![]() |
![]() |
|
Žemė ir ūkisĮ gimtąjį kaimą parviliojo bitės
Apie gyvavusį Klausgalvų Medsėdžių kaimą, kuriame būta apie keturiasdešimt kiemų, šiandien beliudija vienut vienutėlė išlikusi medinė sodyba. Melioracija jos nesuniokojo todėl, kad ten gimė ir užaugo žymus žmogus – akademikas, Lietuvos atominės fizikos pradininkas Adolfas Jucys, ir joje buvo ketinta įrengti muziejų. Lyg bitės į savo avilį šiandieną į ją sugrįžo gilias šaknis šiame kaime įleidusios Jucių giminės palikuonys.
Sūriais išklotų visą trobą
Nausodyje gyvenančios Albertinos Zubernienės šimtamečio namo palėpėje guli nebenaudojami vadinamieji slastai sūriams spausti. Juose yra „gimęs“ ne vienas sūris. Moters darytu sūriu yra vaišinęsis ir buvęs Lietuvos komunistų partijos veikėjas Petras Griškevičius. Ne vienas sūris yra iškeliavęs ir lauktuvių į Angliją.
Juodupėniškiai džiaugiasi vėl sulaukę gydytojos
„Čia atėjusios pasijaučiame sveikos, o ligas prisimename tik grįžusios namo. Kaip matote, visas „jaunimas“ susirinkome“,- linksmai pasakojo garbaus amžiaus juodupėniškės. Sužinojusios, kad suremontuotame kaimo medicinos punkte vėl lankysis gydytoja, jos vienos pirmųjų suskubo užsiregistruoti į eilę.
Naujos konsultavimo paslaugos – dėl reikalavimų atitikimo
Šukėje ūkininkaujantis 35-erių Artūras Turauskis pirmasis rajone sulaukė ūkio vertintojų – Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Kretingos ir Plungės rajonų biurų konsultantų. Šukiškis ūkininkas – vienas iš 10 rajono ūkininkų, kurie pateikė paraiškas paramai pagal KPP priemonę “Naudojimasis konsultavimo paslaugomis” gauti.
Poros centimetrų dydžio agurkai primena arbūzus
Padvariškė Onutė Stončienė šį rudenį nuėmė pirmąjį meksikietiškų agurkų derlių: daržovės stebina ne tik margu raštu ir rūgščiu skoniu, bet ir savo dydžiu – agurkai užauga vos iki dviejų centimetrų ilgio.
Briedį pakirto brakonierių kulka
Medžiotojus šokiravo brakonierių įžūlumas – šių taiklus šūvis buvo mirtinas dvimečiui briedžiui. Želvių miške brakonierių pėdsakų ieškoję medžiotojai akis į akį susidūrė su dviem vyrais. Spėjama, kad jie, prisidengę sutema, grįžo pasiimti laimikio.
Gyvenimas prie raistų ir akivarų
Kartenos seniūnijos Lygnugariškių ir Lūgnalių kaimai ligi nunykstant gyvavo kelis šimtmečius: senas sodybas iš visų pusių supo miškai bei Kalniškių ir Reiskių (dabar – Plungės r.) tyrai. Atšiauri, tundrą primenanti raistų gamta turėjo įtakos ir uždaresniam tenykščių žmonių gyvenimui.
Darbas sode – geriau už atostogas kurorte
Keliasdešimt metų pavyzdingai tvarkomo sodo šeimininkė Daiva Kontrimienė sako, kad ruduo sodininkui – pats liūdniausias metas. Sodą puošiančios gėlės ir augalai nuvysta, gėrybės - surinktos, o aplinkui lieka tik nuogi medžiai ir vešlios vasaros prisiminimai.
Krizė neaplenkė ir gyvūnų pasaulio
Nepritekliams užgriuvus varganai gyvenančių žmonių namus, ne vienas keturkojis atsidūrė gatvėje. Beglobių gyvūnų likimas pakibo ant plauko: biudžete tr-ūkstant pinigų, valkataujantys šunys bei katės – nė motais ir rajono politikams.
Nesiėmus priemonių, jūra gali pasiekti J. Basanavičiaus gatvę
Audrų išdraskytame pajūryje lapkričio mėnesį turėtų prasidėti kranto ir kopų gelbėjimo darbai: Aplinkos ministerijos įsakymu buvo sudaryta pajūrio juostos tvarkymo konsultacinė darbo grupė. Ji nusprendė, kad nebelauks pavasario ir po mėnesio pajūryje pradės pilti smėlį bei krauti geotekstilinius maišus. Šiems darbams skirta 300 tūkst. litų.
|