Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Visa tai, kas vyksta „Ramybėje“ – kameriniai muzikos ir literatūros vakarai, spektakliai, nekomercinių filmų pristatymas ir pan., - mums patiems yra tarytum Pažinimo medis“, - tvirtino G. ir A.Samukai. Kultūros centro savininkų žodžiais, jų pomėgis persipynė su darbu, ir tai tapo savitu gyvenimo būdu.

G. ir A.Samukai – abu profesionalūs menininkai. Jiedu laisvai orientuojasi visos Lietuvos kultūriniame gyvenime, ir gerai jausdami žiūrovų bei klausytojų poreikius, stengiasi maksimaliai juos patenkinti. „Ramybei“ įsijungus į Europos kultūros centrų broliją, atsirado galimybė žiūrovams bei klausytojams pateikti ne vien Respublikos, bet ir Europos kultūrą atspindinčius renginius.

Kultūrinė bendrystė centrą sieja ir su „Pajūrio naujienų“ skaitytojais. Šeimininkų pastebėjimu, paskaitę anonsus apie renginius „Ramybėje“, lankytis centre pamėgo ir kretingiškiai.

Klubas „išaugo marškinėlius“

„Įsigiję sovietmečiu buvusių Palangos kultūros namų pastatą, kultūros veiklą pradėjome nuo klubo renginių, - pasakojo G.Samukienė. – Tačiau per keletą metų klubas „išaugo savo marškinėlius“. Organizuodama platesnio masto renginius, „Ramybė“ peraugo į kultūros centrą“.

Be to, pasak G.Samukienės, kultūros centro veikla stengiamasi užpildyti tuščią kultūros nišą, kuri tvyro kurorte žiemą: „Norisi akcentuoti, kad Palanga nuo seno buvo ne vien kurortas su pramogomis. Joje jau Tiškevičių laikais virė kultūrinis gyvenimas“.

Išsaugoti ir pratęsti dabartinės ir smetoninės Palangos kultūrines sąsajas G.Samukienė siekia neatsitiktinai. Priešais kultūros centro pastatą stovinti „Ramybės“ vila, dabartiniai svečių namai su inteligentijos pamėgta kavinuke, yra ponios Gaivos senelių – Genovaitės ir Stanislovo Darginavičių – palikimas. G.Samukienės žodžiais, šioje viloje susirinkti pabendrauti dar prieškariu buvo pamėgę Lietuvos kultūros veikėjai.

Gaisro ugnis ir vanduo praėjusią vasarą nuniokojo vilą. Nors šeimininkai dar ir šiandien tebegyvena vilos atstatymo rūpesčiais,- kultūrinis gyvenimas „Ramybėje“ net trumpam nebuvo apmiręs.

Renginių organizatore ir administratore šiame centre nuo praėjusios vasaros dirba vilnietė Sigita Staškevičienė. Moters žodžiais, į „Ramybę“ ji irgi atėjo per savąjį gyvenimo būdą: „Kai nuolat verdi tose sultyse – gyveni šalia dailininkų, muzikantų, jauti ir bendrąjį pulsą. Gyvenant tarp Palangos ir Vilniaus, kultūros atstumų nebelieka. Nemažai renginių, vykstančių sostinėje, yra perkeliama ir į Palangą. O kai kurie jų vyksta tik išskirtinai kurorte“. Šiais žodžiais S.Staškevičienė tarytum ir atsakė į klausimą, kaip į Palangą yra atviliojami žymūs atlikėjai. Ji, beje, pasirūpina, ne vien renginių organizavimu, bet ir tuo, kad grupės, atlikėjai bei žiūrovai iš „Ramybės“ išsivežtų gerą nuotaiką.

„Ramybėje“ – ramūs renginiai

Paklaustos, iš ko išgyvena centras šiuo nelengvu Lietuvos kultūrai laikmečiu, pašnekovės tikino: „Rengiame projektus ir teikiame juos ne vien Respublikos, bet ir Europos fondams, kurių dėka sulaukiame atlikėjų iš užsienio. Mus paremia ir Palangos savivaldybė“. G. ir A.Samukų verslo dalis taipogi skiriama plėtoti kultūrą kurorte.

„Norisi, kad žmonės bent akies krašteliu pamatytų tą margaspalvį, kiekvieną žmogų savaip praturtinantį gyvenimą, į kurį esame panirę patys“, - tvirtino pašnekovų trijulė.

Jau pats pavadinimas „Ramybė“ pasako, jog yra orientuojamasi į kamerinio pobūdžio renginius. Nekomercinis kinas, literatūros vakarai, naujausių knygų pristatymas, kameriniai spektakliai, profesionalios lietuvių ir užsienio muzikos grupės, - renginius pagal projektus vardijo administratorė. Rengiami džiazo vakarai. Kultūros centras yra sudaręs sutartį su Vilniaus „Skalvijos“ kino centru, iš kur atkeliauja nekomerciniai kino filmai. Taip žiūrovai supažindinami su naujausiais šalies ir užsienio režisierių sukurtais filmais.

Ketinama pakviesti ir Gintaro Rinkevičiaus orkestrą. Rudeniop – pradėti rengti įvairių teatrų kūrybines dirbtuves. Vaikams numatyta rengti reguliarius renginius: profesionalių teatrų spektaklius, knygų pristatymus ir susitikimus su jų autoriais bei muzikos renginius.

„Gal tai ir nėra labai populiaru. Į „bumčikus“ susirinktų gausiau žiūrovų. Tai būtų ir pelningiau. Tačiau norisi žmogui pasiūlyti tik tai, kas – nekasdieniška. Tai, kas kuria tikrąjį meną. Juolab, kad atitrūkę nuo kasdieninių rūpesčių, į Palangą suvažiuoja žmonės iš visos Lietuvos“, - tikino G.Samukienė.

Šeimininkės žodžiais, jie skatina visų palangiškių saviraišką: „Tegul tik žmonės kuria. Nesvarbu – jaunas ar senas. Kultūros centre erdvės pristatyti savo kūrybą, projektus suteiksime visiems norintiems“.

„Ramybės“ savininkai inicijavo ir šiemet pirmąkart Palangoje vyksiantį „Poezijos pavasarį“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas