Pajūrio naujienos
Help
2025 Liepa
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar pritariate griežtesnei kontrolei Lietuvos-Lenkijos pasienyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Su kardiologija savo ateitį ketinantis sieti kretingiškis Arnas Karužas teigė norįs tapti tokiu gydytoju, kuris ne tik būtų užtikrintas dėl savo sprendimų, bet jaustų pacientų pasitikėjimą.

Sveikatos mokslų profesijų kryptys šiandien Lietuvoje ne tik kvestionuojamos kritiškai mąstančios visuomenės, bet ir brandina mūsų šalies geriausius medikus. Puikus to pavyzdys – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentas kretingiškis 24-erių Arnas Karužas, pelnęs jau tris vardines stipendijas, tarp kurių – ir prezidentinė.

Medicinos fakulteto šeštakursį A. Karužą, savo sąskaitoje jau turintį prof. Kazio Oželio bei Europos Komisijos nario Vytenio Povilo Andriukaičio vardines stipendijas, praėjusiais metais vėl lydėjo sėkmė – 2016 metų rugsėjį studentui įteikta Prezidento Kazio Griniaus stipendija.

Vienas pagrindinių kriterijų, pagal kurį studentas buvo įvertintas biomedicinos mokslų srityje – visuomeninė veikla. A. Karužas kartu su LSMU, Lietuvos kardiologų draugija ir Lietuvos širdies asociacija įgyvendino šešias visuomenines akcijas Kaune bei Vilniuje, kurios įtraukė daugiau negu 2 tūkst. žmonių, dvejus metus pirmininkavo LSMU Studentų mokslinės draugijos Kardiologijos būreliui, kurį sudaro per 250 narių. Taip pat būsimasis medikas pasižymėjo organizuodamas ne tik įvairias mokslines konferencijas universiteto bendruomenei bei praktinius seminarus studentams, bet ir surengė vienerių metų trukmės specializuotus mokymus pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu, kurie buvo vykdomi LSMU Kardiologijos klinikoje.

A. Karužas buvo vienas iš iniciatorių ir pagrindinių organizatorių LSMU Kauno klinikų surengtoje tarptautinėje Europos kardiologų draugijos akredituotoje (EBAC) konferencijoje – „Multimodality imaging in cardiology“ bei vienas iš jau du kartus vykusios „Jungtinės Kardiomokslų Mokyklos“, skirtos LSMU ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentams, sumanytojų bei įkūrėjų.

„Prezidento Kazio Griniaus stipendija – aukščiausias apdovanojimas Lietuvoje už nuopelnus mokslinėje, visuomeninėje veikloje bei stuijose“, – prezidentinės stipendijos svarbą pabrėžė vaikinas.

Paklaustas, ką gi būsimajam medikui reiškia toks įvertinimas, A. Karužas tikino besidžiaugiantis, nes toks pripažinimas skatina stengtis dar labiau ir suteikia stiprios motyvacijos žengti pirmyn, neužmirštant komandos, vadovų, kuriems esąs labai dėkingas, indėlio.


Nauji metai – naujas aš?

  • Kuprinė
  • 2016-12-30

Įprasta manyti, kad naujiesiems metams užėmus senųjų vietą turime pasikeisti ir mes. Tačiau kodėl reikia laukti ypatingo laiko, kad galėtume atsinaujinti patys ir ar išvis to reikia?


Įsisukus šventiniam maratonui ant žmonių pečių gula daug svarstymo reikalaujantys sprendimai – ką gi dovanoti artimam draugui ar šeimos nariui. Populiarus pasirinkimas – augintinis. Nors „gyvųjų dovanų“ fenomenas vis dar gajus, gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ Klaipėdos filialo darbuotoja Eglė Mulevičiūtė patikino, jog žmonės vis dažniau užsuka ne atiduoti nereikalingo gyvūno, o aplankyti beglobius.


Mokslui talentingus mokinius į gabumų ugdymo akademiją „Smalsutis“ sutraukusi Kretingos Marijono Daujoto pagrindinė mokykla metus tradiciškai užbaigė konferencija, kurioje gabūs vaikai vieni kitiems demonstravo žinias ir kūrybiškumą, gimstantį ne tik mokantis lietuvių kalbos pamokose, bet ir matematikos ar pasaulio pažinimo.


Studijos – bene kebliausias klausimas, su kuriuo neišvengiamai susiduria kiekvienas gimnazistas. Bandymas suderinti mokslus, užklasinę veiklą bei laisvalaikį nepalieka laiko įsigilinti į galimas studijų kryptis, būsimos profesijos pasirinkimui įtaką daro aplinkinių nuomonė bei nusistovėję stereotipai. Apie savo pasirinktą studijų kryptį ir įgytą profesiją su „Kuprine“ sutiko pasikalbėti valstybės sienų apsaugos tarnyboje dirbanti 23-ejų Evelina Jasulaitytė, kilusi iš Vydmantų.


Vis modernėjančiame pasaulyje neišvengiamai tenka susidurti su tobulėjančiomis išmaniosiomis technologijomis bei jų grėsmėmis. Žvilgtelėti į jas iš arčiau ir sužinoti šį tą naujo Kretingos rajono moksleiviai susitiko Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vykusiame seminare „Papildyta realybė ir dronų technologijos mūsų kasdienybėje“.


Šimtais geltonų rodyklių, kurios žymi visą Santiago kelią ir veda piligrimus į galutinį tikslą – Santiago miestą, sekė ir 24-erių kretingiškis Žygimantas Bieliauskas, pakeliui aplankydamas pasaulio kraštu vadinamą Finisteriją (nuotrauka dešinėje).

Piligriminė kelionė – tradicinis keliavimas, siekiant aplankyti piligrimų pamėgtas vietas, turinčias religinę reikšmę. Santiago de Compostela – Šv. Jokūbo kelią – išgyvenęs buvęs Kretingos Pranciškonų gimnazijos auklėtinis Žygimantas Bieliauskas tikino atradęs savo būdą eiti su Kristumi.

– Kas yra Šv. Jokūbo kelias?

– Tai – viena seniausių piligrimysčių pasaulyje. Krikščionys eidavo tris pagrindinius kelius: į Jeruzalę, Romą, o IX a. prasidėjo piligrimystė į Santiago miestą, kuriame saugomi šv. Jokūbo palaikai.

– Kas tave pastūmėjo leistis į šią piligriminę kelionę?

– Pirmiausia, prieš 7 metus, kai buvau Tezė, brolis pranciškonas Paulius Vaineikis papasakojo apie šią piligrimystę, o vėliau surinko mokinių grupę Pranciškonų gimnazijoje ir aš buvau vienas iš pakviestųjų juo eiti. Tiesa, tąkart mes nuėjome tik dalį kelio, apie 120 kilometrų. Tada aš patyriau tą jausmą, kai tu tiesiog eini pėsčiomis, ir panorau nueiti visą kelią, jį užbaigti. Praėjusiais metais, baigiant studijas, man toptelėjo mintis apie Santiago – gal pagaliau ryžtis jį pereiti. Atidaviau tą mintį maldoje Jėzui, galvojau, jei norės, tai ir išeisiu. Ir viskas susidėliojo taip, kad išėjau į Santiago.


Nors ruduo jau eina į pabaigą ir po truputį vietą užleidžia šaltesniam metų sezonui – žiemai, pasivaikščioti lauke, kol dar nėra visiškai žvarbu ir tamsu ankstyvais vakarais, nori kiekvienas. Kur nukeliauti Kretingos rajone, kad būtų įdomu apsilankyti ir smagu pamatyti kažką naujo, neatrasto, domėjosi „Kuprinė“, kalbindama kretingiškius.

Šarūnė SRIEBALIŪTĖ

Evaldas Valantiejus, 26 m., laisvai samdomas stilistas:

1. Jau aštuntus metus skaičiuoju gyvenimą Vilniuje, ir kaip bebūtų apmaudu, retėja ir mano apsilankymai gimtojoje Kretingoje. Lengviau ir lengviau darosi pristatyti sostinę ir jos apylinkes lyg savo namus, tačiau ištaikius progą svečius kviečiu atvykti būtent čia, į Kretingą, su kuria pažintį visuomet pradedame nuo pasivaikščiojimo šalia grafų Tiškevičių tvenkinio. Mano nuomone, šis miestas yra ir visada bus gražiausias su visais čia gyvenančiais žmonėmis bei lankytinais objektais, tokiais kaip Astronominis kalendorius ir Saulės laikrodis, taigi dieną ar net dvi jau tikrai turėsite ką apžiūrėti.

2. Iš apylinkėse esančių vietų išskirčiau Japonišką sodą Mažučių kaime. Sodas kupinas spalvų, ypatingai pavasarį bei rudenį. Čia apskritus metus galite savarankiškai arba kartu su gidu pasinerti į japonų kultūros pažinimą.

3. Dar vienas įdomus objektas – pakrančių apsaugos baterija prie Baltijos jūros. Ji mane sudomino dėl paprasto dalyko – galimybės patekti ten, kur kasdien nepavyktų. Du zuikius nušausite vienu šūviu, kaip sako patarlė. Pamatysite bei išgirsite pasakojimus apie karo ginkluotės galybę bei pasivaikščiosite prie Baltijos jūros.

Rokas Balsys, 21 m., muzikos prodiuseris:

1. Visų pirmiausia, mano nuomone, vertėtų apsilankyti Kartenos piliakalnyje, kuris tiek istoriškai, tiek geografiškai yra labai įdomus. Ši vieta nebūtinai turi būti skirta pasivaikščiojimams, čia galima tiesiog nuraminti savo sielą ar atsiduoti mėgstamai veiklai, pavyzdžiui, fotografijai.

2. Kita, taip pat gana akį patraukianti vieta – Kėkštų jaunimo stovykla. Čia nuolat vyksta įvairios jaunimo stovyklos, suvažiavimai, rekolekcijos bei panašūs užsiėmimai. Ši vieta yra gera tuo, jog čia, esant progai, galima pabėgti ir pailsėti nuo miesto šurmulio.

3. Dar vienas lankytinas objektas, kurį norėčiau paminėti – Kretingos bažnyčia. Mano manymu, tai viena gražiausių Romos katalikų bažnyčių visoje Lietuvoje su puikiai išsaugotais ir turtingą istoriją bei paveldą turinčiais bažnyčios požemiais.

Aldas Vyšniauskas, 16 m., šokėjas, dainininkas

1. Kretingoje, gerai paieškojus, tikrai galima rasti vietų, kur smagiai praleisti laiką. Viena iš jų – daugiau susibūrimų negu lankytinas objektas – Kretingos Motiejaus Valančiaus bibliotekoje susikūrusi jaunimo erdvė „Savas kampas“. Tai viena iš tų vietų, kurioje smagiai ir įdomiai gali praleisti savo laisvalaikį. Čia susirinkęs jaunimas gali žiūrėti filmus, žaisti stalo žaidimus, diskutuoti, prisijungti prie knygų klubo ar tiesiog bendrauti prie puodelio arbatos, kai lauke jau siaučia rudeniški orai.

2. Kita vieta, verta apsilankymo, būtų roko muzikos stiliaus klubas – baras „Britanija“, kurio jaukioje aplinkoje galima išgirsti žymias Lietuvos grupes ar atlikėjus.

3. Tačiau jei norite apsilankyti kiek kitokioje, ramesnio pobūdžio aplinkoje, siūlau pasivaikščiojimą po Kretingos dvaro parką. Tai mišraus stiliaus parkas, kuris, mano nuomone, turėtų patikti daugeliui.


Turbūt daugeliui mūsų yra toptelėjusi, atrodytų, paprasta, tačiau geniali idėja, kuri laikui bėgant buvo užmiršta ir netapo realybe. Užsivertus kasdieniais darbais mums tiesiog pritrūksta drąsos ir ryžto įgyvendinti tai, kas gali būti raktas į mūsų sėkmę. Visiškai priešingai pasielgė trys jauni palangiškiai – septyniolikmečiai Albertas Petkevičius bei Modestas Ramanauskas ir trejais metais už juos vyresnis Laurynas Sakalauskas – įkūrę nuosavą jaunimo jau pamėgtą drabužių liniją „Hush“.


„Bėgikas“ – Valstybinio jaunimo teatro spektaklis, į Vilnių išviliojęs vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ aktorius bei Meno mokyklos mokinius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas