Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar žinote, kokios bus savivaldybių naujai išrinktų merų funkcijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šokio medį augina jau 10 metų

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2010-04-23

Rytoj Kretingos kultūros centre per 100 Kretingos meno mokyklos choreografijos skyriaus vaikų – įvairaus amžiaus šokėjų – savo šokiu ketina apjuosti Laiko medį žalią... Jiems pritarsiantys liaudies instrumentų bei pučiamųjų orkestrai, vokalinė grupė atspindi naują idėją – po Kretingos meno mokyklos stogu suburti dainų ir šokių ansamblį.

Nuo pat pirmos Choreografijos skyriaus įsikūrimo dienos jame dirbančios pedagogės Živilė Adomaitienė (dešinėje) ir Asta Paulauskienė veiklos dešimtmetį įvardino kaip labai produktyvų.

„Šventinis koncertas yra tarsi startas į dainų ir šokių ansamblį. O naujojo projekto sėkmė priklausys nuo daugelio dalykų: ar pedagogams pavyks sudominti vaikus, ar išmoksime susiklausymo, dermės“, - vardino Kretingos meno mokyklos Choreografijos skyriaus mokytoja ekspertė, vaikų šokių studijos „Ratilėlis“ vadovė Živilė Adomaitienė.

Ji bei koncertmeisterė Asta Paulauskienė skyriuje dirba nuo pat pirmos jo įsikūrimo dienos. Pedagogės prabėgusį darbo dešimtmetį pavadino produktyviausiais metais: Choreografijos skyriaus šokėjai dukart tapo respublikinio vaikų ir mokinių tautinių šokių konkurso „Aguonėlė“ laureatais, maksimaliai - visos vaikų amžiaus grupės – dalyvavo dainų ir šokių šventėse, pelnytas pats aukščiausias įvertinimas – „Aukso paukštė“, tarptautiniuose konkursuose Velse ir Ispanijoje pelnytos antrosios vietos, pabuvota daugelyje Europos šalių rengiamuose šokių festivaliuose, koncertuota Lietuvos Respublikos Seime, dalyvauta įvairiuose televizijos projektuose, šalies šokių festivaliuose. Savęs – ir pedagogų, ir mokinių – išbandymas buvo choreografinis spektaklis „Liūtas karalius“, kuriame šoko ir vaidino visi skyriaus ugdytiniai. Atsižvelgęs į nuopelnus, pasiekimus, vaikų šokių studijai „Ratilėlis“ Liaudies kultūros centras suteikė aukščiausią kategoriją.

„Tačiau kad ir kiek daug būtų nuveikta, vietoje nesustosime. Kaip ir iki šiol, taip ir ateityje prioritetą skirsime viskam, kas susiję su tautiškumu, tautinėmis vertybėmis, nes būtent gi tuo ir esame įdomūs pasauliui“, - įsitikinusi Ž.Adomaitienė.

„Ratilėlis“ – daugelio tarptautinių, šalies šokių festivalių dalyvis, reprezentuojantis Kretingą tautiniu šokiu.

Kretingos meno mokyklos Choreografijos skyrių vaikai pradeda lankyti gana anksti – būdami 7-8 metų. Po 5 metų šokio mokslo jie turėtų palikti mokyklą. Tačiau atsiradus saviraiškinio ugdymo galimybėms, norintys šokti vaikai gali lankyti „Ratilėlio“ studiją arba prie mokyklos pučiamųjų orkestro suburtą „Vėjūnių“ choreografijos grupę.

„Kai dirbau pradinėje mokykloje, visada svajodavau apie ugdymo tęstinumą. O kai šokio mokai pradinukus, jo nelieka – vaikai išsiskirsto po kitas mokyklas. Tai ir buvo viena priežasčių, kodėl ilgai nedvejodama priėmiau Kretingos meno mokyklos direktoriaus Bernardo Anužio pasiūlymą dirbti Choreografijos skyriuje. Naujos darbo sąlygos suteikė galimybę užauginti didžiulį būrį šokėjų, kurių skirtingas amžius šokių kolektyvą daro visaverčiu“, - kalbėjo Ž.Adomaitienė.

Ji sakė, kad svajonė turėti brandų šokių kolektyvą išsipildė. O auginant svajonę, augo ir jos ugdomi šokėjai.

„Šokį suvokiu ne tik kaip ugdomąją priemonę. Kartu su šokiu auga, bręsta ir vaikas. Nieko nėra maloniau, kai matai, kaip vaikas darosi sąmoningas, atsakingas, kaip atsiskleidžia vaiko individualybė, kaip jis įgyja sceninės laisvės, - darbo su vaikais niuansus apibūdino mokytoja. – Buvimas kartu – vėlgi labai smagus. Nes šalia šokio vyksta ir kiti įdomūs procesai: užsimezga draugystė, simpatijos, vaikai mokosi vieni iš kitų, ir matau, kaip jie nori užaugti“.

Pasirodymai scenoje, koncertai parodo, kad mokytojo triūsas nenuėjo veltui: vaikai, išmokę būti savarankiški, jaučia atsakomybę už bendrą reikalą, išmoksta lyginti bei vertinti.

Choreografijos skyriuje dirbantys mokytojai pasvajoja apie galimybę turėti didelę choreografijos salę ir laukia motyvuotų vaikų: kad jie į Choreografijos skyrių ateitų ne tėvų priversti, ne svoriui numesti.

„Labai norėtųsi, kad jų pačių akys žibėtų, kad jie būtų kantrūs ir ryžtingi išmokti šokti“, - sakė Ž.Adomaitienė.

Kretingos meno mokyklos Choreografijos skyriuje dirbę ir dirbantys pedagogai: šokių mokytojai – Živilė Adomaitienė, Jūratė Kiškienė, Eglė Baltriukienė, Rūta Tautkevičienė; koncertmeisteriai – Asta Paulauskienė, Valdas Šličius.

Kretingos meno mokyklos Choreografijos skyriaus jubiliejinis 10-mečio koncertas „Šokiu apjuosim Laiko medį žalią...“ įvyks balandžio 24 dieną 16 val. Kretingos kultūros centre.

Gros Kretingos meno mokyklos liaudies instrumentų orkestras (vad. Donatas Merkelis ir Danutė Černienė), pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Alvydas Bružas), dainas atliks vokalinė grupė (vad. Lilija Bakšanskienė).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas