Pajūrio naujienos
Help
2022 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar teisinga įvesti nekilnojamojo turto mokestį, kuriuo būtų apmokestintas pirmasis gyvenamasis būstas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Meno mylėtojams – „Pakūtos dozė“

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2011-08-19

Šį savaitgalį, rugpjūčio 19-21 dienomis, Pakutuvėnų „Susitaikymo sodyboje“ organizuojamas menų festivalis „Pakūtos dozė“. Menininkai tarpusavyje dalinsis kūrybinės bendrystės džiaugsmu, o su visais atvykusiais į festivalį – nemokamais koncertais, filmų peržiūromis.

Menų festivalis „Pakūtos dozė“ rengiamas jau antrą vasarą ir tampa tradiciniu vasaros palydos renginiu, vykstančiu natūralios gamtos ir brolių pranciškonų prieglobstyje. Į festivalį gali atvykti ir jame dalyvauti ir meną kuriantys, ir jį mėgstantys žmonės. Menininkams tai – tarsi gaivi kūrybos dozė, paskatinanti kūrybines galias, o visiems meno mylėtojams – atgaiva po kasdienybės darbų.

Šio festivalio programą šiemet, kaip ir pernai, sudarė ir atlikėjus pakvietė Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro operų vadybininkė bei “bohemiečių” režisierės Dalios Ibelhauptaitės “dešinioji ranka” Radvilė Varanavičiūtė. Jai talkino Pakutuvėnų „Susitaikymo sodybos“ savanorė Jolanta Klietkutė–Peleckienė.

J.Klietkutės–Peleckienės žodžiais, penktadienį nuo pat ryto atvykusieji į festivalį įsikurs savose palapinėse. Stovykla prasidės vakaro šv. Mišiomis, o po jų 19.30 val. amfiteatre įvyks saksofonininko Sigito Stalmoko ir Gargždų muzikos mokyklos saksofonininkų ansamblio „Sakslaboratorija“ koncertas. Tą patį vakarą 21 val. angare režisierius Vytautas V. Landsbergis parodys specialiai festivaliui užbaigtą sukurti filmą „Partizano žmona“ ir bendraus su žiūrovais. Skambės partizanų dainos.

Šeštadienis – pats festivalio karštymetis - bus skirtas kūrybinėms laboratorijoms: kretingiškė menininkė Lidija Kuklienė mokys kaligrafijos meno, dalyviai sieks piešimo bei muzikos dermės.

„Dažnai žmonės kaligrafiją sieja su dailyraščiu, bet tai yra ne tas pats. Tai – platesnis metodas, kuriame atsiskleidžia žmogaus kūrybinės galios. Mokytis kaligrafijos – labai paranku kiekvienam, nes visi pradedantieji, skirtingai nuo piešimo, moka rašyti. Per liniją, tašką ir potėpį - balto popieriaus ir juodo tušo kontrastą, rankos ir širdies ritmą, bandysime atkurti savo prigimtinį aš, - būsimų užsiėmimų esmę apibūdino L.Kuklienė. – Šie metai paskelbti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio metais, todėl mokysimės kaligrafiją susieti su muzika, imituosime poliritmines kompozicijas“.

Grupė menininkų iš Vilniaus surengs atviras cianotipijos – vienos seniausių fotografijos technikų – dirbtuves. „Ši technika yra labai kūrybiška, nes joje derinami fotografijos ir tapybos elementai. Cianotipijos metodas vienas pirmųjų buvo panaudotas knygų spausdinime. Šių kūrybinių laboratorijų metu bus galima pačiam pasigaminti cianotipinį atspaudą: negatyvas popieriuje perteikiamas fotografiškai tiksliai, o užtepus popierių specialia emulsija, būsimai nuotraukai galima suteikti norimą tapybišką potėpį“, - cianotipijos užsiėmimus apibūdino fotografijos meistrė J.Klietkutė–Peleckienė.

Šeštadienio popietę, 15.30 val., įvyks armėniškų dainų bei giesmių koncertas. O po vakaro pamaldų, 19.30 val., angare žiūrovams rengiamas grandiozinis koncertas, skirtas kompozitoriaus Alvido Remesos jubiliejui. Koncerto metu jungtinė 100 muzikantų grupė – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras bei Klaipėdos muzikinio teatro mišrus choras – atliks šeštąją simfoniją „Prisikėlimas“ bei kitus kūrinius. A.Remesos Mišios, dedikuotos M.K. Čiurlioniui atminti, bus atliekamos autentiškomis Šventojo Rašto – aramėjų ir hebrajų - bei lietuvių kalbomis.

Sekmadienio rytą kūrėjai dalinsis mintimis apie „Pakūtos dozę“, festivalis užsibaigs 12 val. šv. Mišiomis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas