Pajūrio naujienos
Help
2022 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar teisinga įvesti nekilnojamojo turto mokestį, kuriuo būtų apmokestintas pirmasis gyvenamasis būstas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Parapijiečiai išlydėjo buvusį kleboną

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Parapijose
  • 2019-03-05
Išlydint buvusį kleboną Antaną Blužą, sėkmės būsimoje tarnystėje linkėjo pranciškonų brolijos provincijolas Algirdas Malakauskis (kairėje).

Praėjusio sekmadienio šv. Mišiose kretingiškiai parapijiečiai išlydėjo dvi kadencijas, arba 6-erius metus, Kretingos katalikų parapijai vadovavusį kleboną Antaną Blužą, kuris išvyksta tarnauti į Pakutuvėnus. O naujasis klebonas Astijus Kungys tarnystę Kretingoje pradėjo vasario 26-ąją.

Svarbiausia – gyvas santykis su Dievu

Išlydint A. Blužą, šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Šv. Kazimiero Mažesniųjų brolių ordino brolijos provincijolas Algirdas Malakauskis. Kretingiškius pirmiausia pasveikinęs su kazimierinėmis, jis priminė, jog po kiekvienos kapitulos jų brolijoje įvyksta pokyčiai – ankstyvosiose mišiose jau buvęs pristatytas vienuolyno vyriausiasis – gvardijonas Gediminas Numgaudis, kuris po daugel metų į Kretingą grįžo iš Pakutuvėnų.

„Išlydėdami brolį Antaną, dėkojame už daugelį gražių darbų, kuriuos vainikavo miesto prieigose iškilęs kryžius – daug jo širdies įdėta, ir nuo šiol važiuojantys prošal mato, kad Kretingoje gyvena tikintys žmonės. Dievas telaimina brolį ten, kur dabar yra siunčiamas“, – kalbėjo A. Malakauskis.

„Prabėgo 6-eri metai, bet to nė nepajutau – tapome tarsi šeima, daugumos susirinkusiųjų veidai matyti per rekolekcijas, maldų laiką ar statant kryžių. Tačiau ateina laikas, kai tėvai vaikus kaip tuos paukščiukus turi išmesti iš lizdo, kad eitų į gyvenimą patys. Reikia mokėti paleisti. Jūs auginote ir mane, kad brandesnis išeičiau Pakūtą“, – į parapijiečius kreipėsi A. Blužas, patikindamas, jog ne pastatytas kryžius, o žmonių atsivertimas į gyvą santykį su Dievu yra svarbiausias pasiekimas.

Prašė palaikyti tikėjimą

Už pagalbą bendrame kelyje A. Blužas padėkojo parapijos talkininkams – Šeimos centrui, katechetams, Marijos legiono moterims, seserų pranciškonių Editos ir Danutės suburtai grupei jaunųjų patarnautojų. „Kaip testamentą noriu palikti jums prašymą, kad ir toliau palaikytumėte maldingumą. Esame atsakingi už visus, kurie kenčia nuo priklausomybių, kuriems nusibodo gyventi, kurie ieško, bet dar nepažįsta Jėzaus“, – atsisveikindamas kalbėjo buvęs klebonas.

Pasibaigus šv. Mišioms, A. Blužui už indėlį į Kretingos dvasinį gyvenimą dėkojo ir gėlėmis apipylė Kretingos rajono vadovai, bažnyčios Sumos choristai, parapijiečių grupės, draugai.

Iš Šiluvos kilęs 37-erių brolis A. Blužas, ligi atvykstant į Kretingą taip pat tarnavo Pakutuvėnų Šv. Antano parapijoje. Beje, jo tarnystė Pakutuvėnuose nė nebuvo nutrūkusi: pastaruosius 3-jus metus dirbo abiejų – Kretingos ir Pakutuvėnų – parapijų klebonu. Naujai tarnystei jis ir vėl paskirtas Pakutuvėnų parapijos klebonu.

Brolis Antanas yra gimęs vaistininkės ir ūkininko šeimoje, augo kartu su jaunėle seserimi ir vyresniu broliu Gintaru, kuris taip pat yra kunigas, kelerius metus vadovavęs „Marijos radijui“.

Brolis Antanas taip pat ir toliau tęs Šventosios Žemės komisaro ir Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino nacionalinio dvasinio asistento tarnystes.

Sugrįžo kretingiškių numylėtasis

Naujojo klebono A. Kungio sutiktuvės įvyko be iškilmių, dalyvaujant Telšių vyskupijos atstovams. Iš Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno, kur tarnavo pastaruosius 3-jus metus, perkeltas 55-erių brolis Astijus pagrįstai vadinamas pranciškonų brolijos atgimimo šaukliu.

Praėjo trys dešimtmečiai nuo tų dienų, kai jis išvien su kitais pirmaisiais broliais, tarp jų ir dabartiniu Kretingos vienuolyno gvardijonu G. Numgaudžiu, nepriklausomybės priešaušriu atkūrė broliją – pirmiausiai sugrįžo ir žmonių tikėjimą atgaivino Kretingoje, tik vėliau atgimė brolijos Vilniuje, Kaune.

Nuo 2001-ųjų A. Kungys buvo Vilniaus bernardinų vienuolyno gvardijonas ir parapijos klebonas, o nuo 2006-ųjų vadovavo ir visoms lietuviškoms pasaulio brolijoms – buvo Lietuvos Mažesniųjų brolių ordino provincijolas.

Nors yra kilęs iš Klaipėdos – čia gimė ir abu jo broliai Egidijus bei Salvijus, tačiau tėvai prieš daugel metų atsikraustė į Vydmantus, kur gimė jaunėlė sesuo Sotera, čia tebegyvena jo mama Regina Kungienė. Todėl brolis Astijus nesyk yra pabrėžęs, kad Kretingos kraštas – jo tikrieji namai.

Už meilę žmonės ir tikėjimo vertybių puoselėjimą 1998-aisiais „Pajūrio naujienų“ skaitytojai Kretingos kleboną Astijų Kungį išrinko Metų žmogumi, o 2008-aisiais už Kretingos vardo garsinimą pasaulyje jam suteiktas Kretingos rajono Garbės piliečio vardas.

---

Kretingoje, be brolių A. Kungio ir G. Numgaudžio, tarnauti lieka Arūnas Brazauskas ir Tomas Žymantas – jis eis Pranciškonų gimnazijos kapeliono pareigas. Kretingoje taip pat pasilieka brolis Bernardas Belickas, taip pat – brolis italas Karlas Bertagnin, nuo šiol tapęs Lietuvos pranciškoniškojo jaunimo brolijos nacionaliniu dvasiniu asistentu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas