Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar į „čekiukų“ skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Grybai – pavojinga ir skani pagunda

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sveikata
  • 2010-10-01

Virti, kepti, marinuoti, sūdyti, džiovinti: šį rudenį grybus buvo galima ruošti įvairiausiais būdais – gamta nepaigailėjo šių miško skanėstų. Turtingi mineralų, vitaminų kvapnūs grybai taip ir vilioja pietums jų įsidėti didesnę negu dera porciją. Tačiau gydytojai ir specialistai įspėja: persivalgymas - ne tik nuodėmė, – gardūs grybai gali ir į ligoninę nuvyti.


Regina Končienė:

- Aš nuolat valgau daug daržovių, uogų, vaisių, todėl sezonas mano valgiaraščiui įtakos nedaro. Gal tik žiemą daržovės, vaisiai turi daugiau konservantų. Vasarą gi galiu jų nusipirkti šviežių turguje iš močiučių, kurios pačios ir užaugina šias daržo ir sodo gėrybes. Treti metai sveikai maitinuosi, visiškai nevalgau kiaulienos, o jautienos ar paukštienos – tik retkarčiais. Džiaugiuosi pasirinkusi tokį gyvenimo būdą, nes geriau jaučiuosi, turiu daugiau energijos.

Lina Vambutienė iš Palangos:

- Dabar daugiau valgome daržovių, o mėsos - mažiau. Turime savo sodą, jame ir auginame daržoves, kurios yra sveikesnės ir skanesnės negu pirktinės. Naminės daržovės turi mažiau chemikalų, nes patys augindami žinome, kuo jas patręšėme. Tačiau ir žiemą stengiamės rinktis lietuviškus vaisius, o ne atvežtinius.

Liudas Žutautas:

- Sezonas įtakos valgiaraščiui nepadarė – kaip valgėme, taip ir valgome. Gyvenu sodyboje, todėl daržovių, uogų, vaisių turiu visus metus. Nėra poreikio tik per vasarą suspėti visko prisiragauti. Taip, matyt, jau esame įpratę – jei jau turime žemės, tai ir norisi kažką auginti.

Vidaus ligų gydytojos Janinos Petrylienės komentaras:

- Daržovių, vaisių reikia kuo daugiau ir kuo įvairesnių, todėl vasara – gera proga jų paragauti. Valgyti daržoves, uogas, vaisius yra naudinga sveikatai. Įrodyta, kad mėlynės gerina regėjimą, pomidorai tinka gaubtinės žarnos vėžio profilaktikai, o žaliosios lapinės salotos - sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Ypač naudinga daržoves ir vaisius valgyti vaikams, paaugliams, kurie serga kvėpavimo takų ligomis. Taip sustiprinus imunitetą, jie mažiau serga. Vis dėlto ir maitinantis daržovėmis, vaisiais, persistengti nereikėtų, nes gali kilti alerginė reakcija. Reikėtų vengti tų daržovių ir vaisių, kurių suvalgius atsiranda išbėrimų, žmogus ima čiaudėti, kosėti. Geriausiai valgyti lietuviškas daržo gėrybes, nes iš Ispanijos ar Olandijos atvežtas pomidoras yra labiau chemiškai apdorotas ir iš jo naudos sveikatai – mažai.

Kalbino Dovilė SIMAITYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Vanduo ir plaukimas – sveikatai bei malonumui

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2010-08-06

„Kuo mažesnis vaikas, tuo anksčiau jis išmoksta plaukti, nes nejaučia vandens baimės. Tačiau mokytis plaukti niekada nėra per vėlu“, - tvirtino plaukimo mokyklėlės Kretingoje įkūrėja, Pranciškonų gimnazijos kūno kultūros mokytoja Virginija Valiūnienė.


Gyvenimo dramų atspindžiai – spalvų brydėse

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2010-08-06

Kretingoje viešėjusi garsi išeivijos menininkė, abstraktaus ekspresionizmo meistrė Vida Krištolaitytė bažnyčios galerijoje surengė savo naujausių darbų ciklo „Atgaila ir meilė“ parodą. Tuos paveikslus ji sukūrė besigydydama nuo vėžio. Dalį jų tapytoja ketina padovanoti Klaipėdoje statomam Šv.Pranciškaus onkologijos centrui.


Iš garsaus ūkininko – į bioenergetikus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2010-08-06

„Labai sunkiai skyriausi su žeme, nes jaučiu jai milžinišką trauką. Tačiau prieš 17 metų išgirdęs Dievo kvietimą gydyti žmones, paklusau tam balsui. Dabar apsiriboju vien bitininkyste, - laikau 60 bičių šeimų“, - kalbėjo buvęs Salantų tarybinio ūkio agronomas, Joniškio rajono ūkininkų sąjungos įkūrėjas, dabar – bioenergetikas Robertas Serepinas.


Geros atostogos gali būti ir gulint ant sofos

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sveikata
  • 2010-07-02

Susitvarkyti spintą, išsiskalbti užuolaidas, atsakyti į elektroninius laiškus, išvirti keliasdešimt litrų uogienės, išvalyti kilimus ir taip toliau – toks dažniausiai būna atostogų scenarijus, kuris, įgrūdus dar išvyką po Lietuvą, pasikaitinimą paplūdimyje ir keletą apsilankymų pas draugus, baigiasi tuo, kad žmogus po atostogų grįžta ne pailsėjęs, o pavargęs.


Gyvenimo kaina – donoro širdis

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2010-07-02

„Ir aš skeptiškai žiūrėdavau į donorystę, kol su ja nesusidūriau asmeniškai, - atviravo Plungės rajono Šateikių kaime gyvenanti Ilona Kripienė, kurios šešiolikmetės dukros Ingos krūtinėje jau dvejus metus plaka donoro širdis. – Buvo keistas jausmas laukti donoro širdies: juk mums didžiausias džiaugsmas kitai šeimai reiškė netektį. Todėl kasdien prisimename žmones, padovanojusius mums stebuklą“.


Beveik pusšimtį metų bites auginančio kūlupėniškio Jono Maksvyčio medaus produktai žinomi ne tik Kretingos rajone, bet ir visoje Lietuvoje, ir net užsienyje: bitininko verdami tepalai itin efektyviai gydo nuo rožės, žaizdų, skilinėjančios odos, išopėjimų, hemorojaus bei pragulų. 76-erių vyriškio gaminamais tepalais yra susidomėję ir gydytojai.


Zita Pocienė:

- Ne – naudoju vandentiekio tiekiamą vandenį. Ir maistui, ir gėrimui vandenį piluosi iš čiaupo. Vanduo, mano nuomone, nėra labai geras – turi specifinį kvapą. Tačiau nemanau, kad jis kenksmingas sveikatai. Gerti pirktinį vandenį iš butelių – daug blogiau. Galvoju, kad pirktinis vanduo yra apdorotas specialiomis cheminėmis medžiagomis.

Aušra Urbonienė:

- Rūpinuosi – namuose naudojamą vandenį ištyrė laboratorijoje. Jis nėra labai geros kokybės – jame per daug fluoro, kalkių. Tačiau vartojame tokį, koks yra – neprisipirksi tiek, kiek reikia. Galvojau pasistatyti filtrą. Tačiau jis kainuoja apie 3 tūkstančius litų ir vandenį išvalo taip, kad jame nebelieka net reikalingų medžiagų ir jis tampa beskoniu.

Eglė Miknevičiūtė:

- Nelabai – naudoju vandenį iš čiaupo. Iš tiesų niekada nesu susimąsčiusi, kokios kokybės vandenį geriu – manau, kad iš vandentiekio jis nėra blogas. Kartais kyla mintis pirkti vandenį buteliuose. Tačiau tai ir brangiau kainuotų, ir būtų daugiau vargo. Reikėtų rūpintis, kad pirktinio vandens nuolat būtų namuose, važiuoti jo pirkti.

Kretingos rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiosios specialistės-maisto produktų inspektorės Reginos Slušnienės komentaras:

- Bendrovės „Kretingos vandenys“ iš 46 vandenviečių viešai tiekiamas vanduo atitinka visas reikalaujamas normas. Kretingos miestui tiekiamame vandenyje nebeviršijamas geležies, amonio, fluorido kiekis. Tačiau fluorido per daug kai kuriuose rajono gręžiniuose. Kiek kitokia tvarka yra prižiūrint šulinių vandenį: individualių vandens gręžinių mes nekontroliuojame ir žmonės savo šulinių vandens kokybę turi išsitirti patys. Šulinių vandenį reikėtų vartoti atsargiau: įsitikinti, ar jame nėra kenksmingų medžiagų, kartą per metus išvalyti chloruojant. Siekiant geresnės vandens kokybės, galima naudoti nebrangius filtrus. Tačiau jie veiksmingi tik tol, kol nauji ir jei keičiami tinkamai bei laiku. Buityje naudojami ir brangūs, kelis tūkstančius kainuojantys filtrai. Tačiau jie vandenį išvalo absoliučiai, o tai vėlgi nėra labai gerai, vandenyje turi likti tam tikrų medžiagų. Parduotuvėse parduodamas vanduo buteliuose yra nuolat tikrinamas, nes yra priskirtas maisto produktams, ir yra saugus, tinkamas naudoti.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Nereklamuojamoji energetinių gėrimų pusė

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Sveikata
  • 2010-06-04

Seime įregistruotos įstatymų pataisos, kuriomis siekiama uždrausti nepilnamečiams pardavinėti energetinius gėrimus. Manoma, kad energetiniuose gėrimuose esančios stimuliuojančios medžiagos – kofeinas, taurinas, guaraninas - padidina paauglių aktyvumą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas