Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Motinoms – dainos, gėlės ir šilčiausi žodžiai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Šventės
  • 2012-05-08

Kretingos rajono kultūros skyriuose, bendruomenėse, mokyklose buvo paminėta Motinos diena. Muzikai, dainininkai motinoms skyrė gražiausias savo dainas bei melodijas, vaikai dovanojo eiles, rankdarbius, gėles.

Kūlupėnuose vaikai motinas pagerbė gėlėmis.

KRETINGOJE dar neregėtą koncertą motinoms paskyrė Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų stygininkų seminaro-festivalio „Smuikas – mano draugas“ dalyviai. Scenoje vienu metu grojo 120 vaikų ir 20 pedagogų iš 11 mokyklų.

„Festivalis startavo dar 2001 metais, keliavo po 8 mokyklas. Šiemet norėjome kitokios renginio formos. Paprastai scenoje kolektyvai pasirodydavo atskirai. Su mokytoja Dalia Pociene pasvarstėme, kad reikia naujovių – gražaus, įspūdingo, bendro koncerto. Taip sutapo, kad festivalis surengtas Motinos dienos išvakarėse. Jei pavyktų gauti finansavimą, jungtinis stygininkų koncertas galėtų tapti kiekvieno pavasario akcentu. Kretingai trūksta tokių renginių“, - sakė Kretingos meno mokyklos direktorius Bernardas Anužis.

Motinas pagerbė ir kitos Kretingos mokyklos. Marijono Daujoto vidurinės mokyklos mokiniai savo mamoms padėkojo už meilę, rūpesčius ir pasiaukojimą – padovanojo joms dainų, šokių, pačių kurtų dovanų.

Jurgio Pabrėžos gimnazijos meno kolektyvai motinas pakvietė į baigiamąjį mokslo metų koncertą „Pasaka mamai“. Koncerte skleidėsi menų puokštė: mokiniai šoko klasikinius, sportinius, liaudies, linijinius šokius, pristatė filmą „Pabrėžos sodas“, deklamavo eiles, dainas motinoms skyrė solistai ir chorai.

JUODUPĖNŲ kultūros skyrius kaimo motinoms padovanojo koncertą. Jį kartu su vaikais, bendruomenės nariais bei skyriaus darbuotojais parengė meno vadovė Jurgita Palubinskaitė.

„Kaime ne kartą per metus turime gražių renginių, švenčių, koncertų. Tačiau Motinos dienai skirta šventė buvo kaip niekada šilta, išskirtinė, graži“, - džiaugėsi Juodupėnų kultūros skyriaus vedėja Danguolė Vaičekauskienė.

DARBĖNUOSE motinas sveikino ir gimnazijos mokiniai, ir kultūros darbuotojai. „Mamas pakvietėme į bažnyčią. Norėjome, kad bendruomenė pabūtų kartu. Su vaikais parengėme koncertą. Mažieji iš miško gėlių patys komponavo puokštes ir dovanojo jas visoms susirinkusioms motinoms“, - švente džiaugėsi Darbėnų kultūros skyriaus vedėjas Artūras Juška.

GRŪŠLAUKĖS kultūros skyriuje koncertavo moterų, vaikų ir instrumentinio ansamblių kūryba, skambėjo eilės ir žydėjo gėlės – jomis šventės rengėjai apdovanojo visas į koncertą atėjusias motinas.

SENOSIOS ĮPILTIES kultūros darbuotojai motinas sveikino kartu su Piliakalnio pagrindinės mokyklos mokiniais. Skyriaus dramos būrelis šventei parengė spektaklį, veikė vaikų rankdarbių paroda.

Kretingos meno mokykla kartu su dar 10 Žemaitijos zonos muzikos bei meno mokyklų stygininkų kretingiškiams paskyrė ypatingą reginį – scenoje vienu metu grojo daugiau negu šimtas muzikų.

JOKŪBAVE Motinos diena minėta kultūros skyriuje, mokykloje, bažnyčioje.

„Kultūros skyriuje Motinos dienos proga veikė Stasės Jarutienės paroda. Dovanų kaimo motinoms surengėme koncertą – dainavo Gargždų kultūros centro moterų ansamblis „Elegija“. Po jo šventės dalyvius pakvietėme pabendrauti prie arbatos“, - kalbėjo Jokūbavo kultūros skyriaus vedėja Danutė Pilipčuk.

KALNIŠKIŲ kultūros skyrius Motinos dieną tradiciškai surengė kartu su mokyklos bendruomene – motinoms koncertavo vaikai, senjorų ansamblis.

KARTENOS kultūros darbuotojai Motinos dieną paminėjo kiek anksčiau. „Kadangi koncertą tradiciškai rengė Kartenos vidurinės mokyklos mokiniai, mes nusprendėme aplankyti ligonius. Koncertą dar balandžio pabaigoje surengėme Kartenos slaugos ligoninėje. Tikimės, kad džiaugsmo vienišiems pacientams suteiksime ir šį mėnesį – surengsime koncertą, lėlių spektaklį“, - planais dalijosi Kartenos kultūros skyriaus vedėja Martina Žąsytienė.

LAIVIUOSE po tradicinio vaikų ir saviveiklininkų koncerto Motinos dienos šventės dalyviai bendravo prie arbatos ir saldumynų. Motinos atminimui dovanų gavo iš popieriaus lankstytų gervių. „Šie paukščiai tarsi simbolinis palinkėjimas visoms mamoms – kad iš gimtojo lizdo išskridę vaikai visada sugrįžtų atgal“, - sakė Laivių kultūros skyriaus vedėja Stasė Butkevičienė.

LAUKŽEMIŠKIAI motinas pagerbė ne tik dainomis, šokiais ir eilėmis, bet ir fotografijų paroda.

„Laukžemėje gyvena 92 mamos. Surinkome 30-ies nuotraukas ir surengėme jų parodą. Kiekvieną mamą renginio vedėjai pristatė, o renginio pabaigoje vyrų trio, sudainavęs finalinę dainą, kiekvienai motinai įteikė po rožę. Pasidžiaugėme, kad renginį moterys paliko su džiaugsmo ašaromis“, - pasakojo Laukžemės kultūros skyriaus vedėja Aida Mikutienė.

RAGUVIŠKIŲ kultūros skyriaus darbuotojai motinoms parengė spektaklį. Žiūroves vaikai apdovanojo gėlėmis ir pačių kurtais rankdarbiais.

RŪDAIČIŲ kultūros skyrius rūdaitiškes sveikino kartu su mokykla. Pasak skyriaus vedėjo Stasio Lukausko, vaikai negailėjo laiko gamindami mamoms dovanas, o skyriaus saviveiklininkai bei meno mėgėjai paskyrė koncertą.

VYDMANTŲ kultūros skyriuje motinoms koncertavo moterų vokalinis ansamblis, šoko vaikų ir jaunimo šiuolaikinių šokių kolektyvai, grojo jaunieji kanklininkai.

BAUBLIUOSE Motinos dienos minėjimas surengtas mokykloje, aukotos šv. Mišios.

SALANTUOSE buvo surengtas tarptautinis Motinos dienos minėjimas. Koncertą salantiškėms padovanojo tarptautinio festivalio „Jaunystės spalvos“ dalyviai iš Rusijos, Estijos, Latvijos bei Salantų gimnazijos. Kiekviena delegacija į šventę atsinešė po 30 rankų darbo atvirukų. Juos jaunuoliai padovanojo į koncertą susirinkusioms motinoms.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas