Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos „Minija“ pradėjo naują sezoną

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2023-03-17

Kretingos „Minija“ startui pasirengusi.

Rytoj, šeštadienį, 14 val. futbolo aistruolius į Kretingos miesto stadione įvyksiančias pirmąsias Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos namų rungtynes pakvies Kretingos „Minija“, šį sezoną treniruojama Tjago Bomfim da Silva iš Brazilijos.

„Tai – istorinis mūsų klubo įvykis, kai komandą treniruoja užsienietis“, – pastebėjo VšĮ „Kretingos Minija“ direktorius Vidas Burba, dar tebegyvenantis komandos komplektavimo rūpesčiais. Nors komanda sudaryta iš esmės, dar laukiama poros atakuojančių žaidėjų iš Afrikos žemyno – šie užstrigę dėl biurokratinių vizų išdavimo kliūčių.

Sudarant komandą, per pasirengimo sezonui periodą įvyko 4-erios rungtynės – išbandyta 10 naujų žaidėjų, iš kurių į komandą pateko 4. „Mūsų tikslas buvo išlaikyti praėjusių metų komandos branduolį, ir tai padaryti mums pavyko, kas nelabai iki šiol sekėsi“, – paaiškino V. Burba.

Iš praėjusio sezono komandoje liko legionierius vartininkas iš Ukrainos Amir’as Ahalarov’as, LCC studentas Manuchim Ogundu, lietuvaičiai komandos kapitonas Germanas Vaniuchinas, Vilius Kazlauskas, Deividas Šiuša, Ernestas Mockus, Dominykas Jakočiūnas, Aidas Pipiras, Valdas Jašmontas. Yra ir naujokų: komandą papildė Jonas Latakas, praėjusį sezoną atstovavęs Klaipėdos „Neptūnui“ ir Joniškio „Saned“ klubams, taip pat legionieriai atakuojantis žaidėjas Saimon Santos Conceicao iš Brazilijos, kuriam pirmomis savaitėmis buvo labai sunku apsiprasti su europiniu klimatu, vidurio saugai iš Japonijos Hirochi Miyazawa ir Takuya Fuchimi. „Turime ir kitą gerą žinią – kad komandoje Kretingos garbę gins vietiniai, futbolo akademijos „Minija“ auklėtiniai, kurie vis drąsiau įsilieja į pagrindinę vyrų komandą“, – V. Burba patikino, kad šios krypties klubas laikysis ir ateityje. Kartu su „Minija“ žaidžia jau praėjusį sezoną startavę Mantas Gedutis, Deividas Pipiras, Aronas Zakarauskas, Lukas Gujis, Jonas Kazlauskas, šiemet kartu su jais į aikštę išbėgo Adrijus Putvinas, Dainius Tarakanovas, Aleksas Pipiras.

Klubo vadovas pasidžiaugė ir tuo, kad naujasis „Minijos“ treneris Tjago Bomfim da Silva randa bendrą kalbą su žaidėjais, siekia su jais glaudaus asmeninio ryšio, o futbolininkai jį gerbia. „Naujasis treneris keičia mūsų komandos braižą. Jo tikslas – kad komanda kuo daugiau žaistų kamuoliu, demonstruotų atakuojantį futbolą“, – V. Burba pripažino, kad toks žaidimas iš sportininkų reikalauja gero fizinio pasirengimo – šia linkme su minijiečiais dirba didelę patirtį turintis labai atsakingas fizinio parengimo treneris Simas Kumža, kurio darbo rezultatas jau buvo matyti per pirmąsias sezono rungtynes. V. Burba neakcentavo šio sezono tikslų, tačiau neslėpė, kad norėtų „Miniją“ matyti tarp aštuonių geriausiųjų: „Nereikia pamiršti, kad šiemet I lygos komandos – labai sustiprėjusios, tad nusimato tikrai įdomus ir nenuspėjamas futbolo sezonas. I lyga įgauna savo pozicijas Lietuvos futbolo pasaulyje, o mes, kad ir turėdami mažiausią tarp kitų biudžetą, sieksime pagerinti savo rezultatą.“

Šiemet dėl objektyvių aplinkybių – viską apėmusio brangymečio – klubas 1 Eur pabrangino bilietus į rungtynes. „Mums žiūrovų palaikymas ir supratingumas yra labai svarbus. Mes matome, kad kretingiškiai neapleido mūsų, susidomėjimas futbolu neslūgsta, ir tai yra gerai. Turime ištikimus fanus, kurie mus palydi ir kuriuos galima išvysti varžovų tribūnose, aistringus žiūrovus, ir tuo esame pranašesni už kitus klubus – praėjusiais metais pagal žiūrovų apsilankymą rungtynėse patekome į pirmą trejetą“, – V. Burba vylėsi, kad šeštadienį žiūrovų laukia įdomios rungtynės, kurios bus nemenkas išbandymas ir minijiečiams, kurių varžovas – praėjusio sezono III v. laimėtojas Kėdainių „Nevėžis“.

Pirmąsias sezono rungtynes Kretingos „Minija“ žaidė išvykoje prieš BE1 NFA Kaune ir sužaidė lygiosiomis – 2:2: pirmą įvartį mūsų komandai 15-ą min. pelnė Manuchim Ogundu, 73-ią min. – Ernestas Mockus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas