Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Vėjo laiškai“ – klausytojų įvertinimui

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-01-17

Kretingos rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lakštingelė“ savo kūrybinę kraitę praturtino antrąja kompaktine plokštele „Vėjo laiškai“. Ramiais vasaros pavakariais intensyviai padirbėję, kad įrašytų kūrinius, „Lakštingelės“ vokalistai ir muzikantai šia naujiena skuba pasidalinti su savo ištikimaisiais klausytojais ir sausio 21 d. kviečia į kompaktinės plokštelės pristatymo koncertą.

Liaudiškos muzikos kapela „Lakštingelė“ savo kūrybinę veiklą įprasmino antrąja kompaktine plokštele, kurią pristatys ir savo ištikimiesiems žiūrovams.

„Lakštingelės“ antrasis kūrybinis darbas „Vėjo laiškai“ pasirodė beveik po 10 metų pertraukos.

„Pirmąją kompaktinę plokštelę „Daina gimtinei“ išleidome 2007-aisiais. Užtrukome parengti antrąją, nors apie ją kalbėjome ir svajojome senokai. Sumanymus pakoregavo kasdieniai darbai, bet štai, susitelkę, suradę ramaus laiko, kada – mažiau renginių, mažiau išvykų, įrašėme 18-ka kūrinių, kuriuos vienija poetinis pavadinimas „Vėjo laiškai“ – ši daina, parašyta kraštietės literatės Mildos Viluckienės žodžiais, taip pat skamba plokštelėje ir yra mėgstama klausytojų“, – teigė Kretingos r. kultūros centro direktorius bei „Lakštingelės“ vadovas Pranas Razmus.

Liaudiškos muzikos kapelos „Lakštingelė“ kompaktinės plokštelės „Vėjo laiškai“ viršelį sukūrė Kretingos r. kultūros centro scenografas Andrius Gaubys.

„Vėjo laiškai“ įprasmina ir kitų mūsų krašto poetų – Aušrinės Zulumskytės, Nijolės Rimkienės, Juozo Maksvyčio, Juzefos Jucienės – kūrybą, muziką jai sukūrė P. Razmus. „Sukūrėme bendrą autorinį kraštiečių darbą, kuris suskambėjo „Lakštingelės“ atlikėjų dėka“, – pastebėjo P. Razmus.

Be jo, įrašant kompaktinę plokštelę kūrinius atliko vokalistės Zinaida Daukantienė, Jovita Rimkuvienė, Diana Žukauskaitė, Rasa Zulumskytė-Trumpenskienė, Valdonė Piatkovskė bei muzikantai Antanas Žvinklys, Vytautas Kubilinskas, Raimondas Grabys, Gintautas Pazdrazdis, Martynas Ratas. Įrašyti kompaktinę plokštelę „Lakštingelę“ paskatino kelios aplinkybės.

„Įkopę į 26-uosius kapelos gyvavimo metus, suvokėme, kokį turime repertuarą, ir nesinori, kad dalis jo liktų užmaršty, kaip dažnai nutinka, kai imiesi vis naujų ir naujų kūrinių, – kalbėjo P. Razmus. – Be to, visada yra brangu tai, prie ko dirbama diena iš dienos, kas nuolat skamba koncertuose, išvykose, o kompaktinė plokštelė – būdas užfiksuoti bei išsaugoti, kas yra sukurta ir padaryta visų bendromis pastangomis“.

Į kompaktinės plokštelės „Vėjo laiškai“ pristatymą „Lakštingelė“ pasikvietė savo gerus bičiulius iš Latvijos, Jekabpils miesto, – liaudiškos muzikos kapelą „Kreicburgas Zikeri“, kuri paįvairins kretingiškių atliekamą programą.

„Esame paruošę ir staigmenų – jeigu viskas gerai, turėtų suskambėti ir naujas, tik ką parengtas kūrinys“, – teigė P. Razmus, kurio pastebėjimu, žiūrovų laukia gana solidus koncertas tiek savo apimtimi, tiek turiniu.

---

Autorinis „Lakštingelės“ koncertas Kretingos r. kultūros centre rengiamas sausio 21 d. (šeštadienį) 16 val.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas