Pajūrio naujienos
Help
2025 Liepa
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar, jūsų požiūriu, rajone pakanka vaikų vasaros stovyklų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Kretingiškė dar norėtų dovanoti kraujo

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-03-07

Kretingiškė 73-jų Zuzana Petrauskienė stebisi, kodėl gi dabar žmonės vengia paaukoti kraujo, kurio taip stokojama po tragiškų įvykių Ukrainoje. Ji tvirtino, jog pati savo gyvenime net 33 sykius buvo donore ir iš viso yra paaukojusi apie 12 litrų kraujo.


Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos II kurso studentė Silvija Valdonė Valiūtė, kurios šaknys siejasi ir su Kretinga – čia gyvena jos seneliai, nuo vaikystės žavisi jojimu, kuris tapęs mėgstamiausiau užsiėmimu. Norėdama sužinoti daugiau ir įgyti ypatingos patirties, mergina jau kurį laiką gilinasi į vieną įdomesnių ir retesnių sričių – ji intensyviai domisi žirgo panaudojimo gydymo tikslais galimybėmis.


Nebebijančios akistatos su veidrodžiu

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-03-07

„Mes nepaguostume apkūnių moterų. Atvirkščiai – žvelgiame į jas su tam tikru priekaištu“,- drąsiai sakė sveikos gyvensenos klubą „7 žingsniai“ lankančios moterys. Pakeitusios gyvenimo būdą jos ne tik išsivadavo iš sunkaus kūno, bet ir gėdos bei savigraužos jausmo, o jis kartais slegia labiau negu papildomi kilogramai.


Diana Žukauskaitė:

- Būna savaičių, kada nevalgai, pasitaiko – kada dažnai pasmaližiauji. Vidutiniškai per dieną suvalgau po vieną plytelės gabaliuką. Stengiuosi pirkti ne saldžią plytelę, o kokybiškesnį šokoladą, kurį suvalgau prie kavos, arbatos puodelio.

Violeta Leilionaitė:

- Visiškai nevartoju šokolado, tai nesveika, reikia rūpintis savo kūnu, kad geriau jaustumeisi. Šokoladas man nėra tokia didelė pagunda, kad jai pasiduočiau.

Justinas Tomas Beniuškevičius:

- Esu didelis smaližius, todėl per dieną suvalgau po vieną-du šokolado batonėlius. Dėl to nejaučiu jokių sveikatos sutrikimų, todėl į perspėjimus nekreipiu dėmesio. Draugų rate taip pat visi vartoja nemažai saldumynų.

Salantų PSPC šeimos gydytojos Loretos Skliuderienės komentaras:

Šokoladas – geras dalykas, jeigu jį vartoji su saiku. Kraštutinumai gyvenime ne visada pasiteisina – reikėtų kiekvienam surasti aukso vidurį, kiek ir ko valgyti. Šokoladas duoda energijos, patonizuoja, yra žinoma, kad šiek tiek padeda nuo depresijos. Ne veltui ir studentai, mokiniai labai jį mėgsta – jiems tai duoda kalorijų, smegenims tai – maistas. Jeigu žmogus mėgsta šokoladą, yra didelis smaližius, reikėtų būtinai save pastudijuoti – ar jis gali tai vartoti. Ypač tai yra aktualu tiems, kurie turi problemų su odos ligomis, antsvoriu, cukriniu dieabetu, yra alergiški. Jiems reikėtų mažomis porcijomis – po vieną, kitą gabaliuką, jei jau neatsispiria pagundai, jį vartoti arba iš viso atsisakyti. Daugiausia nuo šokolado persivalgymo pasitaiko alergijos, odos ligų paūmėjimai. Dar daug priklauso ir nuo šokolado rūšies, reikėtų stengtis vartoti kuo grynesnį šokoladą, kuriame būtų kuo mažiau priedų.

Kalbino Aurimas RAPALIS, fotografavo Darius ŠYPALIS


Kai sunku prisišaukti gandrus

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-02-07

Aplinkiniai jau per vestuves akimis matuoja nuotakos liemenį, spėliodami, ar ji – dar ne nėščia, o ir vėliau jauna pora nuolat apipilama klausimais, kada planuoja susilaukti vaikų, kodėl ji „neskuba“, pamoko, kad paskui gali būti per vėlu ir pan. Ir ne taip jau reta pora šių klausimų klausosi sukandusi dantis, po devyniais užraktais nuo visuomenės smalsumo slėpdama savo skausmą – nevaisingumą. Kaip su tuo susitaikyti?


Modernia įranga prilygsta didmiesčių ligoninėms

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-02-07

Kretingos ligoninės istoriją drąsiai galima vadinti sėkmės istorija: vos prieš kelerius metus viršum jos kabėjo Damoklo kardas - buvo užsimota ją išvis uždaryti, o pernai, pasinaudojus finansine Europos Sąjungos parama, ji staiga tapo modernia gydymo įstaiga.


Skydas nuo vienatvės ir ligų - kūryba

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-02-07

„Paimu lūpinę armonikėlę, pavarinėju ją - gimsta paprasta melodija, ryškėja vaizdai, o paskui juos seka žodžiai. Man nesvarbu, apie ką – kas ateina į galvą, galiu ir blevyzgą į posmus sumesti. Ir man gerai, - taip trumpinu savo laiką“, - džiugiai kalbėjo vienatvės ir negalios laiką kūrybingai išnaudojantis kretingiškis 82-jų Algirdas Raubickas.


Pasimokė iš asmeninės patirties

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-01-17

Kretingiškis 43 metų Gedeminas Riepšas, prieš Kalėdas ir Naujuosius viešėdamas pas draugus Vokietijoje, patyrė tokią situaciją, kokioje galime atsidurti bet kuris iš mūsų: blogai pasijautęs jaunas vyras pateko į Vokietijos gydymo įstaigas, iš kurių sąskaitos už suteiktas paslaugas ėjo dar ir po Naujųjų.


Receptus galės išrašyti pusmečiui

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-01-10

Šiemet sveikatos ministro Vytenio Andriukaičio įsakymu pasikeitė receptų išrašymo tvarka: gydytojai lėtinėmis ligomis sergantiems asmenims galės išrašyti kompensuojamuosius vaistus bei medicininės pagalbos priemones išsyk visam pusmečiui.


Anatolijus Žilys:

- Žiemą visada stengiuosi užsidėti kepurę, ne jaunystės metų esu, kada niekas nerūpėjo. Vasarą mažiau dėviu kepurę, nors ir saulė kepina. Esu pastebėjęs, kad šiais laikais žmonės dažniau nešioja kepures negu seniau.

Vidmantas Laukineitis:

- Nuo seno esu įpratęs nešioti kepurę, ypač žiemą nepalieku namie jos, kad „momenėlis“ neperšaltų. Reikia saugoti sveikatą, juk papūtus žvarbesniam vėjui nesunku susirgti, o paskui lėšų gydymui reikės daugiau, negu kepurė kainuoja.

Onutė Pociuvienė:

- Ne visada nešioju, labiau susirūpinu, kai pasitaiko žvarbus oras. Kai esi su šukuosena – tada jau neužsidėsi kepurės. Kepurių nešiojimas man nėra mados reikalas. Anūkams būtinai liepiu nešioti kepures, ją vienam neseniai padovanojau. Pati stengiuosi nešioti kepurę su „auselėmis“.

Kretingos ligoninės vadovės, LOR gydytojos Ilonos Volskienės komentaras:

- Šaltis pavojingas visam organizmui, galvą reikia saugoti nuo skersvėjų ir šalčio lygiai taip pat, kaip ir kojas bei rankas. Kepurę reikia nešioti pagal oro temperatūrą, kad dėvint ją galva ir nesukaistų, ir neperšaltų. Taip pat svarbi ir kepurės medžiaga, kad ji būtų „kvėpuojanti“. Perpūtus galvą gali įsivyrauti skaudūs ausų uždegimai, todėl svarbu, kad kepurė uždengtų ausis. Taip pat persišaldžius paūmėja neuralgija – veido nervo uždegimai, dar žiemą ypač dažni veido nušalimai.

Kalbino Aurimas RAPALIS, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas