Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

„Saulainė“ – tarp geriausių Lietuvos chorų

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kultūra
  • 2011-06-23

Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalyje-konkurse „Mes - Lietuvos vaikai“ Kretingos meno mokyklos chorinio dainavimo specialybės jaunių choras „Saulainė“ tapo laureatu. Užsienio konkursuose pergales skinantys kretingiškiai itin vertina lietuvių pripažinimą. Pasak choro vadovių, šis laimėjimas – vienas svarbiausių choro veikloje.

„Tai yra pagrindinis konkursas, kur pasirodo geriausi chorai. Tapti jo laureatais yra daugiau, negu tapti nugalėtojais užsienio festivaliuose, nes pasirodyti prieš savus – visada sunkiau. Su trimis kūriniais turi įrodyti viską, ką gali. Pergalės visiškai nesitikėjome – mūsų pasirodymas nebuvo pats geriausias, koks gali būti. Tačiau vertintojai mums skyrė 93,6 balo iš 100 ir pagyrė mus už logišką dinamiką, reikalingą dainavimo tempą ir charakterį“, - pasakojo choro vadovės Eugenija Karkienė ir Violeta Andruškevičienė.

Pasak mokytojų, konkurse „Mes - Lietuvos vaikai“ vien gerai dainuoti neužtenka – yra tam tikrų dalykų, kurie kartais net ir geriausiam chorui negarantuoja pergalės.

„Konkurse mus visada girdavo, bet pirmos vietos neskirdavo. Konkursuose kartais į Kretingą žiūrima kaip į mažą miestelį. Tačiau pagaliau po ilgo ir sunkaus darbo pavyko iškovoti pripažinimą ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Tik, deja, Kretingoje dar gajus provincijos požiūris į chorą. Beveik visi, kurie stoja mokytis į meno mokyklą, nori mokytis groti fortepijonu – chorinis dainavimas visiems kažkodėl atrodo nepatrauklus ar nuobodus. Tačiau chorinis dainavimas yra viena geriausių specialybių: ji suteikia plačias galimybes saviraiškai, individualiems pasirodymams. studijuojantys chorinį dainavimą vaikai mokomi groti, daug koncertuoja ir keliauja“, - kalbėjo E.Karkienė ir V.Andruškevičienė.

Vien šiais metais choras „Saulainė“ koncertavo ir laureatu tapo Turkijoje, surengė koncertą Kretingoje ir mokslo metus pabaigė pelnydamas pripažinimą Lietuvos mastu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas