Pajūrio naujienos
Help
2025 Liepa
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar pritariate griežtesnei kontrolei Lietuvos-Lenkijos pasienyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos keliautojų grupė prie Reimso katedros Prancūzijoje.

Balandį 22 Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokiniai, lydimi 6 mokytojų, lankėsi Prancūzijoje, Paryžiuje, tačiau kelionės metu pabuvojo ne tik sostinėje.

Keliauninkai išvyko iš Lietuvos anksti ryte ir keliavo per Lenkiją, kitą dieną pralėkė pro Vokietiją, nepamiršdami stabtelti nykštukinėje kunigaikštystėje – Liuksemburge, kur aplankė įmantrų miesto senamiestį, Konstitucijos aikštę, Dievo motinos katedrą, Didžiųjų hercogų rūmus bei jų tvirtovės fragmentus. Galiausiai trečią dieną autobusas pajudėjo Paryžiaus link, pakeliui aplankydamas žymiąją Reimso katedrą, kur būdavo karūnuojami Prancūzijos karaliai.

Pasiekus Paryžių, turistams buvo pravesta ekskursija po žavingą, jaukų, buvusį bohemišką Monmartro rajoną. Teatro aikštė – miesto menininkų meka, kalvos viršūnėje iškilusi Šventosios širdies bazilika, Kliši bulvaras. Mulen ružas – žymiausias Prancūzijos kabaretas, Vakarų Europos bohemos simbolis.

Vėliau pabrėžiečiai tyrinėjo Defansą – ateities miestą, kuris pribloškė įspūdingų formų stiklo ir plieno konstrukcijomis. Mokiniai užlipo į Naująją arka – „Defanso galvą“, nuo kurios atsivėrė įspūdinga Paryžiaus panorama.


Kiekvienas jaunas žmogus savo gyvenime kasdien susiduria su įvairiais pasirinkimais. XXI amžius yra pilnas naujovių, tad einant per pasaulį jaunam žmogui iškyla begalė klausimų: ką rinktis, kuo tikėti, o kuo ne, kas gerai, o kas blogai?


Priešpaskutiniai metai mokykloje III klasės gimnazistams iš pažiūros gali atrodyti vieni lengviausių – dešimtos klasės egzaminai jau praeityje, o dvyliktos – tik po metų. Kaip bebūtų, nederėtų pamiršti, kad vienuoliktokams pailsėti prieš kitąmet laukiančius brandos egzaminus bei stojimo į aukštąsias mokyklas maratoną neleidžia mintis apie pavasarį jų laukiantį pasirinkto dalyko metinio projektinio darbo gynimą. „Kuprinė“ aiškinosi, kaip mokiniai bei mokytojai vertina šiuos darbus bei jų svarbą.


Jaunajai viešosios komunikacijos specialistei Gintarei Labotakytei (antra iš kairės) studijų metais itin artimas tapo šilumą spinduliuojantis ispaniškas temperamentas.

Melodingas ispanų kalbos skambesys kretingiškei studentei 24-erių Gintarei Labotakytei – jau įprastas, tačiau nepaprastas reiškinys. Pasirinkimas įsilieti į egzotiškos kultūros propagavimą merginai atvėrė duris ne tik į naują veiklą – mokytojavimą, bet ir suteikė galimybę sutikti nuostabių žmonių, puoselėjančių bendras idėjas.

Ispanų kultūra uždega ir jauniausius

„Įprastai dėstytojos nori dirbti su vyresniais mokiniais, todėl mano meilė vaikams padėjo užpildyti nišą darbo rinkoje“, – teigė šiuo metu Vytauto Didžiojo universitete (VDU) paskutiniame magistrantūros kurse studijuojanti G. Labotakytė.

Gavusi pasiūlymą padirbėti ispanų kalbos pedagoge pradinukams mergina tuo užsiima nuo rudens ir sako jau sukaupusi įvairios patirties.

„Aš mokau imersijos būdu, tai yra mokykloje dėstau tik ispaniškai, ir vaikai manęs kalbant lietuviškai niekada nėra girdėję“, – neįprastą mokymo būdą įvardijo G. Labotakytė.


Susitiksime internete?

  • Kuprinė
  • 2017-03-31

Atrodo, kad internete galima praleisti didžiąją savo gyvenimo dalį: mokytis, žiūrėti filmus, peržvelgti naujienas ar bendrauti su draugais, gyvenančiais kitoje pasaulio pusėje. Šį sąrašą papildytų ir bandymas socialiniuose tinkluose užmegzti romantiškus santykius. Kokios pabaigos tikėtis, kaip nesuklysti ir elgtis atsidūrus įvairiose situacijose, „Kuprinei“ padėjo atsakyti Kretingos rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus psichologė Eglė Deksnienė.


Kovą jau tradiciškai įvyko kasmetiniai Kretingos rajono „Jaunimo apdovanojimai“, šįkart persikėlę į Žiemos sodą. Įteiktos penkios nominacijos: „Jaunimo lyderio“, „Jaunimo darbuotojo“, „Jaunimo iniciatyvos“, „Jaunimo organizacijos“ ir „Jaunimo renginio“. Nuotaikingą apdovanojimų programą paruošė jaunimo teatro studija „Atžalynas“ .


Įvairia praktine veikla Lietuvoje ir užsienyje jau galintis pasigirti studentas Mindaugas Šerpytis džiaugėsi pasirinkęs ekonomikos ir marketingo sritį, kuri atvėrė plačias galimybes iššūkiams.

Kol abiturientai klajodami savo pasirinkimų klystkeliuose skaičiuoja likusias dienas mokykloje, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentas bei Marketingo ir komunikacijos departamento darbuotojas, 25 – erių kretingiškis Mindaugas Šerpytis įsitikinęs, jog nerimauti nėra ko: „Jeigu kažko labai norite, sunkiu darbu galite pasiekti viską.“

Perspektyvas kuriame patys

Kaip ir bet kuriam jaunuoliui, stovinčiam ant mokyklos baigimo slenksčio, taip ir M. Šerpyčiui, sprendimas, nulėmęs studijų kryptį prieš šešerius metus, atrodė pats svarbiausias dalykas, todėl normalu, jog ir jis neišvengė abejonių. Vis dėlto domėjimasis ekonomika, verslu, gebėjimas skaičiuoti vaikiną paskatino nerti į ekonomikos sritį.

„Suprantu, kad tuomet bandžiau nežinodamas, kas manęs laukia, tačiau džiaugiuosi šiandien galėdamas pasakyti, kad pasirinkau ir ketverius metus praleidau sau tinkamose studijose“, – atviravo ekonomikos ir finansų bakalauro studijų programą jau baigęs vaikinas, netrukus atradęs dar jam įdomią sritį – marketingą.

Anot pašnekovo, daugelis moksleivių, ieškodami teisingiausio sprendimo, turinčio nušviesti jų ateitį, padaro ne viską, ką galėtų. Visų pirma, pasirinkimą dažnai lemia aplinkinių žmonių spaudimas, kuriam derėtų atsispirti ir paisyti asmeninių norų. Taip pat, M. Šerpyčio nuomone, jaunuoliai neįsigilina į tai, kas slepiasi po skambių profesijų bei studijų programų pavadinimais. Apsisprendimui įtaką daro ir noras siekti pelningos bei daug žadančios profesijos. Nors, anot pašnekovo, atsižvelgti į tai nėra taip jau blogai, aklai patikėti vien šiuo faktoriumi nereikėtų. „Tinkami gebėjimai ir neperspektyvią specialybę pavers mėgstamu bei gerai apmokamu darbu, – įsitikinęs M. Šerpytis. – Nėra perspektyvių ar neperspektyvių specialybių, tokie gali būti nebent žmonės.“

Pašnekovas teigė pastebėjęs, jog kartais jauni žmonės turi svajonę, žino, ko jie nori, tačiau neišdrįsta to siekti, nes galvoja, kad tai neįmanoma: „Iš tiesų aš tikiu, kad klaidos neegzistuoja, tai tiesiog mokymosi dalis, o kiekviena jų priartina mus teisingesnio sprendimo link.“


Kretingiškėms teatras – būdas pažinti save

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2017-03-31

Šįvakar, kovo 31-ąją, Kretingos kultūros centre vėl rodoma populiari Egidijaus Radžiaus teatro pjesė jaunimui „Nepaprasti Julės ir Natašos nuotykiai“. Šįkart „Kuprinės“ viešnios – kretingiškės studentės, pjesėje atlikusios pagrindinių herojų vaidmenis: Deimantė Šipalytė – Julės, o Toma Surblytė – Natašos.


Telkia misijai Tanzanijoje

  • Viktorija PUIDOKĖ
  • Kuprinė
  • 2017-03-31
Kartu su kitais „Savanorystės Misijų Korpuso“ kolegomis Rokas Balsys tikisi suburti viskam pasiryžusių, motyvuotų altruistų komandą, kuri dalins savo širdį Tanzanijos žmonėms.

Kretingiškio Roko Balsio svajonė suorganizuoti pirmąją lietuvių misiją į Tanzaniją pildosi – pasaulio neteisybei neabejingus ir savo laiką dėl kitų pasiryžusius aukoti jaunus žmones jis ragina iki gegužės 15 d. užpildyti anketą ir dalyvauti pirmajame savanorystės misijos, kurį įvyks 2018-ųjų vasarą, atrankos etape.

Kartu su bendraminčiais pirmąją Lietuvoje krikščionišką organizaciją „Savanorystės Misijų Korpusas“, skirtą savanoriškoms, globalioms bei vietinėms jaunimo misijoms, įkūręs R. Balsys šiuo metu baigia studijas Mančesteryje ir netrukus dalyvaus Lietuvoje rengiamose atrankose.

„Ieškome tų, kurie dega troškimu gyvenime nuveikti kažką prasmingo, nėra abejingi pasaulyje vykstančiai neteisybei bei trokšta pagilinti savo tikėjimą ir meilę artimui. Taip pat svarbu puiki anglų kalba, mat atrankos vyks angliškai, bei amžius – į misiją kviečiame žmones nuo 18 iki 35 metų“, – reikalavimus kandidatams vardijo R. Balsys.

Atranką sudarys trys etapai: paraiškos pildymo, interviu ir bandomosios savanorystės, todėl prieš pildant anketą R. Balsys ragina kuo geriau įsiskaityti į kiekvieną joje užduodamą klausimą ir sąžiningai atsakyti sau, ar esu pasirengęs tokiam gyvenimo išbandymui. Pasibaigus pirmajam etapui, misijos organizatoriai per dvi savaites susisieks su savanoriais ir praneš apie jiems paskirtą interviu laiką ir vietą, o birželio pradžioje komisija planuoja įvykdyti antrąjį atrankos etapą – interviu – didžiausiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.


Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją aplankė SEB banko atstovai, jau dešimtmetį dirbantys banke ir trejus metus vedantys paskaitas jaunimui. Specialistai su jaunimu pasidalijo medžiaga apie ateities perspektyvas ir įvairias negandas, kurios gali užklupti, palikus mokyklinį suolą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas