Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atliekas pavers medžio granulėmis

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Verslas
  • 2010-10-05

Sinoptikams prognozuojant šaltą žiemą, medžio granulių šildymui galėsime nusipirkti jau ir iš vietinių gamintojų – lapkričio mėnesį granules iš medienos atliekų pradės gaminti Jūratės ir Prano Varkojų įmonė Kurmaičiuose.

Jūratė Varkojienė suskaičiavo, jog granulių gamybos aparatas atsipirks per 2-3 metus.

- Gaminant duris, langus bei kitą produkciją, lieka pjuvenos. Iki šiol jas parduodavome įmonei “Granulita”, kuri atliekas išsiveždavo ir perdirbdavo Radviliškyje. Tačiau suskaičiavome, kad naudingiau yra granules gaminti patiems,- teigė J.Varkojienė.

Granulėms gaminti reikalingą įrenginį, gaminamą Švedijoje, surado vienoje parodoje Vokietijoje. “Aplankėme daug parodų, tačiau daugelyje Vakarų šalių gaminami įrenginiai mūsų poreikiams buvo per daug galingi”, - apie įrangos paiešką kalbėjo J.Varkojienė.

Švedijoje pagaminto ir įmonėje baigiamo montuoti įrenginio pajėgumas per 1 valandą – 300 kg, per dieną – apie 2 t, per mėnesį – apie 40 tonų medžio granulių. J.Varkojienė tvirtino, jog įmonė gamins labai kokybiškas granules. “Mūsų pjuvenos labai švarios, be jokių priedų. Tinka ir gyvūnų kraikui. Jos bus suspaudžiamos į granules veikiant aukštai temperatūrai ir dideliam slėgiui”, - sakė ji.

Lyginant su malkomis, medžio granulės yra pranašesnės: jos daug ilgiau dega, yra kaitresnės, joms sudegus lieka labai mažai pelenų. Granules patogu transportuoti, sandėliuoti, kadangi jos pilstomos į sandarius maišus, kuriuos ir lauke galima laikyti – drėgmės nepritraukia. Nešiukšlina katilinės, ilgas jų sandėliavimo laikas. Pilstomos į įvairaus dydžio maišus – nuo 16-20 kg iki 700 kg didesnėms katilinėms.

Parduodami medžio granules Varkojai pirmenybę žada teikti vietinei rinkai, tačiau J.Varkojienė pastebėjo, jog granulės tebėra paklausios Vakarų Europoje, ir kad verslininkai iš Olandijos, perkantys jų įmonėje pagamintus medinius namelius, yra pasiruošę nupirkti ir visas granules. “Europos rinka medžio granulėmis kol kas tėra užpildyta apie 40 procentų”, - pažymėjo verslininkė.

Medžio granulėmis kūrenamo katilo šiluma Varkojai šildo ir savo sodybos pastatus Kurmaičiuose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas