Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono policijos komisariato tyrėjai baigė du ikiteisminius tyrimus dėl rajone sukeltų gaisrų. Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras teismui perdavė baudžiamąsias bylas dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu. Į teisiamųjų suolą dėl padegimų sės du įtariamieji – 1985 m. gimusi moteris ir 1998 m. gimęs vyras.

Net 5 padegimai

Praėjusių metų gegužės 19–21 dienomis Padvariuose gaisrai įvyko vienas paskui kitą – degė ūkiniai pastatai, šalia vadinamųjų naujųjų kapinių prie Darbėnų plento esantis biotualetas, daržinė, dar du ūkinės paskirties pastatus buvo pasikėsinta padegti.

„Šie gaisrai tikrai sukėlė išgąstį vietos bendruomenėje“, – prisiminė Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius.

Tarnyboms kilo įtarimas, kad tai gali būti padegimai. Netrukus paaiškėjo, kad taip ir yra. Pareigūnai neilgai trukus išsiaiškino ir sulaikė įtariamąją. „Gaisrai įvyko penktadienį, šeštadienį, o sekmadienį jau buvome sulaikę įtariamąją. Esame dėkingi aktyviai bendruomenei, kuri geranoriškai bendradarbiavo ir padėjo dar operatyviau nustatyti galimą padegėją“, – pasakojo T. Mikelkevičius.

Ankščiau moteris teisėsaugai nebuvo žinoma, tuomet jai buvo skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Įtariamoji savo kaltę pripažino. Šioje byloje iš viso nukentėjo 7 asmenys.

Vienas didesnių moters sukeltų gaisrų įvyko gegužės 21 d. vėlyvą vakarą, kuomet Padvariuose moteris galimai padegė ūkinį pastatą. Pastarasis atvykus ugniagesiams jau degė atvira liepsna. Per gaisrą sudegė ir buvo nuardyta nemažai stogo konstrukcijų ir dangos, taip pat vandeniu sulieti viduje buvę ūkio reikmenys. Atvira liepsna degė ir gegužės 20 d. galimai tos pačios moters taip pat Padvariuose padegtas kitas ūkinis pastatas. Nuostolių šio pastato šeimininkams nepavyko išvengti – sudegė viduje sukrautos malkos, įvairūs daiktai, išorėje apdegė ir vietomis nudegė medinės pastato konstrukcijos.

Sekė „karštais pėdsakais“

Kitas ikiteisminis tyrimas pradėtas šių metų sausio 12 d. Paryčiais Kretingoje, Klaipėdos gatvėje, patruliuojantys pareigūnai daugiabučio namo kieme pastebėjo dviejuose automobiliuose kilusį gaisrą.

„Jie pirmieji ir ėmė gesinti šias transporto priemones tarnybiniuose automobiliuose turėtais milteliniais gesintuvais. Taip pat iškvietė priešgaisrinę tarnybą, kuri taip pat atvyko greitai. Dėl to gaisras buvo lokalizuotas jam neįsibėgėjus“, – kalbėjo T. Mikelkevičius.

Gaisras kilo dviejuose automobiliuose – 2001 m. pagamintame „BMW X5“ ir 2004 m. „Renault Trafic“.

Įtarus padegimą ir sekant „karštais pėdsakais“, tos pačios dienos pavakarę Palangoje buvo sulaikytas įtariamasis – 1998 m. gimęs vyras. Anksčiau keliskart už vagystes, viešosios tvarkos pažeidimus jau teistam vyrui buvo skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Už svetimo turto sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas