Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prie Žibininkų pakinkys gelmių vandenis

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos
  • 2011-12-23

Šią savaitę Kretingos rajono savivaldybėje Klaipėdos privataus kapitalo įmonės „Atostogų parkas“ vadovas Ričardas Jovaiša bei bendrovės rinkodaros sistemų patarėjas Raimundas Vaitiekūnas pristatė greta Žibininkų jau pradėto statyti turizmo ir sveikatinimo komplekso Natura Termo SPA vizualizaciją.

Taip vizualiai atrodys modernus, analogų Lietuvoje neturintis Natura Termo SPA kompleksas.

Pagrindas - mineralinis vanduo ir purvas

Natura Termo SPA statomas 6 hektarų sklype, Užpelkių kaimo pamiškėje. Statybvietėje jau vyksta intensyvūs darbai – šiuo metu yra kalami poliai. Šiam bendrovės “Atostogų parkas” vykdomam turizmo ir sveikatinimo centro įkūrimo projektui yra skirta 9,59 mln. Lt ES lėšų.

Anot R.Vaitiekūno, Natura Termo SPA bus pirmas Lietuvoje, ligi šiol analogų neturintis ir nepriklausomai nuo sezono visus metus veikiantis sveikatingumo kompleksas. Įdomiausia yra tai, kad jame bus naudojamos šiltosios mineralinės žemės versmės, purvas bei kiti sveikatos šaltiniai.

„Pajūrio regione, po savo kojomis, turime milžinišką lobį - geoterminių vandenų resursus ir kitus išteklius: 1 km gylyje teka 150 m pločio upė. Ji cirkuliuoja, yra labai dinamiška. Mes ketiname pakinkyti tuos vandenis, kad jie tarnautų žmonių sveikatinimui. Turime tikslą pastatyti kompleksą, eksploatuoti gręžinius ir plėtoti sveikatinimo infrastruktūrą“, - būsimo komplekso viziją apibūdino R.Vaitiekūnas.

Šalia sveikatingumo centro yra numatyta pastatyti 23 kambarių viešbutį, maitinimo bei konferencijų blokus. Lauko zonoje planuojama įrengti pirčių muziejų, kuriame bus galima išbandyti įvairias procedūras. Į šį objektą per trejus metus tikimasi pritraukti per 460 tūkst. turistų, nemažą jų dalį – iš užsienio.

Nebėga pirma traukinio

Tačiau kokie konkretūs malonumai bus teikiami naujajame SPA komplekse, R.Jovaiša nebuvo linkęs atskleisti: „Mes, lietuviai, tokie jau esame - vis bėgame pirma traukinio. Savo idėjas mes rutuliojome trejus metus, kai kurios įmonės mums bando lipti ant kulnų ir kopijuoti. Tačiau investicijos į šį objektą – itin didelės ir mes neketiname jų paleisti pavėjui“, - verslo idėją po vaizdingais posakiais slėpė įmonės direktorius.

Jis teigė, jog jų bendrovės specialistai daug važinėjo po užsienį, ypač – Olandiją ir Vokietiją. „Atliekame lyg namų darbus. Netikėtai analogišką mūsų sumanytam SPA kompleksui suradome Vokietijoje – tarsi patys jau būtume jį įkūrę. Aplinkui – 25 viešbučiai ir visi – užimti, apsigyventi mums teko važiuoti į užmiestį. Tai tarsi įrodymas, kad teisinga linkme einame ir mes, panašų modelį norėdami pritaikyti Lietuvoje“, - akcentavo R.Vaitiekūnas.

Pirmas ir vienas sunkiausių žingsnių – juridiniai Europos Sąjungos reikalavimus atitinkantys darbai - jau įveikti. Žengtas antras žingsnis – konkretūs statybos darbai, kurie tęsis ir toliau, jeigu šios žiemos orai bus palankūs. „Pagal patarlę – kada žolė pakelia galvą, ją galima šienauti - turime ambicijų kompleksą atidaryti 2013 metų pavasarį“, - tvirtino bendrovės vadovai.

Tuo pat metu tariamasi su Klaipėdos universitetu dėl specialistų su aukštuoju magistro išsilavinimu parengimo: manoma, kad jų reikės apie 70. „Avilį jau statome, medus – 1 km gylyje, reikalingos bitės jį sunešti“, - palygino R.Jovaiša.

Kretinga atsivers turistams

Paraleliai statyboms bei geoterminių vandenų analizei, jis neslėpė, yra rengiami sveikatinimo produktų paketai, kuriuos savo klientui norėtų pateikti kaip unikalius, išskirtinai pagamintus Kretingos rajone.

Verslininkai mano, kad jų investicijos pritrauks kitus investuotojus bei užsienio kapitalą į Kretingos rajoną.

Kretingos rajono meras Juozas Mažeika įsitikinęs, jog šis bendrovės „Atostogų parkas“ statomas objektas pagaliau išsklaidys skepsį dėl užsienio kapitalo investicijų į mūsų rajoną, prasidėjusį prieš dešimtmetį, kai kretingiškiai atsisakė įsileisti bendrovę „Master Food“ ir ši įsikūrė Gargžduose.

„Atostogų parkas“ jau atėjo į mūsų rajoną – garsiai nekalbėdami, bet tyliai dirbdami parengiamuosius darbus. Pradėję konkrečius darbus, jie pageidavo juos pristatyti visuomenei“, - teigė J.Mažeika, tikėdamasis, jog bus sukurta naujų darbo vietų ir Kretingos rajono žmonėms.

Šalia šio turizmo ir sveikatinimo komplekso taip pat ketinama įkurdinti Mėguvos kaimą – šį projektą ketina vykdyti jau kita bendrovė „Saukupa“ iš Plungės. Tam skirta 8,36 mln. litų iš ES struktūrinių fondų.

Mėguvos kaime numatoma pastatyti apgyvendinimo namelius, maitinimo pastatą, amatininkų dirbtuves. Taigi jau visai netrukus Kretingos rajonas plačiai atvers duris turistams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas