Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos Simono Daukanto progimnazijos penktos klasės mokinė Gražvilė Kniukštaitė surengė savo asmeninę darbų parodą.

Kretingos Simono Daukanto progimnazijos penktos klasės mokinė Gražvilė Kniukštaitė savo darbus pristatė autorinėje parodoje „Neištyrinėta gamta ir jausmai“ Kretingos rajono švietimo centre. O šiuo metu progimnazijoje veikiančioje „Vieno autoriaus galerijoje“ eksponuojami aštuntokės Armidos Gliožerytės kūriniai.

„Personalinė paroda – tai vieno žmogaus kūrybinių darbų eksponavimas pasirinktoje vietoje. Ateina laikai, kai kūrėjai jaučia poreikį kurti kiekvieną dieną vis daugiau ir daugiau, prisikaupia daug darbų, kuriuos reikia ir norisi parodyti miesto bendruomenei“, – paaiškino Simono Daukanto progimnazijos direktorės pavaduotoja dailės mokytoja parodos sumanytoja Živilė Sabaliauskaitė.

Mokytojos teigimu, Gražvilė labai talentinga ir kūrybinga mokinė, turinti daug noro ir kantrybės kiekvieną dieną kurti. „Ji – draugiška, darbšti ir unikali menininkė, savo akimis popieriaus lape matanti vietas, kurias galėtų išmarginti įvairiomis spalvomis, detalėmis, – sakė mokytoja. – Su Gražvile ir kitais vaikais dažnai laiką leidžiame dailės būrelyje. Šios mokinės darbai išsiskiria tapybiškumu – kūriniuose daug smulkių detalių, spalvų ir atspalvių.“

Parodoje G. Kniukštaitė eksponavo apie 20 darbų. Penktokei labai patinka gamta, kiekvienas judantis ir kvėpuojantis gamtos sutvėrimas jos darbuose tapo piešinių dalimi. Net mažiausi padarėliai, augalai jos piešinius pagyvindavo ir paversdavo juos kažkuo nuostabaus. „Gražvilei visada labiau patinka tapyti gamtos objektus: vandenį, medžius, augalus, tyrinėti įvairius gamtos mikroobjektus, vabaliukus, žuvytes ir kitus gyvus vandens gyventojus“, – įvardino Ž. Sabaliauskaitė.

G. Kniukštaitės darbai

O ką apie savo piešinius mano pati Gražvilė, ar ji mėgaujasi savo kūryba? „Man visada patikdavo piešti. Mėgstu įsivaizduoti vietas, pasaulius, kurie neegzistuoja, piešiniuose išreikšti jausmus, išgyvenimus. Parodoje eksponuojamuose darbuose vaizdavau neištirtas gamtos vietas, kurios neegzistuoja. Jausmus piešiau, nes man patinka įsivaizduoti, ko nėra, ir perteikti tai ant popieriaus lapo“, – mintimis dalijosi G. Kniukštaitė, atskleidusi, kad piešdama nusiramina, apie nieką negalvoja, o darbams naudoja įvairias priemones, dažus.

Štai aštuntokė Armida savo meną atskleidžia kiek kitaip. Savo darbus šiuo metu ji eksponuoja „Vieno autoriaus galerijoje“ progimnazijoje. „Armidai, skirtingai negu Gražvilei, labiau patinka statiški daiktai ir pastatai. Ji mieliau renkasi paprastą pieštuką ir ryžtingai imasi iššūkio visą darbą užpildyti tik juo. Jai patinka dirbti viena spalva ir pirmenybę teikia grafikai. Gražvilei labiau prie širdies tapyba“, – kalbėjo Ž. Sabaliauskaitė.

Marija KALNIŪTĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas