Pajūrio naujienos
Help
2025 Liepa
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar pritariate griežtesnei kontrolei Lietuvos-Lenkijos pasienyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Džiugas Litvinas:

– Man vienas didžiausių autoritetų yra dainininkas Andrius Mamontovas. Nepaprastai žaviuosi jo kova prieš sovietų valdžią paskutiniais Lietuvos okupacijos metais. Ši asmenybė įkvepia mane gyvenime ne tik egzistuoti, bet ir turėti tikslą, dėl kurio norėčiau kovoti. Autoritetas nebūtinai turi būti žmogus. Kai kurie gali susikurti savo pačių autoritetą ir jo siekti. Žinoma, visada lengviau lygiuotis į kitą ir stengtis jį pranokti, tačiau aš nepritariu besaikiam garsenybių gyvenimų kopijavimui.

Smiltė Gotautaitė:

– Vieno pagrindinio autoriteto neturiu, tačiau yra keletas mano aplinkos žmonių, į kurių nuomonę atsižvelgiu labiau, kurių požiūris į gyvenimą man patinka. Iš jų mokausi bendravimo, elgesio, gyvenimo būdo, tačiau niekada nekopijuoju niekieno išvaizdos ir stiliaus. Manau, kad autoritetą gyvenime turėti svarbu, tačiau nereikia perlenkti lazdos. Reiktų imti iš jų pavyzdį, o ne kopijuoti

Rokas Šimonis:

– Ne, aš savo gyvenime nesivadovauju jokiais autoritetais, man to nereikia. Nieko prieš tai neturiu, manau, kiekvienam žmogui skirtingai: vienam reikia turėti gerą pavyzdį ir jo siekti, o kitiems, tokiems, kaip aš, maloniau eiti nauju, neišmindžiotu keliu.

Miglė Roščinaitė:

– Vieninteliai mano gyvenimo autoritetai yra mano mama ir tėtis. Lygiuojuosi tik į juos. Žinoma, mėgstu kai kurių žvaigždžių išvaizdą ir iš jų pasisemiu idėjų savo stiliui paįvairinti. Nemanau, kad būtina turėti autoritetą, pagal kurį gyventum savo gyvenimą. Kiekvienas žmogus privalo turėti savo tikslą ir jo siekti, o ne dairytis aplinkui.

Kalbino Aistė ŠEŠTOKAITĖ, fotografavo Artūras MACIUS


Pasak merginų, „Pop up palėpės“ susitikimų tikslas – pažinti bendruomenėse besiformuojančią kultūrą, suprasti šių dienų aktualijas ir kas už jų slypi: „Mums įdomu, kiek nusistovėjusios nuostatos daro įtaką mūsų aplinkai, joje gyvenančių žmonių kasdieniniams sprendimams. Susitikimais, kuriuose kalbėsime apie emocijų valdymą, streso mažinimą, sėkmingos karjeros principus bei Lietuvoje jau veikiančius novatoriškus ir šaliai reikšmingus jaunimo inicijuotus projektus, norime plėsti jaunų žmonių akiratį ir suteikti naudingų žinių.“

Iniciatyvos autorių nuomone, pajūryje vis daugėja jaunos kartos atstovų, kurie supranta vyraujančias socialines tendencijas ir mato svarbą kalbėti apie visuomenės pokyčius bei galimybes keistis.

„Pamažu jaunoji karta keičia visuomenėje nusistovėjusias normas, savo idėjomis, ryžtu bei atkaklumu formuoja šalį, kurioje gera gyventi. Norime tai pabrėžti ir įkvėpti save bei kitus būti stipriais, siekiant tikslų“, – kalbėjo V. Gečaitė.

„Kuprinės“ informacija


Darbėnų gimnazijos moksleiviai atsisveikino su Comenius projektu – paskutinis vizitas į Turkiją, Yalovos miestą, nepaliko abejingų.


Modernėjant visuomenei, keičiasi ir žmonių bendravimo būdai. Paštu siunčiamus laiškus pakeitė elektroniniai, o pašnekesius prie puodelio kavos išstūmė internetas. Nors dėl to pagausėjo apgavysčių, virtualaus bendravimo dėka susipažinti galima net neperžengus namų slenksčio.


„Manau, šis pakeitimas nepadėtų sumažinti mokymosi krūvio“, – teigė Lietuvos moksleivių sąjungos Kretingos rajono skyriaus pirmininkė Gabrielė Kalniškytė, kalbėdama apie diskusijų bangą sukėlusį siūlymą moksleiviams pailginti mokslo metus. Anot jos, Lietuvos švietimo sistemoje – daugybė spragų, todėl tam, kad moksleivių apkrova mokymosi metu sumažėtų, reikia kur kas didesnių pokyčių.


Šiandien nieko nebestebina aktyviai tarptautiniuose mainuose dalyvaujantys studentai, tačiau po pasaulį skersai–išilgai jau laksto ir vidurinių mokyklų bei gimnazijų moksleiviai. Tarptautiniai mainai – tai galimybė pažinti kalbą, kultūrą, perprasti žmones, įgyti pasitikėjimo savimi ir netgi pajusti savarankiškumo skonį.


Siekti tikslo išmoko Danijoje

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Kuprinė
  • 2015-05-29

Išvykusi mokytis mados dizaino technologijų ir verslo Kopenhagos KEA universitete, 21-erių kretingiškė Deimantė Anužytė savo pašaukimą atrado ne tarp audinių ir modelių, o lengvojo kultūrizmo scenoje.


Salantų miestelyje įsikūrusią jaunųjų policijos rėmėjų organizaciją vienas jos narių Rytis Liaučys vadina pilietiškumo, kantrybės ir tolerancijos mokykla. Ir nors kai kurie bendraamžiai yra susidarę klaidingą įspūdį apie šių jaunuolių veiklą ir tikslus, jaunieji policijos rėmėjai jau gali pasigirti svariais pasiekimais įvairiose srityse.


„Norisi laužyti stereotipus apie breiko supratimą mūsų visuomenėje“, – tvirtino kretingiškis Artūras Ženčius, jau septynerius metus gyvenantis šiuo užsiėmimu, o nuo kovo breiko paslapčių mokantis ir Kretingos Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje. Anot vaikino, breikas gerokai skiriasi nuo sporto ar sportinių šokių – tai ir žavi daugelį jaunų žmonių.


Palangiškių akcija „Gegužė – mėnuo be kelnių“ jau ketvirtus metus buria iššūkių nebijančias merginas ir moteris, kurios ryšis bent mėnesiui pamiršti kelnes ir išsitraukti sukneles bei sijonus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas