![]() |
![]() |
|
SveikataGyvenimo kokybę keičia gebėjimas valdyti stresą ir sveikatą
Palangiškis 61-erių gydytojas, psichinės ir fizinės sveikatos specialistas, saviugdos treneris Pranas Pocius, prieš 15 metų savanoriškai pabėgęs iš „ligų ministerijos“ – taip jis pavadino dabartinę sveikatos sistemą – įsitikinęs – taikydami įvairias sveikatinimo priemones, apie 70 proc. lėtinėmis ligomis sergančių žmonių išsigydo savo negales.
Gimdymo namai Kretingoje liks
Artėjant dar vienai šalies ligoninių tinklo pertvarkai, viršum Kretingos ligoninės Gimdymo – Akušerijos skyriaus ir vėl kybojo Damoklo kardas – ar užteks gimdyvių, kad jo neuždarytų. Prieš kelias dienas Kretingos ligoninę pasiekė gera žinia, kad skyrius išliks. „Liepos 1-oji buvo slenkstis, ar gausime lėšų skyriaus veiklai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, nes per metus 300 gimdyvių turėjo būti suteikta ginekologijos – akušerijos paslaugų. Buvo leista paklaida: minimalus skaičius – 270, o pas mus jis pasiekė 290“, – džiaugėsi Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė. Gimdyti į Kretinga, jos žodžiais, atvyksta ne vien gimdyvės iš Kretingos rajono, bet ir Palangos miesto, Skuodo ir Plungės rajonų, o šiemet sulaukta ir iš Klaipėdos, nes buvo remontuojamas Klaipėdos universitetinės ligoninės Gimdymo skyrius. „Mums, kaip priemiesčio ligoninei, sulaukti 270 gimdyvių yra tikrai nemažai, nes kitose 5 šalies ligoninėse, kurių Ginekologijos skyriams taip pat grėsė uždarymas, šiemet tebuvo iki 160 gimdyvių“, – tikino ligoninės vadovė. I.Volskienė teigė, kad lėšas už suteiktas paslaugas jiems jau pervedė Klaipėdos teritorinė ligonių kasa, tačiau jų dar negauta iš Šiaulių teritorinės ligonių kasos, su kuria Kretingos ligoninė pratęs sutartį ir kitiems metams. Nuo 2003 m. vykdant Lietuvos ligoninių restruktūrizaciją, Gimdymo –Akušerijos skyriai buvo uždaryti 14-oje ligoninių: Druskininkų, Ignalinos, Joniškio, Kupiškio, Molėtų, Naujosios Akmenės, Pakruojo, Plungės, Prienų, Skuodo, Šakių, Šilalės, Varėnos, Zarasų.
,,P. n.“ informacija
Ar reikia Kretingai Hemodializės skyriaus
Kretingos rajono savivaldybės tarybos Sveikatos komitetas išvien su Savivaldybės gydytoja Vanda Verbutiene bei Kretingos ligoninės vyriausiąja gydytoja Ilona Volskiene aptarė galimybę Kretingos ligoninėje įsteigti Hemodializės skyrių.
Ar užtektinai judate?
Tos pačios erkės puola žmones ir gyvūnus
Vis šylant orams, gyvūnus šiemet erkės puola kolonijomis, mat, nespėjo iššalti per ganėtinai šiltą praėjusią žiemą. „Nėra erkių, kurios pultų tik žmones ar tik gyvūnus – tai tos pačios erkės, tik platina skirtingus užkratus“, – tvirtino Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji gydytoja-inspektorė Asta Rekašienė.
Naujos ortopedinės-traumatologinės pagalbos perspektyvos
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje uostamiesčio bei visos Vakarų Lietuvos gyventojams teikiama ne tik plataus spektro planinė ar skubi ortopedinė-traumatologinė pagalba, bet ir diegiamos naujovės – formuojamas išskirtinis dėmesys pėdos problemoms, atliekamos dar retos klubo sąnario artroskopinės operacijos, taikomi pažangūs skausmo valdymo metodai
Terapijos įrankis sergantiems vėžiu
Šiandien, birželio 5-ąją, Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centre rengiamas Simontono terapijos teorinis seminaras – programa, kuri yra specialiai sukurta onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms ir jų artimiesiems. Ši programa remiasi kūno ir sielos vienovės suvokimu.
Meilės psichologija: kaip išsirenkame mylimąjį
Graikų filosofas Platonas meilę laikė rimta psichikos liga. Apie meilę prirašyta daugybė knygų, sukurta filmų, atlikta galybė tyrimų. Meilės magijai ištirti ir paaiškinti paskirtas net atskiras mokslas – psichofarmakologija. Vis dėlto amžinas klausimas – kodėl mes įsimylime būtent tą vienintelį asmenį, pasak „Northway“ medicinos centro psichologės Ievos Jasaitytės, iki šių dienų išlieka ligi galo neatskleistas.
Įsimylime akimirksniu? Psichologės teigimu, pirmasis įspūdis, trunkantis vos 4–7 sekundes, turi didelę įtaką tolesniam santykiui tarp dviejų žmonių. „Per 4–7 minutes žmogus ima analizuoti tai, ką mato, girdi, jaučia – sąmonėje kuriasi vaizdai. Po 7 minučių prasideda įvaizdžio kūrimo laikas, trunkantis pusvalandį. Todėl ir sakoma, kad svarbu sudaryti gerą pirmąjį įspūdį, kurį lemia išvaizdos, kurią matome, vertinimas: žmogus mums patinka arba nepatinka, o gal apskritai nekelia emocijų“, – kalbėjo I. Jasaitytė. Anot jos, dabar manoma, kad įvaizdį kuria ne tik išvaizda, bet ir kiti komponentai – balsas, kalbėjimo maniera, kūno kalba. Juos žmonės pasąmoningai analizuoja bendraudami. Vis dėlto pirmiausia vertindami kitus dėmesį atkreipiame į išvaizdą.
Ar be baimės einate į pavasario saulę?
„Geimeriai“ – laimės hormonų narkomanai
Daugeliui tėvų pažįstamas jausmas, kai laisvą laiką norėtųsi skirti kokybiškam bendravimui su savo vaikais, tačiau jų neįmanoma atitraukti nuo kompiuterio. Vis dažniau iš noro žaisti negali išsivaduoti ir subrendę žmonės, augę su kompiuteriniais žaidimais. Kaip žinoti, kada nenumaldomas noras žaisti tampa priklausomybe, kokias pasekmes gali sukelti priklausomybė kompiuteriniams žaidimams ir ką daryti tokiu atveju, komentavo „Northway“ medicinos centro psichologė Ieva Jasaitytė.
|