretingos rajono kultūros centrui buvo įteiktas sertifikatas, liudijantis, kad kapelų šventė „Grok, žemaiti!“ pripažinta Kretingos rajono nematerialaus kultūros paveldo vertybe ir įtraukta į Kretingos rajono savivaldybės nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Šiemet šventė „Grok, žemaiti!“ surengta 31-ąjį kartą.

Kretingos rajono nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą Kretingos rajono savivaldybė pradėjo sudaryti 2021-aisiais. Pirmosios į sąvadą buvo įrašytos nematerialaus kultūros paveldo vertybės – „Salantų pyragas“, „Vydmantų riešinių mezgimo tradicija“, šios teikėja – Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka; „Žemaitiški patiekalai Nasrėnuose“, teikėjas – vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejus; „Liaudiško giedojimo tradicija Salantų krašte“, teikėjas – Kretingos rajono Salantų kultūros centras; „Folklorinio dainavimo Kretingoje tradicija“, teikėjas – Kretingos rajono kultūros centras.

2022 metais į sąvadą buvo įrašytos „Grūšlaukės Užgavėnės“, šių teikėjas – Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Grūšlaukės filialas.

Kretingos rajono nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvado tikslas – rinkti duomenis apie Kretingos rajono savivaldybėje išlikusius unikalius, istoriniu, kultūriniu, etnologiniu ir kitais požiūriais vertingus, bendruomenėms reikšmingus nematerialaus kultūros paveldo elementus, sudaryti vertybių registrą. Taip siekiama užtikrinti tautinio kultūrinio paveldo vertybių apsaugą, sudaryti sąlygas jų perimamumui, tęstinumui ir sklaidai.

Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė apie kapelų šventę „Grok, žemaiti!“, kuri paskelbta Kretingos rajono savivaldybės nematerialaus kultūros paveldo vertybe, samprotavo taip: „Žmonių, kurie renkasi liaudies dainą, šiandien ne tiek jau daug. Globalizacija daro savo, tautos po truputį niveliuojasi. Kol kas mums dar sekasi išlaikyti savo tradicijas. Viena jų – liaudiška muzika. Kretingos rajoną ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje garsina ne viena Kretingos rajono ir Salantų kultūros centrų liaudiškos muzikos kapela. Šventė „Grok, žemaiti!“, kuri jau tapo reiškiniu, liudija, kad šis muzikos žanras Kretingoje populiarumo ne tik neprarado, bet jį ir išlaiko – Kultūros centro salė lūžta nuo žiūrovų ir klausytojų gausos. Perimti kitos šalies kultūrą visada suspėsime, nes tai lengvesnis kelias, nors nebūtinai geresnis, o ką savito mes stengsimės išlaikyti, kuo galėsime išsiskirti, ką kitoms tautoms parodyti – tai turėtų būti mūsų tikslas. Labai tikiuosi, kad liaudies muzika nebus užmiršta, kad visada atsiras norinčių ir mielai sutinkančių puoselėti tradicijas, papročius ir kartu prisidėti prie kultūros pamato išsaugojimo.“

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas