![]() |
![]() |
|
KuprinėAr savo gyvenime vadovaujatės autoritetais?
Kviečia į sėkmės istorijų popietę
Iniciatyvos autorių nuomone, pajūryje vis daugėja jaunos kartos atstovų, kurie supranta vyraujančias socialines tendencijas ir mato svarbą kalbėti apie visuomenės pokyčius bei galimybes keistis. „Pamažu jaunoji karta keičia visuomenėje nusistovėjusias normas, savo idėjomis, ryžtu bei atkaklumu formuoja šalį, kurioje gera gyventi. Norime tai pabrėžti ir įkvėpti save bei kitus būti stipriais, siekiant tikslų“, – kalbėjo V. Gečaitė.
„Kuprinės“ informacija
Paskutinė kelionė – į nepažintą Turkiją
Darbėnų gimnazijos moksleiviai atsisveikino su Comenius projektu – paskutinis vizitas į Turkiją, Yalovos miestą, nepaliko abejingų.
Po pasaulį – bendraujant internetu
Modernėjant visuomenei, keičiasi ir žmonių bendravimo būdai. Paštu siunčiamus laiškus pakeitė elektroniniai, o pašnekesius prie puodelio kavos išstūmė internetas. Nors dėl to pagausėjo apgavysčių, virtualaus bendravimo dėka susipažinti galima net neperžengus namų slenksčio.
Mokslo metų pailginimas – nauda ar žala
„Manau, šis pakeitimas nepadėtų sumažinti mokymosi krūvio“, – teigė Lietuvos moksleivių sąjungos Kretingos rajono skyriaus pirmininkė Gabrielė Kalniškytė, kalbėdama apie diskusijų bangą sukėlusį siūlymą moksleiviams pailginti mokslo metus. Anot jos, Lietuvos švietimo sistemoje – daugybė spragų, todėl tam, kad moksleivių apkrova mokymosi metu sumažėtų, reikia kur kas didesnių pokyčių.
Mainų programos – savitas būdas pažinti svečią šalį
Šiandien nieko nebestebina aktyviai tarptautiniuose mainuose dalyvaujantys studentai, tačiau po pasaulį skersai–išilgai jau laksto ir vidurinių mokyklų bei gimnazijų moksleiviai. Tarptautiniai mainai – tai galimybė pažinti kalbą, kultūrą, perprasti žmones, įgyti pasitikėjimo savimi ir netgi pajusti savarankiškumo skonį.
Siekti tikslo išmoko Danijoje
Išvykusi mokytis mados dizaino technologijų ir verslo Kopenhagos KEA universitete, 21-erių kretingiškė Deimantė Anužytė savo pašaukimą atrado ne tarp audinių ir modelių, o lengvojo kultūrizmo scenoje.
Jaunieji policijos rėmėjai griauna stereotipus
Salantų miestelyje įsikūrusią jaunųjų policijos rėmėjų organizaciją vienas jos narių Rytis Liaučys vadina pilietiškumo, kantrybės ir tolerancijos mokykla. Ir nors kai kurie bendraamžiai yra susidarę klaidingą įspūdį apie šių jaunuolių veiklą ir tikslus, jaunieji policijos rėmėjai jau gali pasigirti svariais pasiekimais įvairiose srityse.
Breikas – aktyvių jaunuolių saviraiškai
„Norisi laužyti stereotipus apie breiko supratimą mūsų visuomenėje“, – tvirtino kretingiškis Artūras Ženčius, jau septynerius metus gyvenantis šiuo užsiėmimu, o nuo kovo breiko paslapčių mokantis ir Kretingos Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje. Anot vaikino, breikas gerokai skiriasi nuo sporto ar sportinių šokių – tai ir žavi daugelį jaunų žmonių.
Visą mėnesį – tik sijonuotos
Palangiškių akcija „Gegužė – mėnuo be kelnių“ jau ketvirtus metus buria iššūkių nebijančias merginas ir moteris, kurios ryšis bent mėnesiui pamiršti kelnes ir išsitraukti sukneles bei sijonus.
|