Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Svarbiausia – jaunų žmonių pilietiškumas

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Pomėgis
  • 2010-02-02

Jaunųjų šaulių kuopa Kretingoje laukia naujų narių iki aštuoniolikos metų: senbuviai sako, kad šiuo metu vienas svarbiausių dalykų – ugdyti patriotinius jaunų žmonių jausmus.

Jaunieji šauliai sako, kad tapti vienu iš jų verta ne tik dėl patriotinių jausmų, bet ir todėl, kad šaulių visada laukia įdomus ir naudingas laisvalaikis, nauji draugai.

„Ima pyktis, kai girdžiu savo bendraamžius kalbant blogai apie savo šalį. Taip norisi įrodyti, kad yra kitaip, jog turime ką gerbti ir už ką kovoti. Toks ir yra pagrindinis mūsų sukarintos organizacijos tikslas: ugdyti pilietiškus vaikus, kurie suprastų, kaip, reikalui esant, reikia ginti savo tėvynę“, - kalbėjo būrio vadė Brigita Barkauskaitė ir skyriaus vadė Eglė Gudaitė.

„Ugdome kariškus vaikus. Tai reiškia, kad einame į žygius, nepaisydami, blogas ar geras oras. Juose mokomės taktikos: kaip elgtis su priešu, kaip naudotis ginklais. Atrodytų, kad tik žaidžiame karą, tačiau žaisdami išmokstame realių dalykų. Į žygius kaip tikri kareiviai tempiamės kuprines, miegmaišius, atsarginius rūbus, lauko virtuvės rakandus“, - pasakojo B.Barkauskaitė.

Be jokios abejonės, tokius žaidimus labiausiai mėgsta vaikinai. Tačiau šiuo metu trisdešimties narių būryje yra ir šešios merginos.

„Šaudymas tariamais ginklais – tik maža dalis to, ką mes veikiame. Užsiimame ir klasės veikla: vedame teorines taktikos paskaitas, mokomės topografijos, merginos mokosi pirmosios medicinos pagalbos, vaikinai – inžinerijos. Inžinerija – apkasų, užtvarų planavimas, apmokymai, kaip elgtis su minomis“, - sakė B.Barkauskaitė ir E.Gudaitė.

Jų nuomone, jauniesiems šauliams svarbu išmokti ne tik karinių dalykų. Todėl šauliai susipažįsta su Lietuvos istorija, mokosi psichologinių dalykų, bendravimo su kariais.

„Buvimas jaunuoju šauliu įpareigoja. Tai – ne tik karinė dvasia. Tai – ir vidinė pagarba sau, kitiems bei savo šaliai. Turime savo statutą, kurio privalu laikytis. Teisinių problemų turintis jaunuolis šauliu būti negali. Jei kuo nors prasikalsta, tarkime, įsivelia į muštynes, šaulio laukia bausmė. Jis gali būti pašalintas, arba iš šaulio kuriam laikui atimama uniforma, uždraudžiama dalyvauti renginiuose“, - pasakojo B.Barkauskaitė.

Pasak būrio vadės, jaunasis šaulys turi elgtis taip, kad būtų pavyzdys kitiems ir kelti pagarbą.

„Šaulys negali viešai rūkyti, laikyti rankų kišenėse. Merginoms prie uniformos negalima segėti masyvių auskarų, plaukai turi būti tvarkingai surišti, o nagai – nelakuoti. Vaikinai taip pat negali segėti papuošalų, su plaukų želė darytis šukuosenų. Ir, žinoma, uniforma turi būti tvarkinga, o batai – visada švarūs“, - kalbėjo B.Barkauskaitė.

Ir svarbiausia, pasak jaunųjų šaulių, - išsiugdyti pilietiškumą, nes ši savybė – neatsiejama nuo šaulių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas