Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jeigu turite savo verslą ar vykdote individualią veiklą ir norite pagerinti savo svetainės pozicijas natūralioje paieškoje – šis straipsnis skirtas Jums.

Bent jau dalį SEO optimizacijos darbų galite atlikti pats. Ne visi jų leis iš karto atsidurti pirmame Google tope, bet greičiausiai duos postūmį natūralioje paieškoje.

SEO nauda

Organinės paieškos kanalas atveda kone daugiausiai pardavimų, lyginant su kitais skaitmeninio marketingo kanalais – reklama už paspaudimus (PPC), socialinių tinklų marketingu, skelbimų portalais, banerine reklama portaluose. Natūralios Google paieškos rezultatais, esančiais pirmame Google puslapyje, daugelis interneto naršytojų pasitiki labiau, nei kitais rezultatais. Google Ads reklamą spaudžia apie 15% visų naršančių internautų, o SEO rezultatus – visi.

Taip pat išsikėlus savo svetainės pozicijas Google organinėje paieškoje, galima pas save prisitraukti kokybišką vartotojų srautą, kurie patys ieško jūsų teikiamų paslaugų būtent tuo metu, kada jos jiems yra reikalingos arba yra galvojama apie tų prekių ar paslaugų įsigyjimą artimiausioje ateityje.

Būnant auštose vietose Google, galima aplenkti net ir didesnius už save konkurentus internetinėje erdvėje.

Kokybiškas turinys svetainėje

Aiškus, suprantamas ir išsamus turinys svetainėje yra svarbus ne tik jūsų svetainės lankytojams, bet ir paieškos sistemų robotukams, kurie kas dieną skenuoja skirtingas svetaines ir stengiasi jas suprasti. Sklandžiai aprašykite savo interneto puslapyje esančias veiklos sritis, kategorijas, prekes, prekių grupes, kitus meniu punktus. Tekstuose sudėkite antraštes, nuotraukas, paaiškinamuosius vaizdo įrašus iš Youtube, kitą vizualią informaciją. Nepalikite tuščių ir neaprašytų vidinių puslapių, dar kartą peržiūrėkite visus svetainėje esančius meniu punktus. Pradėkite rašyti tinklaraštį (blogą). Rašykite ir talpinkite blogo straipsnius bent kartą per mėnesį. Iš anksto nustatykite ir atsirinkite raktines frazes, kurioms bus rašomi tinklaraščio straipsniai.

Vidinis SEO optimizavimas

Vidinis SEO yra atliekamas pačios svetainės turinio valdymo sistemoje. Dalį vidinio SEO darbų galima atlikti pačiam, turint bent minimalius informacinių technologijų pagrindus. Svarbiausi būtų šie darbai - nustatyti raktinių žodžių paieškų Google skaičius – kiek jie turi paieškų Google per mėnesį ir remiantis šia informacija, susidėlioti paslaugų medį, orientuotą tiems raktažodžiams. Tada kiekvienam tiksliniam raktažodžiui sukurti po atskirą vidinį puslapį su raktinės frazės SEO atributais : meta pavadinimu, meta aprašymu, antrašte, tekstu (aprašymu).

Kiti svarbūs vidinės optimizacijos darbai yra : svetainės užsikrovimo greičio pagerinimas, vidinių nuorodų tinklo sukūrimas, puslapio struktūros suformavimas, nuotraukų aprašymas, panaudojant raktinius žodžius, robotų direktorijos sukūrimas. Pabaigus vidinius SEO darbus, rekomenduojama svetainę duoti perindeksuoti Google Search console (Google paieškos konsolė) – kad Google galėtų iš naujo perindeksuoti sutvarkytą puslapį.

Išorinis SEO optimizavimas

Pirminius išorinio SEO paslaugų darbus galima palaipsniui atlikti ir patiems. Siūlytume pradėti nuo svetainių, kuriose galima pasitalpinti savo puslapio nuorodas (links) nemokamai. Tokie šaltiniai galėtų būti : internetiniai įmonių katalogai, skelbimų svetainės, darbo skelbimų puslapiai, diskusijų forumai, pasiūlymų svetainės, specializuotų temų svetainės, SEO nuorodų katalogai. Atsirenkant svetaines talpinimui yra svarbu atkreipti dėmesį į keletą faktorių : domeno autoritetas, puslapio autoritetas, patikimumo balas, „spamo“ (šlamšto) indeksas, lankomumas, turinio vertingumas, esančių atgalinių nuorodų kiekis. Svarbiausias kriterijus nemokamoms nuorodoms – šlamšto indeksas. Venkite svetainių, kurių šlamšto balas yra didesnis nei 15%. Viena kita tokia nuoroda nepakenks, bet jei tokių spaminių nuorodų atsiras daugiau – rezultatas gali būti atvirkštinis ir pozicijos ilgainiui nukristi.

Linkime sėkmės patiems optimizuojant savo internetines svetaines. Jeigu reikės SEO pagalbos – kreipkitės į Digital Star SEO agentūrą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas