Pajūrio naujienos
Help
2023 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar šiuolaikiškai atnaujintoje Vilniaus gatvėje tiktų atstatyti senąsias medžio skulptūras?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“ žiūrovams parengė improvizuotą spektaklį „Audringa naktis“ pagal Kanados dailininkės Mišelės Lemjo (Lemieux) to paties pavadinimo piešinių knygelę. Šio spektaklio premjera Kretingoje įvyks kitą savaitę – kovo 22 ir 27 dienomis.

Knygelė, pagal kurią atžalyniečiai sukūrė spektaklį, užpildyta vien M. Lemjo piešiniais. Pasak „Atžalyno“ teatro vyriausiosios režisierės Auksės Antulienės, todėl ir šis spektaklis – tai reginys, kuriame daug judesio, emocijų, bet mažai teksto. Būtent per tai bus perteiktos ir pačių aktorių išjaustos ir savaip išgyventos vidinės istorijos, būdingos daugeliui žmonių, nepaisant jų amžiaus, todėl spektaklis skirtas ne vien jauniems žmonėms, bet ir suaugusiesiems.

„Kai naktį siaučia audra ir mažai mergaitei nesimiega, jai kyla begalė klausimų ir problemų: į vienus atsakymai lyg ir savaime atkeliauja, kiti taip ir lieka neatsakyti. Kaip ir mums visiems, atėjusiems iš vaikystės į dabartį, nesvarbu, kiek mums metų“, – akcentavo ji.

„Man ta knyga buvo brangi sesers dovana, įprasminanti gilius išgyvenimus. Pernai spalį atsinešiau ją į studiją, parodžiau vyresniųjų grupei – 15–18 metų gimnazistams, ir jie išsyk užsidegė mintimi pagal ją kurti spektaklį. Bet kaip, jeigu ten beveik nėra teksto? Pradėjome kurti mizanscenas, improvizuoti. Ligi vientiso kūrinio nuėjome brandų vidinio atsivėrimo kelią – kalbėjomės, jauni žmonės atvėrė savo vidų, pasitikėdami, kad niekas neiškeliaus už teatro durų. Per tai labai susidraugavome, nes sielą atvėrusiu žmogumi pasitiki, jis tampa labai brangus“, – atėjimą ligi premjeros atskleidė A. Antulienė.

Lygindama autorės knygą su jų sukurtu spektakliu, režisierė sakė, kad tai buvę tarsi griaučiai, kuriuos jie apauginę gyvais audiniais. Pati autorė knygos pratarmėje atvirauja, kad pasidovanojusi ją sau 40-mečio proga: kai būdavo maža mergaitė, daug ko nesuprasdama, ji piešdavo. Nors ir suaugo, bet jai ligi šiol tebėra svarbūs tie patys egzistenciniai klausimai, kuriuos ji ir iškėlė savo knygoje piešiniais.

Matydama kūrybinį rezultatą, prieš būsimą premjerą A. Antulienė džiaugėsi itin kūrybinga jaunųjų aktorių grupe, kurią sudaro: Fausta Anužytė, Ula Gaubė, Sidas Čepelevas, Kotryna Čičiūnaitė, Deimantė Druskinytė, Vakarė Gaveikaitė, Gerda Gedrimaitė, Dominyka Gudauskaitė, Emilija Matulaitytė, Viltė Marija Pucaitė, Laura Vaitkevičiūtė. Kostiumus ir spektaklio afišą sukūrė taip pat viena talentingų aktorių K. Čičiūnaitė, muziką – Džiugas Antulis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas