Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Chorą „Smiltė“ pagerbė Lietuvos Prezidentė

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2010-02-26

Kretingos meno mokyklos chorą „Smiltė“ pagerbė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė: šią savaitę ji chorui „Smiltė“ įteikė padėkos raštą už nuopelnus – tarptautiniame chorų konkurse „Olomouc 2009“ pelnytą aukso medalį.

Chorą „Smiltė“ į muzikų-tarptautinių konkursų laureatų ir jų pedagogų pagerbimo iškilmes pakvietė Lietuvos muzikų rėmimo fondas. Padėkos raštą iš Prezidentės choro vardu paėmė vadovė Lilija Bakšanskienė, o „Smiltės“ choristėms teko garbė pasirodyti Vyriausybės rūmuose surengtame padėkos koncerte.

„Koncerte buvo atlikti tik aštuoni kūriniai, koncertavo patys geriausi ir įspūdingiausi atlikėjai, todėl labai didžiuojamės, kad galėjome ir mes pasirodyti. Jaudinomės: ne tik todėl, kad mūsų klausėsi aukščiausi valstybės vadovai. Koncertavome Muzikos akademijos profesoriams, kurie išmano muziką ir apie jos atlikimą“, - sakė L.Bakšanskienė.

Ji pasakojo, kad plataus masto renginį, į kurį buvo pakviesti instrumentinės muzikos atlikėjai, solistai iš visos Lietuvos, pateko tik du chorai – Kretingos meno mokyklos „Smiltė“ ir Vilniaus Balio Dvariono meno mokyklos choristai.

Pasak L.Bakšanskienės, Kretingos meno mokyklos delegacijai įspūdį paliko ne tik Prezidentės padėkos raštas, Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus bei kultūros ministro Remigijaus Vilkaičio sveikinimo kalbos, bet ir vizitas Vyriausybės rūmuose, patikros ir saugumo procedūros.

„Pas Prezidentę vaikai nepateko, nes buvo per daug žmonių. Priėmime įvyko gerai pasibaigęs kuriozas: atsiimti rašto mane pakvietė kartu su visa grupe vadovų. Įteikusi padėkas, mane Prezidentė pamiršo paminėti. Tačiau padėtį greitai ištaisė – atsiimti apdovanojimo buvau pakviesta atskirai, be grupės vadovų. Choristus nustebino aukštas apsaugos lygis: kiekvienas iš mūsų buvo nuodugniai patikrintas, rankinės kruopščiai peržiūrėtos, o apsaugos aparatai nuolat pypsėjo, nes reagavo į mobiliuosius telefonus, muzikinius grotuvus“, - įspūdžiais dalijosi L.Bakšanskienė.

Choro vadovė pasakojo, kad ir ji pati, ir choristės Prezidentės įteiktą padėkos raštą įvertino kaip motyvaciją ateičiai, jų atliekamo darbo supratimą.

„Gražiausia šio įvykio pusė yra parodytas dėmesys, darbo įvertinimas. Tai, kad mūsų nuopelnai buvo įvertinti respublikiniu lygiu, skatins mus dar daugiau dirbti ir stengtis“, - sakė L.Bakšanskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas