Pajūrio naujienos
Help
2025 Liepa
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar pritariate griežtesnei kontrolei Lietuvos-Lenkijos pasienyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Kretingos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba iki vasario 18 d. kviečia siūlyti kandidatus „Jaunimo apdovanojimams 2014“. Kovo mėnesį penktąkart vyksiančiame renginyje bus pagerbti metų Jaunimo lyderis, Jaunimo darbuotojas, Jaunimo draugas, Jaunimo iniciatyva ir Jaunimo nakties renginys.


„Puikiai dainuojančių, gerai atrodančių, judančių ir vokalo studijas baigusių atlikėjų yra apstu, tad „prasimušti“ ir tapti žinomu be aplinkinių bei prodiuserių pagalbos - tikrai sunku“, - teigė kretingiškė Agnė Bubilaitė, savo jėgas išbandžiusi muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ scenoje. Anot jos, negana to, žmonės dažniau pastebi tai, ką darai blogai, ir nemato teigiamų pusių. Tai gali stipriai demotyvuoti jauną atlikėją.


„Modelio darbas – gerai apmokamas ir teikiantis malonumą, tačiau tikrai nėra lengvas“, - savo kailiu patyrė jau aštuonerius metus šioje srityje dirbanti Eglė Stonkutė. Tam pritarė ir jos kolega, pradedantis modelis Arminas Jurgutis. Anot vydmantiškių, būti modeliu iš tiesų nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.


Daugelis mūsų laukiame akimirkos, kada su artimaisiais sėsime prie Kūčių stalo, gardžiuosimės namie paruoštais valgiais, dalinsimės šiluma ir jaukumu. Verta prisiminti, jog susitaikymas, atleidimas, susikaupimas, rimtis ir padėkos jausmas – vertybės, kurias turime puoselėti šių švenčių laikotarpiu, ką jau nuo seno darė ir mūsų protėviai. Jų mums perduotus papročius yra be galo svarbu išlaikyti bei branginti ir šiandien. Žiniomis apie Kūčių tradicijas dalinosi etninės kultūros mokytoja ekspertė Virginija Rudavičienė.


Rankos kuria šilumą

  • Kuprinė
  • 2014-12-19

„Įsimintiniausia per Kalėdas gauta dovana – kalėdinis atvirukas, kuriame brangus žmogus parašė ,,Mano kalėdinis stebuklas – Tu“, - atviravo vienas kalėdinės apklausos respondentų.


Artėjant šv. Kalėdoms, ilgėja ir eilės prie kasų prekybos centruose, o žmonių galvose įsigali viena varginanti mintis – ką padėti po eglute šv. Kalėdų naktį? Ar laužydami galvas, kaip nupirkti kuo brangesnę dovaną, kuo puošniau padabinti namus ir paruošti skanesnių mišrainių Kūčioms, nepamiršome tikrosios šv. Kalėdų reikšmės ir kažkur tarp parduotuvių vitrinų nepametėme kalėdinės dvasios?


„Esu pametusi galvą dėl kelionių, naujų pažinčių bei nuotykių. Šovė mintis, kad būtent mainų programose šių dalykų apstu, tad užsidegiau idėja išmėginti save svečioje šalyje“, - apie tai, kodėl ryžosi sudalyvauti mainų programoje ir metams išvykti į Braziliją, pasakojo buvusi Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinė, šešiolikmetė Guoda Garšvaitė. Šios merginos dėka J.Pabrėžos gimnazijos mokiniams teko galimybė susipažinti su brazile Giulliana Daneluzzi Santos, užėmusia Guodos vietą mokykloje.


Pasaulyje vykstant įvairiems politiniams ir kariniams neramumams, žiniasklaidos žvilgsnis vis dažniau pradeda krypti į Lietuvos kariuomenės pajėgumą apsaugoti valstybę. Taip pat neretai girdime, jog mūsų šalyje trūksta karių, pasiruošusių ginti Lietuvą. „Kuprinė“ nusprendė išsiaiškinti moksleivių nuomonę apie svarstymus grąžinti karinę prievolę jaunimui.

Simonas Sungaila, vienuoliktokas:

- Asmeniškai aš būčiau prieš privalomos karinės tarnybos įvedimą, nes gyvename laisvoje šalyje ir niekas negali mūsų versti ką nors daryti. Negana to, pašauktiems jaunuoliams tai gali sutrukdyti galutinai baigti mokslus - įgyti aukštąjį išsilavinimą. Bet jeigu mane, kad ir rytoj, pašauktų į kariuomenę, likusį savo laiką praleisčiau darydamas kas man patinka, būdamas su svarbiais žmonėmis. Būtinai jiems visiems pasakyčiau, ką jaučiu, nes niekada nežinai, kas tarnaujant kariuomenėje gali nutikti.

Ugnė Drakšaitė, vienuoliktokė:

- Aš esu prieš karinę prievolę jaunimui, nes pati turiu jaunesnįjį brolį ir nenorėčiau, kad jis eitų kariauti. Net jeigu šaliai kiltų grėsmė, manau, kad valstybės ginti turėtų stoti savanoriai, o ne žmonės, kurie tą daryti yra verčiami per prievartą ir kurie neturi jokio karinio pasirengimo. Jeigu mano brolis jau rytoj būtų pašauktas į kariuomenę, palaikyčiau bet kokią jo nuomonę: praleisčiau likusį laiką drauge, o jei tikrai nenorėtų eiti tarnauti, padėčiau kaip nors išsisukti.

Tadas Čepas, dešimtokas, Kretingos šaulių kuopos narys:

- Būčiau prieš privalomą karinę prievolę jaunimui, nes manau, kad Lietuvos kariuomenei turi tarnauti tik tie žmonės, kurie nori tai daryti savo noru. Taip pat mūsų valstybės kariuomenę turėtų sudaryti profesionalūs kariai, o ne šauktiniai. Mat iš prievarta ten nusiųsto kario nieko gero nebus. Jeigu vis dėlto pats būčiau pašauktas į kariuomenę, likusį laiką praleisčiau su artimaisiais, o kitą dieną tikrai išeičiau ir nebandyčiau išsisukti - jausčiau pareigą jau vien dėl dabartinės savo veiklos.

Gintarė Jonkutė, vienuoliktokė, Kretingos šaulių kuopos narė:

- Vienareikšmiškai būčiau už karinę prievolę jaunimui. Ji tikrai reikalinga. Toks dalykas sustiprintų ne tik Lietuvos žmones, bet ir pačią šalį - ji taptų vieningesnė ir stipresnė. Jeigu mano brolis būtų pašauktas į kariuomenę, tikrai palaikyčiau ir paskatinčiau jį. Pasistengčiau, kad prieš išvykdamas jis pabūtų su šeima, mylimais žmonėmis, jaustųsi padrąsintas.

Kalbino Eglė DIRMEITYTĖ, fotografavo Alanas MĖŽETIS


Kūrybiškumas gali pasireikšti įvairiomis formomis - vieni tapo, kiti rašo ar skaito, treti - vaidina ir muzikuoja. Skatinti jaunimo kūrybą, generuoti idėjas, įdarbinti vaizduotę ėmėsi tradicinis Pranciškonų gimnazijos renginys „Para su teatru“.


Kretingos policijos komisariato prevencijos poskyrio specialistės Gitanos Macienės duomenimis, Kretingos rajone vidutiniškai iš namų kasmet pabėga 5-6 vaikai. „Jie – nuolatiniai bėgliai, kartojantys savo veiksmus keliskart per metus“, - sakė specialistė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas