Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bendrovė „Terekas“ – eksporto lyderė

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Naujienos
  • 2013-06-28

Kretingoje Vytauto gatvėje plastikinę (PET) tarą ir jos formavimo įrenginius gaminanti įmonė „Terekas“ pelnė Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) įsteigtą „Lietuvos metų eksportuotojas – 2012“ apdovanojimą.

Juozo Maksvyčio rankose - jo vadovaujamos įmonės „Terekas“ kolektyvo pelnytas apdovanojimas „Lietuvos metų eksportuotojas – 2012“, kurį įteikė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis (kairėje) ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Uždaroji akcinė bendrovė „Terekas“ 2012 metais eksporto apimtis, lyginant su 2011-aisiais, padidino 67 proc. Iš eksporto bendrovė gavo 42 proc. visų pajamų. Įmonė eksportavo visą per 2012 metus pagamintą PET butelių formavimo įrangą ir 33 proc. pagamintų PET butelių bei PET žaliavos. Savo produkciją „Terekas“ parduoda Skandinavijos, Rusijos, Beniliukso ir Centrinės Azijos rinkose, intensyviai ieško naujų rinkų Šiaurės Amerikos bei kitose pasaulio šalyse. Įmonė garsėja drąsa siūlyti ir įgyvendinti nestandartinius sprendimus. „Terekas“ yra didžiausia PET butelių gamintoja Baltijos šalyse.

Metų eksportuotojo apdovanojimas „Terekui“ buvo įteiktas šį mėnesį vykusiame LPK diskusijų forume „Lietuvos pramonės ateitis-2020“. LPK nariai, dalyvaujant Vyriausybės vadovui Algirdui Butkevičiui, kitiems Vyriausybės bei Seimo atstovams, aptarė pagrindinio šalies ekonomikos stuburo – pramonės – dabartinę padėtį, su kokiais iššūkiais Lietuvos pramonė susiduria Europos Sąjungos kontekste, ar pasiteisino vyriausybių sprendimai dėl šalies verslo skatinimo, kokios politikos reikėtų, kad Lietuvos įmonės neprarastų konkurencingumo ateityje.

Forume buvo svarstoma, kaip grąžinti pramonę į regionus. Bendrovės „Terekas“ vadovas ir savininkas Juozas Maksvytis pripažino, jog jam yra paprasčiau naują gamyklą pastatyti Vilniuje ar Kaune, negu Kretingoje. „Žinau, kad Vilniuje ar Kaune pastatęs gamyklą turėsiu ir specialistų, kurie joje dirbs. O regioninė politika orientuota ne į pramonę. Vietiniai politikai skatinti pramonę nesuinteresuoti dėl savivaldybėms nepalankios mokesčių politikos“, - teigė jis.

Verslininkas kritikavo netikusią valstybės švietimo sistemą, kuri ruošia specialistus – bedarbius. „Pramonei trūksta inžinierių, o mūsų universitetai ir toliau nepaliaujamai „kepa“ teisininkus, vadybininkus, socialinius darbuotojus, kurių valstybėje jau ir taip yra perteklius. Ir važiuoja jauni žmonės su aukštojo mokslo diplomais į užsienį juodų darbų dirbti arba čia, gimtinėje, sėdasi į kasą „Maximoje“, - teigė J. Maksvytis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas